Shore Jigging

Shore jigging in spinning z obale
User avatar
febola
Posts: 605
Joined: 20 Jul 2012, 16:01

Re: Shore Jigging

Post by febola »

Hud wrote: 20 Jul 2019, 09:21 Evo sem danes sprobu in se je odlicno obneslo... dokler nisem palce spustil za 15s (ker sem z ul vrgu v raub) in mi jo je ob padanju jiga odnesl v vodo... tko da ce kdo opazi omenjen komplet plavat okoli krka, je moj ;)
Joooj si imel pa srečo. Pismu sem že pozabil kako izgleda če ti kaka konkretna riba prime :bwahaha:
User avatar
Hud
Posts: 114
Joined: 01 Mar 2019, 18:07

Re: Shore Jigging

Post by Hud »

Potolažen fuŁ. :bwahaha:
skols79
Posts: 176
Joined: 04 Sep 2013, 18:28
Location: Izola

Re: Shore Jigging

Post by skols79 »

Če ni skrivnost?...kje si lovil?
User avatar
BlazPorenta
Posts: 678
Joined: 04 Jun 2017, 10:54

Re: Shore Jigging

Post by BlazPorenta »

Mislim, da si ta zgodba zasluzi tolazilno nagrado na letosnjem Spin'n'Jig challengu :D
User avatar
Hud
Posts: 114
Joined: 01 Mar 2019, 18:07

Re: Shore Jigging

Post by Hud »

skols79 wrote: 22 Jul 2019, 11:45 Če ni skrivnost?...kje si lovil?
Lokacija
https://www.google.com/maps/dir//44.310 ... m2!4m1!3e0

to je glavni pomol v Njivicah...
skols79
Posts: 176
Joined: 04 Sep 2013, 18:28
Location: Izola

Re: Shore Jigging

Post by skols79 »

:omfg: :rofl: ravno ta vikend imam rezerviran apartma v Njivicah.
Bom pogledal, če še vedno kje plava tvoj komplet :fish:
primoz81
Posts: 24
Joined: 01 Oct 2018, 17:50

Re: Shore Jigging

Post by primoz81 »

Letos prvič resno jiggal,ujel žal še nič,sem pa s svojo nerodnostjo uspešno pregnal in prestrašil nekaj kopalcev,na varen način seveda!
Za srednji jigging je komplet: jackson ocean gate 25-100 + shimano biomaster 5000xg,za težjega pa uporabljam malce štorasto ampak tank od palice
daiwa bg pilk 50-150 ter rolo okuama ceymar cxt 55,glede balansa ne znam nič povedati,meni deluje vse perfektno in po cca 30 metih sem nek noname skandinavski 150 gramski jigg vrgel že resnično daleč!zraven mene sta lovila tudi dva riječana in sta bila navdušena nad to težjo palico in rolo,predvsem pa na mojo daljino!Konec avgusta grem pa še na cres malce telovaditi in predvsem nadaljevati s spinom,kjer sem lani ostal!malo offtopic, ampak bom vprašal,če je kdo od vas letos že kupil to letno karto za ribolov oziroma če se jo sploh resnično da!hvala
Aljaž555
Posts: 10
Joined: 17 Jul 2016, 13:36

Re: Shore Jigging

Post by Aljaž555 »

Spet se oglašam s svojimi problemi glede izbire palice saj nevem vrjetno kompliciram ampak vseeno vprašam za kakšno mnenje bolj izkušenih preden se spustim v nakup tako dragega kosa opreme (no vsaj po mojih merilih :unsure: ). Skratka kot sem napisal nekaj strani nazaj sem izbiro zožal na palico Majorcraft tripple corss tcx-942ssj in sem jo imel že v košarici. Na kar pa sem se odpravil v Monsterbite in me je zamikalo da bi kljub temu povečal rang gramaže jigov (metal bi predvsem 20-30g jige) še na 2 ali 3 40g jige. Tukaj pa nisem več siguren kako bi te gramaže obvladovala omenjena palica naj se rajši odločim za tcx 962LSJ ? Komplet res hočem imeti prilagojen tistemu minimumu ki je potreben in nisem pristaš neke hudo po nepotrebnem predimenzionirane opreme.
Matej1
Posts: 39
Joined: 28 Aug 2013, 18:08
Location: Novo mesto

Re: Shore Jigging

Post by Matej1 »

Pozdravljeni,

prebral sem vseh 176 strani in me je način ribolova “osvojil”. Večina stvari mi je jasnih, lovil bom na Krku, kjer sicer ni veliko lokacij za shore jigging na globinah večjih od 20 m, nekaj pa naj bi jih vendarle bilo. Kot je napisal, mislim da Tinker na strani 136 ali 137, so najbolj optimalni jigi v rangu 60 - 80 g, ker pokrivajo najširši spekter rib, zato iščem opremo - palico, ki bo najbolje (najbolj daleč) metala jige te teže. Želim palico višjega cenovnega razreda že od samega začetka, da ne bom v naslednjih 3 letih kupil še tri.

Ogledoval sem si Yamaga Blanks Blue Sniper in sicer 100M in 97MMH. Pri prvi je podatek proizvajalca pod “lure” Jig~80/Plug~50 g, pri drugi Jig~100/Plug~60 g. Iz te označbe pa (meni) ni povsem jasno, ali je to zgonja meja - teža jiga ali optimalna teža jiga in gre potem +/- 20g oz. s katero bom najdlje metal jige teže 60 in 80 g? Zdi se mi, da bo najboljše, da vzamem 97MMH in tukaj prosim za pomoč poznavalcev oz. mnenje, preden kupim in ugotovim, da bi bilo boljše, da bi vzel drugo.

Druga izbira je Major Craft N-One Shore Jigging NSS-1003MH (40-80 g) ali NSS-1003H (60-100 g). Obe sta trodelni (lažji transport), obstajata pa tudi v dvodelni izvedbi. Sta pa več kot pol cenjši od Yamaga Blanks. Če pretiravam z YB in mi svetujete naj raje vzamem MJ, vas prosim, da tudi to napišete.

Rola bo Shimano ranga 6000-8000, ker so bile vse moje dosedanje role Shimano.

Lp Matej
User avatar
tinker
Posts: 4059
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Shore Jigging

Post by tinker »

Mislim, da YB navaja max teze za limit palice. Torej jig 100 pomeni, da je 100g max. MC navaja pa optimalni rang npr. 60-100g (cw 80g).
Ce ti je lovni teren Krk, potem je ciljna riba zubatec. Zubo na recimo ziher varianto je jig 80-100g in palica cw 100g. Rola 6000 je ok. Spaga PE 3, fc 0.60mm. Druge ribje variante skoraj ni, no mrbit tuna cez v Meragu.
Post Reply