ribolov iz obale na velike ribe

Plovec, A volo, Muharjenje in druge tehnike
Post Reply
jernej
Posts: 170
Joined: 27 Jun 2013, 17:34

ribolov iz obale na velike ribe

Post by jernej »

Pozdravljeni. Nekaj me zanima ,na you tube sem zasledil, kako Italjani lovijo strelke, zobatce iz obale.
Pa sem si rekel, da bom še jaz probal to letos.
Namreč dajo zadnji del od ciplja(file) ,ki ga zavijejo v stiropor, (dva trneka, eden fiks ),tako da ko vržeš to navezo plava nad tlom oz odvisno koliko daš stran od svinca predvezo. Sedaj pa me zanima kaj dati za predvezo da jo strelka ne pregrizne. Nekd je že enkrat pisal otem pa sploh ne morem več najti kako se reče tej predvrvici. Jaz imam za enkrat tako vrvico kot so jigi gor-samo so mi rekli,(trgovina fmk), da strelka pregrizne vse kar se da s škarjami odrezati. Nočem pa tiste jekle kot imamo za ščuke. No če kdo ve kako se tej predvrvici reče ga bi prosil da mi napiše. oz na kakšen način vi lovite oz kakšen predvez imate iz česa . Aja pa če še kdo ve kje se bi dalo dobiti pripomoček za montažo dagnj. Hvala za vsak odgovor.
ber_tok
Posts: 118
Joined: 24 Jul 2016, 23:15

Re: ribolov iz obale na velike ribe

Post by ber_tok »

Vrvica iz kevlar-ja, mogoče misliš to?
spidx
Posts: 233
Joined: 27 Jan 2014, 10:13
Location: Ljubljana

Re: ribolov iz obale na velike ribe

Post by spidx »

Sem slisal, da naj bi bil v Savudriji te dni ujet zobatec iz obale (pomoje ne na umetno vabo). 🤔😄 Kdo kaj vec ve o tem?
jernej
Posts: 170
Joined: 27 Jun 2013, 17:34

Re: ribolov iz obale na velike ribe

Post by jernej »

A ve kdo za kakšen posnetek ali info kje da isčem ,kako se zveže predvez z 3 trniki 1 fix ostala 2 pomična .
Predvez pa je iz zajlice, če se pa da kakšnemu to narediti v živo pa, da gor potem filmčk bi bilo pa še bolje.
Hvala .
jernej
Posts: 170
Joined: 27 Jun 2013, 17:34

Re: ribolov iz obale na velike ribe

Post by jernej »

To sem vedel,samo mene zanima, kako se to naredi če imaš zajlico,sicer sem nekaj sam pogruntal,samo me zanima,če sem prav vse naredil. izgleda že tako kot na sliki samo zanima me kok to drži. Na fiks trnek sem dal en tak malo cev 1cm in stisnil z kleščami in malo zažigal zajlico. a bi mogoče moral kako drugače to narediti, hvala pa vsakemu za odgovor.
Buhtel
Posts: 32
Joined: 20 Aug 2017, 15:42

Re: ribolov iz obale na velike ribe

Post by Buhtel »

Bi ne bilo lažje, da bi ti pripopal fotko tu tvoje variante, pa da folk pokomentira?
AncientG
Posts: 41
Joined: 19 Sep 2019, 18:39

Re: ribolov iz obale na velike ribe

Post by AncientG »

Pozdravljeni
Samo omenil bi glede strelk in kevlar predvezi.Kevlar bo pregriznila.Najboljša varjanta je kar košček žice.Par kil težka strelka načne in uniči tudi zajlico.
lp
Post Reply