PANULA ZA ZOBATCA

Lov Zubatca, Gofa, Brancina in drugih predatorjev z panulo...
User avatar
CBB
Posts: 1462
Joined: 04 Dec 2013, 15:28
Location: Horjul
Contact:

Re: PANULA ZA ZOBATCA

Post by CBB »

Glede na to, kaj je Vasco kresnu niso sam majhni:)
User avatar
funt
Moderator
Posts: 413
Joined: 02 Sep 2010, 13:14

Re: PANULA ZA ZOBATCA

Post by funt »

To je to. Ujeti ribo na področju ki ni tipično za ciljano ribo in malce drugačen pristop! Za mene je to vrh in lahko si ponosen na ulov!!!
Veliko sreče še naprej in čakamo naslednje poročilo ;)
Rogi.
Funt
User avatar
FIBRA
Posts: 262
Joined: 03 Jan 2013, 17:33

Re: PANULA ZA ZOBATCA

Post by FIBRA »

Baje se zobatci vrtijo tudi med barkovljami in devinom. Taki 3-4kg.
soru
Posts: 2
Joined: 12 Feb 2018, 21:19

Re: PANULA ZA ZOBATCA

Post by soru »

Ker nimam izkušen z lovom ligen in bi vseeno probel panulat z mrto lignjo, sem na enem forumu zasledil da tip lignja prej preparira. Nekaj z kleščami vstavi v njega, to naj bi bilo zato da se potem ko ga vleče ne vrti. Ima kdo kak nasvet ali izkušnje?
Hvala
User avatar
funt
Moderator
Posts: 413
Joined: 02 Sep 2010, 13:14

Re: PANULA ZA ZOBATCA

Post by funt »

soru wrote: 30 Jan 2019, 21:43 Ker nimam izkušen z lovom ligen in bi vseeno probel panulat z mrto lignjo, sem na enem forumu zasledil da tip lignja prej preparira. Nekaj z kleščami vstavi v njega, to naj bi bilo zato da se potem ko ga vleče ne vrti. Ima kdo kak nasvet ali izkušnje?
Hvala
Res je dobi se stabilizator ki ga montiraš v lignja ampak glede na tvoje izkušnje bi ti raje priporočil kaj bolj enostavnega. Če boš malo pobrskal po forumu boš videl da se zobatec nekje se bolje lovi na recimo šnjure, ušate iglice. Če pa še tega ne boš znal ujeti pa pusti Zobatce pri miru :)

Lp

Funt.
User avatar
CBB
Posts: 1462
Joined: 04 Dec 2013, 15:28
Location: Horjul
Contact:

Re: PANULA ZA ZOBATCA

Post by CBB »

:bwahaha: Zdej si ga pa prizemljil:))) Dejstvo pa je, da se je za carja treba potrudit. Na zmrznjenega kalamara pač ne gre:)
hoba123
Posts: 52
Joined: 01 May 2016, 14:39

Re: PANULA ZA ZOBATCA

Post by hoba123 »

Pogoste so situacije v katerih boljse dela mrtva lignja, jeseni in pozimi nisem videl razlike med mrtvo in zivo lignjo, tako da zmrznjena definitivno ni slab izbor. Na mojih terenih takoj za zivo. Morea pa z prsti stisniti tisto kozico pod lignjinimi plavutmi tko, da so obrnjene bolj navzgor ,iz lignje mores iztisniti vso vodo....Taako dolgo se igraš dokler ne plava kot more in se ne obraca. Mas pa se veliko drugih moznosti, kot je tudi da navadnemu trnku precviknes obrocek in nato das gor 5g svinec z luknjo in stisnes. to potem pritrdis na notranjo spodnjo stran lignje. Tako se ne more vrteti, je pa res da nekoliko hitreje tone.lp
soru
Posts: 2
Joined: 12 Feb 2018, 21:19

Re: PANULA ZA ZOBATCA

Post by soru »

hvala hoba, res da nimam nekih izkušenj z panulo nekje je pač potrebno začeti. Če pa koga kaj zanima o ribolovu pa naj kar vpraša sem
https://www.facebook.com/uros.marksl :bwahaha: :bwahaha: :bwahaha:
ZUBONJA
Posts: 24
Joined: 25 Nov 2011, 10:57
Location: Ljubljana
Contact:

Re: PANULA ZA ZOBATCA

Post by ZUBONJA »

CBB wrote: 31 Jan 2019, 13:38 :bwahaha: Zdej si ga pa prizemljil:))) Dejstvo pa je, da se je za carja treba potrudit. Na zmrznjenega kalamara pač ne gre:)
:shock:
Gre gre in to lepo. Ko car papa on žre :aaa:

:fish:
User avatar
CBB
Posts: 1462
Joined: 04 Dec 2013, 15:28
Location: Horjul
Contact:

Re: PANULA ZA ZOBATCA

Post by CBB »

Ujeli smo ga na lignja, ki nam je crknil, ker smo bili štorasti. Da bi se na patagonca na panuli vrgel pa še nisem videl. Sploh pa... panule s crkovino ne vlečeš prav dolgo, ker vaba pade na tla, u škarpo in gotovo.
Post Reply