Ribolov z barke slovensko morje

Drifting in ribolov iz zasidranega čolna
Amarolt
Posts: 49
Joined: 04 Apr 2019, 22:35

Ribolov z barke slovensko morje

Post by Amarolt »

Pozdravljeni!
Prihodnji teden se odpravljam na ribolov na slovensko obalo z barke in me zanima kaj trenutno se da uloviti katere ribe na nasem skromnem slovenskem morju, kaj trenutno kj lovite in koliko procentni je ulov. Hvala za odgovore.
User avatar
CBB
Posts: 1462
Joined: 04 Dec 2013, 15:28
Location: Horjul
Contact:

Re: Ribolov z barke slovensko morje

Post by CBB »

Nič ne lovijo. Kakega lignja sem pa tja. Molov še ni.
Amarolt
Posts: 49
Joined: 04 Apr 2019, 22:35

Re: Ribolov z barke slovensko morje

Post by Amarolt »

Pozdravljeni. Zanima me se to koliko je smiselno vlečt na odprtem morju na nasi obali ker pozimi kar veliko vlečejo ob obali za lignje jaz bi pa poskusil na odprtem morju sedaj če je sploh smiselno. Če ima kdo kake izkušnje pa predvsem kaj bi se dalo sploh uloviti. Hvala
User avatar
CBB
Posts: 1462
Joined: 04 Dec 2013, 15:28
Location: Horjul
Contact:

Re: Ribolov z barke slovensko morje

Post by CBB »

Hja, za začetek bi bilo fino, če si malo prebereš kje o življenju lignjev, pa nasplošno o lignjelovu. Je veliko napisanega. Ugotovil boš, da kakšnega posebnega smisla ni.
Ligenj se ponoči zadržuje ob obali, kjer ga boš ujel. Pred nočjo / po noči pa migrira globje, ampak ne na sredo tržaškega zaliva.
Amarolt
Posts: 49
Joined: 04 Apr 2019, 22:35

Re: Ribolov z barke slovensko morje

Post by Amarolt »

CBB nisem mislil lignje na odprtem morju tu sem napisal za ob obali to mi je jasno da se zadrzujejo ob obali in to ob mraku. Zanima me pa za kake druge vrste rib kaj bi se dalo uloviti na odprtem morju oz kakor pravite vi na sredi tržaškega zaliva, če ima sploh smisel kaj vlečti tam. Hvala za vse odgovore
robinjo
Posts: 172
Joined: 08 Mar 2018, 11:35

Re: Ribolov z barke slovensko morje

Post by robinjo »

Jaz sem bil danes na morju, probal par lokacij in nazadnje sva ujela s kolegom nekaj molov. Večina na meji velikosti za mersko, mogoče celo kakšen podmerski. Ampak glede na to kako progutajo trnek, jih je težko c&r. Bo pa tamala srečna ko jih ocvremo pa krompirjevo solato zraven damo. Povlekli sproti rapale ko smo se vozili na lokacijo. Cca 3,4 vozle hitrost, rezultat čista 0. Vabe za ribolov na dnu (bolentino) koreanci, porthugesi, mrtvi bibiji,sardele, kalamar, grankadule. Overall gledano, porazno. Še kak mesec me ne vidi barka.

Robert
Amarolt
Posts: 49
Joined: 04 Apr 2019, 22:35

Re: Ribolov z barke slovensko morje

Post by Amarolt »

Aha potem razen molov pa kakih lignjev trenutno ni nic. Vrjetno treba se kak mesec pocakat pa bo kaj več.
Amarolt
Posts: 49
Joined: 04 Apr 2019, 22:35

Re: Ribolov z barke slovensko morje

Post by Amarolt »

Pozdravljeni.

Zanima me ali je kdo že v slovenskem morju oz tržaškem zalivu ulovil kakega romba, električnega skata, morskega psa na trnek... lahko pa v to temo prilepite tudi kak svoj ulov ki ste ga ujeli.
TreboPepe
Posts: 10
Joined: 16 Apr 2017, 18:51

Re: Ribolov z barke slovensko morje

Post by TreboPepe »

Včeraj na Ronku 2.5 kg menol, vmes so bili še trije ribomi. Vaba korean. Sem pa slišal da se na odprtem dobro lovijo moli.

Lp
:fish: :fish: :fish: :fish:
Amarolt
Posts: 49
Joined: 04 Apr 2019, 22:35

Re: Ribolov z barke slovensko morje

Post by Amarolt »

Super, jaz grem v ponedeljek lovit na odprto bom videl kaksen bo ulov ciljam na mole in skuše kako je z lampugam morda kdo ve?
Post Reply