Egiji (Pušče)

Oprema, vabe, tehnika lova
User avatar
peškador
Posts: 502
Joined: 16 Aug 2017, 15:36
Location: Šangrila

Re: Egiji (Pušče)

Post by peškador »

Najbolše lovi tista pušča ki jo statistično največ uporabljaš!
Jaz sem se tudi dosti lovil al je yo zuri yamashita dtd.......(v večini primerov je pušča narejena za ribiča v trgovini)
No zdaj sem pristal na dtd,uporabljam samo eno in isto,če je kalamar od volje jo prime in to je to,pa še počasi toneča je,tako da ne morem niti dna zakačit dna :yeah:
L.P. Sebastian
matko85
Posts: 142
Joined: 22 Dec 2015, 09:59

Re: Egiji (Pušče)

Post by matko85 »

Nima veze Yamashita, Kitajc, DTD... jasno je, da lovijo vse. Samo, da se neka oblekica aktivira na doloceni svetlobi, in podobne fore (yamashita je samo primer).. Jaz imam pac o tem svoje mnenje ;)
Pac Kalamar je v osnovi vrhunski predator. Kadar se hrani hlastne po vsem, kar je vsaj podobno zivemu.. Zato so pac po mojem razne oblekice dobra vaba predvsem za lignjelovce..
Lep pozdrav Mato
User avatar
Psycho
Posts: 1242
Joined: 06 Jun 2011, 14:12
Location: Lukovica pri Domžalah
Contact:

Re: Egiji (Pušče)

Post by Psycho »

Jaz sem opazil eno podrobnost pri tatakiju, ki ga imam. In sicer mali peškafondi, ki so na navezi so silikonski (precej mehki) in oblečeni v standardno cunjasto oblekico. Ko sem z njimi lovil, se mi je dogajalo, da so jih kalamari hoteli pojesti. Imajo kar nekaj lukenj od kljunov. Pri trdih puščah se mi to ni nikoli zgodilo, niti pri sipah, ki so zelo požrešne. Tako, da iz tega sklepam, da je pomembno kakšna je vaba na otip, saj ne izgledajo prav nič podobno ribam ali kozicam (bolj kot oblika je pomoje pomembna akcija), okus silikona pa pomoje tudi ni nevem kako dober. Bi si pa z lahkoto predstavljal, da imajo poleg ostrega vida, zelo dobro razvit tudi otip. Nekaj pa sigurno pripomore tudi koliko je kalamar tisti moment lačen.
Usus magister est optimus.
matko85
Posts: 142
Joined: 22 Dec 2015, 09:59

Re: Egiji (Pušče)

Post by matko85 »

Lani sem uporabljal pusce Two tone, kitajc, razmeroma poceni s super akcijo. Zelo lovni. Samo oblekica je za en k.. takoj se trga. Pomaga sekundno lepilo na trebuhu. Hotel sem pa povedat da pri ulovu Kalamara se je tocno videlo, kje jo je kavsnil. Takoj luknja od kljuna. Po mojem ko jo prime tud precej agresivno ugrizne.. Zdej kolk casa rabi, da ugotovi da ni uzitna... Takrat je najveckrat ze prepozno :yeah:
Lep pozdrav Mato
User avatar
CBB
Posts: 1462
Joined: 04 Dec 2013, 15:28
Location: Horjul
Contact:

Re: Egiji (Pušče)

Post by CBB »

Pušče so lovne vse, ko je kalamar lačen. Ko pa je lačen malo manj, pa izbira. Takrat pride do izraza boljša imitacija, boljša akcija. Važno je tudi, koliko časa zdrži oblekica, včasih odpade takoj. Pa še druge malenkosti so, ki pridejo do izraza, ko kalamar ne ve, a bi, a ne bi...
matko85
Posts: 142
Joined: 22 Dec 2015, 09:59

Re: Egiji (Pušče)

Post by matko85 »

CBB

Se popolnoma strinjam. Ampak da je oblekica neka toplotna ki se aktivira ob doloceni svetlobi me ne prepricas.. pa tudi ne, da je zaradi tega pusca kalamaru bolj privlacna. Predvsem zato, ker lovi na videno. kar se tice akcije in same barve, vzdrzljivosti, se pa strinjam.
Lep pozdrav Mato
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3427
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: Egiji (Pušče)

Post by kr'en »

Matko, veš kje ga po mojem ti lomiš, res je da ima kalamar zelo dober vid, celo zelo zelo dober vid, vendar pa predpostavljaš da vidi tako kot mi. V resnici vidi tudi spektre barv oz valovnih dolžin, ki jih mi ne. To je dokazano kolikor vem.
In tu prideta do izraza ti warm jacket in keimura. Warm jacket oddaja svetlobo v ir spektru, kemiura pa v UV. Vsaj v teoriji, bi bilo pa zanimivo preverit, če je tudi v resnici res. :)

