Casting palice

Recenzije rol, Trgovine, Ribe Ostala oprema
User avatar
febola
Posts: 605
Joined: 20 Jul 2012, 16:01

Casting palice

Post by febola »

Zanimam se za casting palico Major Craft CRXC-77HIRAMASA. Ok skupna dolžina je jasna samo kako bi vedel koliko je dolga v razstavljenem stanju? Je kdo že opazil ta podatek za MC palice?
Ker se bojim da bo to predolgo (ker že mojo shore jigerco komaj transportiram) imajo tudi dvodelni set CRXC-762M (sranje k ni hiramasa :bwahaha: ). Mislite da je dvodelna veliko slabša kot enodelna?
User avatar
CBB
Posts: 1462
Joined: 04 Dec 2013, 15:28
Location: Horjul
Contact:

Re: Casting palice

Post by CBB »

dej mi povej .... za kaj bi človek kupil in uporabljal casting palico? Jaz edino uporabo vidim pri slow jiggingu.
User avatar
febola
Posts: 605
Joined: 20 Jul 2012, 16:01

Re: Casting palice

Post by febola »

:) …. pluging, popping …
User avatar
tinker
Posts: 4057
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Casting palice

Post by tinker »

febola wrote: 05 Sep 2018, 15:41 :) …. pluging, popping …
Jaz bi sigurno vzel to
https://www.nordfishing77.at/savage-gea ... -2018-8998
podtaki o dolžinah so pa navedeni

P.S. A veš, da rabiš tud 6m gumico in vsaj 60KM, da preganjaš in slediš pikirajočim galebom vsepovsod. To ni mačji kašel :yeah:
Tak tip ribolova je ranga seek&destroy.
Jakob
Posts: 26
Joined: 13 Apr 2014, 17:38

Re: Casting palice

Post by Jakob »

Če sem prav razbral je spodnja sekcija dolga 420mm.

Lp
User avatar
febola
Posts: 605
Joined: 20 Jul 2012, 16:01

Re: Casting palice

Post by febola »

CBB: aja komaj sedaj razumel kaj ti misliš. Gredam casting palco s spining type rolo

Tinker: tnx samo japončki so japončki pa tale se mi zdi premočna. Digitaka ima tele palčke za dobrih 100€ in pri dvodelnem modelu poštnina brezplačno. Rabim eno uni boat palco ki bi znala vse. Cilj pa bolj strelke, lampuge na top water.

Jakob: hmmm malo kratek butt se mi zdi pri teh 420mm. Da ni tale grip length mišljeno samo dolžina držala do ležišča role. Yamage imajo butt od 600 do 800mm.
User avatar
tinker
Posts: 4057
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Casting palice

Post by tinker »

febola wrote: 07 Sep 2018, 10:08 Tinker: tnx samo japončki so japončki pa tale se mi zdi premočna. Digitaka ima tele palčke za dobrih 100€ in pri dvodelnem modelu poštnina brezplačno. Rabim eno uni boat palco ki bi znala vse. Cilj pa bolj strelke, lampuge na top water.
Aha, razumem.
Pol nima smisla komplicirat s plugging palicam. Vzameš eno spinerco dolžine 240cm in cw 20-60 (eventuelno 40-80g, ne vem točno, kaj boš metal). Pa Bio 4000SW gor in si dober za vse te lovine + luci, palamide.
Jakob
Posts: 26
Joined: 13 Apr 2014, 17:38

Re: Casting palice

Post by Jakob »

Febola možno.... sem ti na ZS poslal link na katerem je presenetljivo veliko podatkov za MC. Jaz sem razbral pač 420mm.
Vzami Hart Armitage, top hibridna palica pa še cena je super, definitivno vredna vsakega €. Jo je kupil kolega za foro poleg vseh japonskih specialk, ki jih ima in pravi, da je super.

Lp
Jakob
Posts: 26
Joined: 13 Apr 2014, 17:38

Re: Casting palice

Post by Jakob »

Verjetno je res kar si napisal. Moja palica (za stick baite, pluge...) ima do držala 430mm v celoti 860mm. Sem si vzel čas takoj po službi in izmeril :) (ravnokar...). Eno palico sem posodil in čakam da kolega še tisto izmeri (sicer malo krajša za večje popperje).
Javim.

Lp
User avatar
febola
Posts: 605
Joined: 20 Jul 2012, 16:01

Re: Casting palice

Post by febola »

Super Jakob.
Dej pol še izmeri vrh pri tvoji dolžini. Verjetno moraš dolžini palice dodat še del ki gre v butt. Pismu ne morem verjet da nimajo teh podatkov.
Drugače pa sem že odločen da bo mc palca, ml trdota (torej pe 1,5 - 3 in cw 15 - 60g) edin ne vem ali bi vzel enodelno (to je butt in zgornji del) ali dvodelno (klasično na pol)?
Cena enodelne je malenkost nižja a zaradi dolžine pridobiš na strošku poštnine in pol vse skupaj še na dajatvah in taksah. Sigurno je dvodelno lažje transportirat.
Ali je enodelna res toliko boljša da odtehta vse našteto?
Post Reply