Shore Jigging

Shore jigging in spinning z obale
xstjan
Posts: 12
Joined: 02 Nov 2015, 23:24

Re: Shore Jigging

Post by xstjan »

Hvala Tinker. Za rolo mi je jasno, da je prešvoh za težke jigge.
Ali je palica št. 1 v dolžini 2,40 m, 40-50g prekratka, ali pretrda za light shore jigging? Glede na njeno gramažo bi lahko uspešno uporabljal jigge med 30 in 40 g.
Verjetno je kombinacija 3 in 4, ki jo predlagaš, tudi najboljša za spinning.
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3427
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: Shore Jigging

Post by kr'en »

Prekratka. Z 2.4m palico lahko spinaš brancina po raznih lukah, pomolih in kanalih, za SJ rabiš dolgo palico.
Image
xstjan
Posts: 12
Joined: 02 Nov 2015, 23:24

Re: Shore Jigging

Post by xstjan »

Hvala
User avatar
tinker
Posts: 4057
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Shore Jigging

Post by tinker »

xstjan wrote: 08 Mar 2018, 23:54Hvala
Spin - palice 2.4m do 2.9m (2.4m se uporabljajo za lov s površinci, silikonci, med štriki, pod lukobranom, čolni...2.9m se uporabljajo za dalekometne spin podvige predvsem na plave predatorje).

Shore jigging - palice 3.00-3.10m. Dolgi meti, lažji drili fizično zahtevnih rib....
sasok
Posts: 122
Joined: 19 Aug 2013, 17:28
Location: Beltinci

Re: Shore Jigging

Post by sasok »

V splošnem drži kar ste napisali, vendar da ne bomo bolj papeški od papeža. Jige lahko mečeš tudi s krajšo nenamensko palico - jaz sem svojega prvega gofiča od slabe dve kile dobil na 35g jig in palico z oznako "pike" (ščuka) 10-40g. Potem sem od tinkerja kupil MC Solparo LSJ - čeprav gre za t.i. "economy" class je občutek z namensko palico povsem drug (primernejša dolžina, akcija....)

Potem sem kupil čoln in sedaj to palico z oznako "SJ", uporabljam tudi iz čolna. Skratka, namenske palice so vsekakor prva izbira, vendar lahko kdaj pa kdaj sprejmemo kakšen kompromis - v smislu, če ne misliš kupiti namenske palice, naj te ne odvrne, da ne bi probal pač s tem kar imaš.

Vseeno naj bo vsaj spinerca, drugače bo podobno kot, da bi šel z alpskimi smučami na biatlon, potem pa zaključil da smučarski tek ni zate. ;)
LP,
Sašo
Grega
Posts: 76
Joined: 02 Aug 2016, 11:35
Location: Ljubljana

Re: Shore Jigging

Post by Grega »

Včasih se res pokaže, da še tako vrhunska namenska oprema ne da ribe. Zraven pa čičo domačin z neko 30 let staro lesenjačo meče ven ribe eno za drugo :bwahaha:
Aha
Posts: 86
Joined: 17 Oct 2017, 11:32

Re: Shore Jigging

Post by Aha »

sasok wrote: 09 Mar 2018, 09:21 V splošnem drži kar ste napisali, vendar da ne bomo bolj papeški od papeža. Jige lahko mečeš tudi s krajšo nenamensko palico - jaz sem svojega prvega gofiča od slabe dve kile dobil na 35g jig in palico z oznako "pike" (ščuka) 10-40g. Potem sem od tinkerja kupil MC Solparo LSJ - čeprav gre za t.i. "economy" class je občutek z namensko palico povsem drug (primernejša dolžina, akcija....)

Potem sem kupil čoln in sedaj to palico z oznako "SJ", uporabljam tudi iz čolna. Skratka, namenske palice so vsekakor prva izbira, vendar lahko kdaj pa kdaj sprejmemo kakšen kompromis - v smislu, če ne misliš kupiti namenske palice, naj te ne odvrne, da ne bi probal pač s tem kar imaš.

Vseeno naj bo vsaj spinerca, drugače bo podobno kot, da bi šel z alpskimi smučami na biatlon, potem pa zaključil da smučarski tek ni zate. ;)
Bi se kar strinjal. Tudi sam nimam SJ palice (imam shimano travel 7ft6 spinning rod in pa shakespeare agility exp 11 ft bass) in bom letos ravno tako poskusil. Malo ju bom menjava. Vrjetno ne bo isti občutek ampak vse se da če se hoče. Bo pač malo večji izziv :bwahaha:
xstjan
Posts: 12
Joined: 02 Nov 2015, 23:24

Re: Shore Jigging

Post by xstjan »

Zato sem tudi spraševal. Doma imam 12 palic, jigganje bom šele probal. Mislim pa tudi, da bo bolj za dopolnilno dejavnost, kot za glavno. Pa še na primernem terenu za jigganje sem cca 10-14 dni na leto, tako da dvomim, da si bom za tako kratek čas omislil specialko. ;-)

Pa še eno vprašanje: A je za jigge cca 25-30 g obvezna uporaba vrvice. Mislim s stališča, da čutiš jig. Z laksom 0,25 mm nosilnost spet ni tako slaba (cca 5-6 kg).
User avatar
tinker
Posts: 4057
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Shore Jigging

Post by tinker »

Brez vrvice ni nobenega jigginga sploh..že zaradi same fizike delovanja jiga pod vodo. Ce ni vrvice, je jig samo kos staticnega svinca na elastiki in je ni ribe, ki bi ta kos svinca hotela pomalcat.
User avatar
SuperB
Posts: 164
Joined: 16 Oct 2017, 09:46

Re: Shore Jigging

Post by SuperB »

Je še premrzlo za preizkusit? Voda ima 10-11st.C. ucrazy?
-broken HART- episode 2.
Post Reply