Egiji (Pušče)

Oprema, vabe, tehnika lova
matko85
Posts: 142
Joined: 22 Dec 2015, 09:59

Re: Egiji (Pušče)

Post by matko85 »

Blisk

To moje razmisljanje je posledica krize, ker na morje nisem mogel. Jaz kalamare lovim dobro. In prazen, ne grem skoraj nikoli domov. Glede na to, da ne lovim pravi jap. Eging, nimam namenske palice itd.. Ne vem, a jaz narobe napisem ali me vsi povrsti narobe razumete. Samo v warm jacket pac ne verjamem. Yamashita je dobra, ampak ne zarad warm jacket fore. Nikjer ne pisem, da je yamashita zanic ali karkoli. Tudi jaz grem velikokrat domov z ulovom, ko drugi jamrajo da ni in ni. Yamashite pac ne kupujem vec, ce jo pa kupujete vi, pa bog vam pozegnaj :yeah:
Lep pozdrav Mato
User avatar
CBB
Posts: 1462
Joined: 04 Dec 2013, 15:28
Location: Horjul
Contact:

Re: Egiji (Pušče)

Post by CBB »

peškador wrote: 03 Mar 2018, 11:56
kr'en wrote: 03 Mar 2018, 11:26 Matko, veš kje ga po mojem ti lomiš, res je da ima kalamar zelo dober vid, celo zelo zelo dober vid, vendar pa predpostavljaš da vidi tako kot mi. V resnici vidi tudi spektre barv oz valovnih dolžin, ki jih mi ne. To je dokazano kolikor vem.
In tu prideta do izraza ti warm jacket in keimura. Warm jacket oddaja svetlobo v ir spektru, kemiura pa v UV. Vsaj v teoriji, bi bilo pa zanimivo preverit, če je tudi v resnici res. :)

Se pa vsekakor strinjam, da lovi najbolje tista vaba ki jo največ mečeš, najbolje poznaš in imaš vanjo zaupanje.
Pri meni sta to yamashita in yozuri. Če bi mi ju vzel in bi mi dal v zameno recimo DTD bi bil v začetku nezadovoljen, ko bi nekaj časa lovil z njimi in si pridobil zaupanje pa bi bil verjetno ravno tako zadovoljen.
Točno tako jaz sem tudi prej dosti na yamashite lovu,zdaj sem pa presedlal na dtdje,na njih navadu in moram povedat da jim nič ne manjka(razen tega da so na pol cene :bwahaha: )
Se pa spominjam pred 20imi leti ko sem bil še mulc in sem bil na morju 365 dni na leto(pred mojim ribolovnim postom)smo lovili kalamare z navadno belo puščo ali pa s tistimi ki stanejo zdaj 2€.
Ni bilo nič plašča pa kroglic pa lučk pa fcja pa pa pa.....
In vseeno so grizli če so hoteli grist in če so v tistem trenutku bili tam.....
Ko smo lih pri cenah.... zadnje yamashite oh k - torej zadnje verzije, velikost 3,5 sem plačal po 550 yen. Zdej pa naredi kalkulacijo:)
Marko777
Posts: 16
Joined: 29 Nov 2016, 13:56

Re: Egiji (Pušče)

Post by Marko777 »

Zdravo. Če bo komu kaj pomagalo. Končno sem uspel stestirat Duel Mag Cast in sem navdušen:). Prvi test in najboljši ulovi do sedaj :slin:
spidx
Posts: 233
Joined: 27 Jan 2014, 10:13
Location: Ljubljana

Re: Egiji (Pušče)

Post by spidx »

Kdor se ni opazil, na platu je spet xmas sale pusc...

https://www.plat.co.jp/shop/catalog/def ... d-jig.html
wajdovc
Posts: 15
Joined: 17 Feb 2019, 19:47

Re: Egiji (Pušče)

Post by wajdovc »

Mi lahko kedo svetuje,kako naj pridem do pušče Yamashita q-live SBKN.Dolžine do 3.5.
Hvala
User avatar
zmešan
Posts: 1864
Joined: 26 Nov 2012, 19:50
Location: litija -zg.jarše

Re: Egiji (Pušče)

Post by zmešan »

Uf
Don't drink water,because fish fuck in it.
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3427
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: Egiji (Pušče)

Post by kr'en »

Ne prideš, ker jih že dolgo ne delajo več. Ta egi je prešel v legende in zgodbe, ki jih lignjelovci pripovedujemo zvečer ob ognju.
Image
User avatar
zmešan
Posts: 1864
Joined: 26 Nov 2012, 19:50
Location: litija -zg.jarše

Re: Egiji (Pušče)

Post by zmešan »

Jaz, mojo čuvam kot sveti gral
Don't drink water,because fish fuck in it.
wajdovc
Posts: 15
Joined: 17 Feb 2019, 19:47

Re: Egiji (Pušče)

Post by wajdovc »

Ne me strašit.
Vedno se nekje.še kakšna dobi.
Gladiac
Posts: 377
Joined: 23 Sep 2016, 22:59

Re: Egiji (Pušče)

Post by Gladiac »

LP
Uroš
Post Reply