Rock Fishing -Lov na kamnitem dnu

Tehnike in oprema
User avatar
tinker
Posts: 4057
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Rock Fishing -Lov na kamnitem dnu

Post by tinker »

Tudi Krk ima obilo divje skalne obale... :rofl:

Odprta/zaprta rola pri RF

Mogoče sem malo lesen, a sem navajen odprtih oz. odvitih bremz pri ribolovu in palic na tripodih. Sam pa sedim poleg in "meditiram"....ponavadi vrhovi palic non-stop vibrirajo, rahlo cukajo in trzajo, OK, drobiž se suče okoli vabe in jo cufa. Velikokrat sem že dal kontro na take dogodke (nekaj let nazaj) in nikoli ni bilo nič...sedaj čakam le še na ornk potege, skakajočo palico, odvijanja najlona (ne samo orada, tudi frater, šarg, pauk, ribon...počnejo to) in tu dam kontro. Torej moja filozofija je odprta rola.

Pri tekmovalcih je drugače - ultra majhni trnki, male vabe, palica v roki in kontra na vsak dotik.
User avatar
RibAr
Posts: 468
Joined: 26 Aug 2008, 15:41

Re: Rock Fishing -Lov na kamnitem dnu

Post by RibAr »

Če je palica na stojalu, potem vsekakor BR ali odprta rola (odvita bremza), ampak na RF pozicije je večinoma težko prinest stojalo, verjetno ga je težko tudi solidno postavit. Pravzaprav je vse skupaj zanimivo razmišljanje... ker ob pravem potegu bo oprema res letela po skalah ali pa celo v vodo. Mogoča je po moje tudi neka srednja pot (govorim o sistemu s svincem na dnu): BR zavora, ki je toliko zategnjena da omogoča napet laks in detekcijo ugriza na vrhu palice ali s signalizatorjem, obenem pa ob močnejšem potegu ribe vseeno popusti, da vse skupaj ne leti v vodo. Kaj se vam zdi?
octopus
Posts: 123
Joined: 06 Mar 2010, 22:15

Re: Rock Fishing -Lov na kamnitem dnu

Post by octopus »

eno simpl stojalo zabiješ med skale al pa kr palco direkt ( jasno kakšno obrabljeno :D )...BR zavora ..rahlo nastavljena ...napet laks...drsni sistem s svincem...sediš zraven ..loviš z roke..brez svinca :yeah: .....in če na palco zagrab nekaj konkretnega ne rabiš nič signalizatorjev...lepo slišiš zavoro....ni ti treba skakat po skalah.....
dobro treba pregledat teren...previsi v vodi...čim blizje morju ( če si brez podmetalke....)..na kakšnih skalah si lociran...jaz sem vesel,da sem dobil čez delikatno čer ven 0,5kg orado jo prenesel za sabo položil na skale...jeb...padla v škrapo ....jasno se je snela...gotova stvar
vuče
Posts: 13
Joined: 19 Aug 2009, 11:49

Re: Rock Fishing -Lov na kamnitem dnu

Post by vuče »

Sam kar dosti lovim po skalah.Najbolj enostavna varjanta kako namestit palico je,da vzamete cev :yeah: od vode jo odrežete na primerno dolžino zamašite na eni strani in zabijete med skale!Kadar lovim na živo vabi imam zavoro skoraj na trdo...tolko,da ne lih palice ne odnese.Najbolš se mi je izkazala tako imenovana teleferika.Na koncu utež okrog 200g lahko tudi več odvisno od toka,meter 0.35 laksa zavezanega na utež in na veliko vrtljivko.To vržeš v vodo napneš laks,nato pa po osnovnem laksu pošlješ v globono še vabo.
User avatar
stayby
Posts: 188
Joined: 30 Jun 2010, 13:17
Location: Iški Vintgar-Ljubljana
Contact:

Re: Rock Fishing -Lov na kamnitem dnu

Post by stayby »

Živjo "vuče",

če sem prav razumel, utež na koncu, na drugi strani vezana na vrtljivko (1 m). To vržeš v vodo, brez trnka in vabe, napneš vrvico.
Nato pa s karabinom zapetim na osnovno vrvico na eni strani in vrtljivko s predvezom, kjer je na koncu tudi živa riba, na drugi strani,
pošlješ v vodo (da se lahko giba le v smeri palica-utež v globini, drsna varianta žive vabe (ribe??).
Sem prav razumel??
Zdi se zanimivo, moram rečt, bravo, huda fora. Ribo oz. živo vabo omejiš na gibanje, da ti ne pobegne pod kamen ali podobno.
Kakšne žive vabe pa uporabljaš??

Lep pozdrav

Grega
vuče
Posts: 13
Joined: 19 Aug 2009, 11:49

Re: Rock Fishing -Lov na kamnitem dnu

Post by vuče »

Pravilno si razumel :yeah: Največ uporabljam velike kneze in ušate....pa tudi iglico rad sprehajam po vrhnjem sloju vode....seveda brez obtežitve!
octopus
Posts: 123
Joined: 06 Mar 2010, 22:15

Re: Rock Fishing -Lov na kamnitem dnu

Post by octopus »

vuče wrote:Pravilno si razumel :yeah: Največ uporabljam velike kneze in ušate....pa tudi iglico rad sprehajam po vrhnjem sloju vode....seveda brez obtežitve!
no sej itak ne udari majhna riba ampak a "jo" ne zmoti..z ene strani bremza z druge 200g...ker ko vdari bo šla na stran...se pravi poteg na palici in poteg uteži ?...ne vem ..zato sprašujem
User avatar
tinker
Posts: 4057
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Rock Fishing -Lov na kamnitem dnu

Post by tinker »

Ugorja/murene ne zmoti nič ! Pride in tamani.

Vprašanje je na mestu za zubote...
octopus
Posts: 123
Joined: 06 Mar 2010, 22:15

Re: Rock Fishing -Lov na kamnitem dnu

Post by octopus »

tinker wrote:Ugorja/murene ne zmoti nič ! Pride in tamani.

Vprašanje je na mestu za zubote...
to vem ja :mrgreen: ...in tud pri teh dveh se ni treba matrat z živo vabo...ja, ker je omenil kneza in ušato sm ciljal za zubota
vuče
Posts: 13
Joined: 19 Aug 2009, 11:49

Re: Rock Fishing -Lov na kamnitem dnu

Post by vuče »

Hvala bogu zaenkrat mi na tak sistem še ni primu ne ugor ne murena in upam,da mi tudi nikol ne bo :twisted: tako,da je vsaj na jadranu ciljna riba zubo!Očitno ga ne moti in tudi ne vidim razloga zakaj bi ga motlo....Enostavno zagrabi vabo se sam zapne potrga utež na 0.35 laksu in če imaš srečo ga potegneš ven!!
Post Reply