Spinn rola in palica

Shore jigging in spinning z obale
User avatar
peškador
Posts: 502
Joined: 16 Aug 2017, 15:36
Location: Šangrila

Re: Spinn rola in palica

Post by peškador »

Je pa tudi res ,da je v bistvu rola najmanjši strošek,jo kupiš enkrat in je mir,ko začneš računat na pletenico,fc,snape,umetne vabe.......se nabere hitro za dve ali tri dobre role :omfg:
L.P. Sebastian
User avatar
CBB
Posts: 1462
Joined: 04 Dec 2013, 15:28
Location: Horjul
Contact:

Re: Spinn rola in palica

Post by CBB »

Kar se tiče mene - najceneje bi prišel skozi, če bi takoj kupil stello. :smrk:
User avatar
peškador
Posts: 502
Joined: 16 Aug 2017, 15:36
Location: Šangrila

Re: Spinn rola in palica

Post by peškador »

Še ceneje je,če greš takoj v ribarnico :bwahaha:
L.P. Sebastian
User avatar
albacore
Diplomirani lignjelovec
Posts: 1291
Joined: 26 Aug 2012, 10:38
Location: Umag - Portorož

Re: Spinn rola in palica

Post by albacore »

CBB wrote: 05 Feb 2019, 23:44 Kar se tiče mene - najceneje bi prišel skozi, če bi takoj kupil stello. :smrk:
:yeah:
.......... LP
Image
User avatar
tinker
Posts: 4057
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Spinn rola in palica

Post by tinker »

CBB wrote: 05 Feb 2019, 23:44 Kar se tiče mene - najceneje bi prišel skozi, če bi takoj kupil stello. :smrk:
Ja zelo zanimiva je ta psihologija :)
Vsak, ki ribolov jemlje resno in mu je to del življenja, prej ali slej konča na top end opremi. To je dejstvo !
Pot, ki je prehojena do tja, pa je tlakovana z mnogimi cenejšimi kosi opreme, ki v 99% presegajo ceno kosa top end opreme, če bi se ta nabavil že takoj na začetku.
Kot sem enkrat že omenil, me je v to skoz prepričeval Marc M, pa mu takrat nisem verjel. Danes vem, da je to res.

P.S. Sploh se ne spomnim kolk vse enih rol sem imel, kolk enih zgrešenih nakupov....jao jao.
User avatar
izi3
Posts: 322
Joined: 21 Jul 2013, 09:44
Location: Tržič

Re: Spinn rola in palica

Post by izi3 »

Jz sm učer iz norda dobil Stradica 5000 :aaa: navdušen!!! Japonska roba te o(za)svoji 8-) Hvala še enkrat vsem predvsem pa tinkerju za informacije...
User avatar
CBB
Posts: 1462
Joined: 04 Dec 2013, 15:28
Location: Horjul
Contact:

Re: Spinn rola in palica

Post by CBB »

tinker wrote: 06 Feb 2019, 09:22
CBB wrote: 05 Feb 2019, 23:44 Kar se tiče mene - najceneje bi prišel skozi, če bi takoj kupil stello. :smrk:
Ja zelo zanimiva je ta psihologija :)
Vsak, ki ribolov jemlje resno in mu je to del življenja, prej ali slej konča na top end opremi. To je dejstvo !
Pot, ki je prehojena do tja, pa je tlakovana z mnogimi cenejšimi kosi opreme, ki v 99% presegajo ceno kosa top end opreme, če bi se ta nabavil že takoj na začetku.
Kot sem enkrat že omenil, me je v to skoz prepričeval Marc M, pa mu takrat nisem verjel. Danes vem, da je to res.

P.S. Sploh se ne spomnim kolk vse enih rol sem imel, kolk enih zgrešenih nakupov....jao jao.
Tudi jaz sem dobil nasvet, da naj takoj kupim top opremo. Pa je nisem. Pa če pobrskam po zgodovini, kakšne role sem imel v spin segmentu:
- Začel sem s Stradic 3000 - bela varijanta
- zamenjal stradica za Twin Power c3000
- Zamenjal Twin Power za Vanquish
- Zamenjal Vanquish za Stello.

Kar pa se tiče palic - Spin sem začel z Shimano Yasei Seabass, zamenjal z xZogo Mastery Elite, slednjo pa je nadomestila Yamaga Ballistic. Vmes pa sem se odločil še za en UL komplet...:)

To je samo za branko spin segment:) Potem pa imamo tu še heavy spin, pa eging, pa UL, pa SJ:)Seznam bo podoben:)

Skratka, pri vsaki menjavi pušneš par €:)
User avatar
peter167
Posts: 549
Joined: 10 May 2017, 07:58
Location: Dupeljne

Re: Spinn rola in palica

Post by peter167 »

Vseeno pa bi imel, ob takojšnjem nakupu stelle, danes že staro :slin: In bi spet hotel novo. :lol:
Po moje je kar prav, da se začne z malce "slabšo" opremo. Tehnike ribolova se razvijajo, prihajajo novi materiali... Pa še začetnik pogosto menja tehnike ribolova in še ne ve kaj mu najbolj odgovarja. Redkokdaj lovimo 10 let z isto tehniko iste moči... Meni je kar kul, da stopnjujem kvaliteto opreme. Imam vsaj vsako leto kaj novega. :mrgreen: Kak evro gor ali dol.
User avatar
CBB
Posts: 1462
Joined: 04 Dec 2013, 15:28
Location: Horjul
Contact:

Re: Spinn rola in palica

Post by CBB »

ko potegneš črto je ribičija lahko ena velika jama brez dna:) Edino, s čimer se jaz tolažim je, da je v primerjavi z ostalimi športnimi aktivnostmi relativno poceni... Pride sodelavec, pa mi pove, da je dal 6 čukov za MTB, pa 4 za specialko... Ah ja...:)
User avatar
tinker
Posts: 4057
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Spinn rola in palica

Post by tinker »

CBB wrote: 06 Feb 2019, 12:00 ko potegneš črto je ribičija lahko ena velika jama brez dna:) Edino, s čimer se jaz tolažim je, da je v primerjavi z ostalimi športnimi aktivnostmi relativno poceni... Pride sodelavec, pa mi pove, da je dal 6 čukov za MTB, pa 4 za specialko... Ah ja...:)

jaz tud MTB furam, že 30 let...sploh ne govor :damn:


Kar se pa tiče "rol za 100 eu" se meni zelo dopade Shimano Ultegra FB. Neka naslednica zelo priljubljene Technium serije in že zeloooo resna rola.
https://www.nordfishing77.at/shimano-ul ... 00-fb-6336

Image

Nad to je pa Stradic FK - ki je že praktično profi rola...
Post Reply