Se pa vsekakor strinjam, da lovi najbolje tista vaba ki jo največ mečeš, najbolje poznaš in imaš vanjo zaupanje.
Pri meni sta to yamashita in yozuri. Če bi mi ju vzel in bi mi dal v zameno recimo DTD bi bil v začetku nezadovoljen, ko bi nekaj časa lovil z njimi in si pridobil zaupanje pa bi bil verjetno ravno tako zadovoljen.
Image
User avatar
peškador
Posts: 502
Joined: 16 Aug 2017, 15:36
Location: Šangrila

Re: Egiji (Pušče)

Post by peškador »

kr'en wrote: 03 Mar 2018, 11:26 Matko, veš kje ga po mojem ti lomiš, res je da ima kalamar zelo dober vid, celo zelo zelo dober vid, vendar pa predpostavljaš da vidi tako kot mi. V resnici vidi tudi spektre barv oz valovnih dolžin, ki jih mi ne. To je dokazano kolikor vem.
In tu prideta do izraza ti warm jacket in keimura. Warm jacket oddaja svetlobo v ir spektru, kemiura pa v UV. Vsaj v teoriji, bi bilo pa zanimivo preverit, če je tudi v resnici res. :)

Se pa vsekakor strinjam, da lovi najbolje tista vaba ki jo največ mečeš, najbolje poznaš in imaš vanjo zaupanje.
Pri meni sta to yamashita in yozuri. Če bi mi ju vzel in bi mi dal v zameno recimo DTD bi bil v začetku nezadovoljen, ko bi nekaj časa lovil z njimi in si pridobil zaupanje pa bi bil verjetno ravno tako zadovoljen.
Točno tako jaz sem tudi prej dosti na yamashite lovu,zdaj sem pa presedlal na dtdje,na njih navadu in moram povedat da jim nič ne manjka(razen tega da so na pol cene :bwahaha: )
Se pa spominjam pred 20imi leti ko sem bil še mulc in sem bil na morju 365 dni na leto(pred mojim ribolovnim postom)smo lovili kalamare z navadno belo puščo ali pa s tistimi ki stanejo zdaj 2€.
Ni bilo nič plašča pa kroglic pa lučk pa fcja pa pa pa.....
In vseeno so grizli če so hoteli grist in če so v tistem trenutku bili tam.....
L.P. Sebastian
matko85
Posts: 142
Joined: 22 Dec 2015, 09:59

Re: Egiji (Pušče)

Post by matko85 »

Ne bi rekel, da ga lomim, lomil bi ga ce ne bi nic ujel :rofl: to pa ja!

Vidis.. nikoli nisem razmisljal, da Kalamar vidi enako kot clovek. Pravzaprav ima vecina zivali drugacen vid, med drugim tudi raca in macka..
"V TEORIJI" saj to je problem. Ta teorija dvigne ceno pusci za kak evercek ali dva. Pa je vendarle samo teorija. Ribe recimo imajo pobocnico, s katero zaznavajo tresljaje. Ribe imajo tudi cut, ki ga mi veselo primerjamo z nasim vohom, ceprav to ni. Da Kalamar zaznava drugacne spektre barv verjamem da je dokazano. Ampak kje je dokazano, da warmjacket res deluje kot naj bi?? Mene ne preprica.

Samo razmisljam naglas. Hvala bogu, ce ste nekateri zadovoljni z yamashito, je vrhunska pusca. Moje mnenje je samo, da vcasih prevec nasedamo dolocenim "novostim". Tudi z opremo je tako, da se ji posveca prevec pozornsti. Dobra oprema je super, tudi super draga, lovi pa ribic, prezentacija, naveza, lokacija itd...
Lep pozdrav Mato
blisk
Posts: 1521
Joined: 20 Jan 2012, 18:15

Re: Egiji (Pušče)

Post by blisk »

Glej matko ti povem tako. Tam na valobranu u sestjani vsi jočejo da ni nič in da ne dela jst pa nosim domov kalamare. Še nisem prišel brez od novembra. Lovim pa na vse možno. To kako dela yamašita in svetloba nima veze s tem ali boš kaj ulovil ali ne. Vzami pravo barvo v pravem momentu in boš ulovil. Lovim na zeleno daiwo, roza dtd, mavrica yozuri, rdeča yamashita .... Tudi sam sem enako razmišljal kot ti par let nazaj, yamašite nisem hotel niti probat, sedaj pa NAEBA in RWF barve ne dam iz nahrbtnika. Na tvojem mestu bi raje razmišljal kako prit do morja :yeah:
Post Reply