UL spinning

Shore jigging in spinning z obale
robinjo
Posts: 172
Joined: 08 Mar 2018, 11:35

Re: UL spinning

Post by robinjo »

Iz barke je druga zgodba, ampak v kombinaciji s 1000 rolco bi po mojem tezko 5kg zubota izvleku, iz colna ali obale. Mozno da se motim sicer.
Palica pa ja, odvisno od kvalitete palcke pa struckota ki z njo upravlja.
User avatar
CBB
Posts: 1462
Joined: 04 Dec 2013, 15:28
Location: Horjul
Contact:

Re: UL spinning

Post by CBB »

Gašper
Posts: 48
Joined: 10 Jul 2018, 18:09

Re: UL spinning

Post by Gašper »

Vse je odvisno od posameznika kakšno gramažo vzame, tudi glede rolice je tako, sam imam na izbiro tri velikosti(1000, 2000, 2500 shimano), in si poskusim nekako sam zbalansirat palico in rolo kako mi pase na roko.

Glede kapitalnih primerkov ujetih na ul komplet pa ja seveda vse je mozno, vse je odvisno od situacije in seveda srece in seveda tudi od ribica, kako bo reagiral v takih trenutkih. Glede zloma palice, obcutek in filing se dobi s kilometrino.

CBB; hvala za prilepljen link, sem ga prebral ze pred casom, to je to, nimas kaj!
robinjo
Posts: 172
Joined: 08 Mar 2018, 11:35

Re: UL spinning

Post by robinjo »

CBB wrote: 31 Mar 2019, 19:17 Tole si preberite na temo UL ->https://ribolovnajadranu.hr/lights-game-big-fish/
Poznam clanek, to so eni izmed "struckotov" kakrsne sem imel v mislih v enem od prejsnjih komentarjev. Oprema ki je zvlekla ven ta vecjo ribo (brancin) ki kljub osupljivi velikosti in tezi ne slovi kot eden izmed glavnih drill fishov. Je pa nedvomno kapitalec zivljenja, sanje vecine ribicev. A osebno mislim da pol manjsa strelka bo dala vec borbe in izziva kot ta brancin. Pa tudi oprema ki jo je Borkovic uporabljal, je na zgornji meji UL/spin. Da o cenovnemu rangu niti ne zgubljamo besed.

"Taj dan koristio se Blue Current 72tz (0.2 – 5gr), Shimano Rarenium 2500 sa špagom PE# 0.6 i predvezom 0,24 Varivas FC, a kod kolege Borkoviča štap je bio Smith Dancing Bream (3-15gr), rola Daiwa Calida SHA 2000 sa upreenicom Gosen J-Braid PE# 0.8 i predvezom Gosen Bass type FC 0,26."

Grobo gledano je komplet vreden vsaj 600eu.
Skratka, seveda se da izvlect in je tudi gust dosti vecji ce imas lazjo opremo v lovu na dolocene predatorje. Je pa tle res ogromno faktorjev, pa mislim da za zacetnika bi raje priporocal nek normal setup, da nabere izkusnje, spozna obnasanje rib, pa tudi svoje prednosti in slabosti... Z leti, ko ze ujames doloceno stevilo rib, si bolj izkusen, pa se zacnes igrati z opremo, manjsas moc opreme, isces vecje dozivetje, drill, adrenalin...
Gašper
Posts: 48
Joined: 10 Jul 2018, 18:09

Re: UL spinning

Post by Gašper »

Tocno tak, lepo napisano!
4evernikon
Posts: 172
Joined: 24 Oct 2018, 19:36

Re: UL spinning

Post by 4evernikon »

Pozdravljeni,

kupujem palico med cca 3-15g pa me zanima kakšna bi bla optimalna dolžina. Navdušil sem se nad bassista finesse pa me skrbi dolžina 275.
Malo kolebam da je to že vse skupaj nekoliko predolgo? Po drugi strani bi pa rad imel nekaj kar mi bo omogočalo dolge mete ker je področje kjer bom lovil daleč v morje precej plitvo. Nimam nobenih izkušenj z ul palicami, sem šele na začetku letošnje zime začel z morskim ribolovom in je bil izplen v enem tednu zgolj ena pobegla lica tik pod nogami z LSJ opremo. Zdaj pa iščem še eno palico za "drobiž", da dobim vsaj kak prijem več v enem tednu.
Prvomajski ribolov pa je blizu in se že kar mudi ;) Če ima kdo kak nasvet bom vesel! lp
Gašper
Posts: 48
Joined: 10 Jul 2018, 18:09

Re: UL spinning

Post by Gašper »

To kar ti iščeš je že light spin, ul je nekje do 10g.
4evernikon
Posts: 172
Joined: 24 Oct 2018, 19:36

Re: UL spinning

Post by 4evernikon »

mi je jasno ja hvala,nisem hotel druge teme odpirat zaradi tega.
Orjak
Posts: 149
Joined: 07 Aug 2015, 00:24

Re: UL spinning

Post by Orjak »

To je še medium UL kategorija. Imam Major Craft 3-15g, super stvarca.
User avatar
coil
Posts: 105
Joined: 02 Aug 2015, 11:42
Location: Domžale

Re: UL spinning

Post by coil »

Jaz bi gledal okoli 2.2m / +-10cm

Ta palica se meni zdi čisto pretežka, za svojo dolžino in izmetno težo (167g)... Ker je sportex, je najbrž kol in je dekleracija bolj na ziher.
3-15g je za drobiž kar huda palica, ki ti ne bo dala pravega užitka z 15cm ribo.

Če ti domžale niso predaleč, se zapelji v MB in sprobaj nekaj palic v tvojem rangu.

Mogoče tole.
Post Reply