Palica za ribolov iz čolna

Drifting in ribolov iz zasidranega čolna
jernej
Posts: 170
Joined: 27 Jun 2013, 17:34

Re: Palica za ribolov iz čolna

Post by jernej »

imam vprašanje zakaj ne prenašate teleskopskih palic. Hvala za vaše odgovore.
Čist tako me zanima.
User avatar
kula shaker
Posts: 146
Joined: 26 Sep 2017, 14:59
Location: Ljubljana

Re: Palica za ribolov iz čolna

Post by kula shaker »

Jaz jih prenašam, samo jih pa ne uporabljam. Pri tekmovalnem ribolovu, kjer se uporabljajo palice iz čolna tudi 4m+ so nujne že zaradi transporta. Sem pristaš tega, da je palica iz čim manj deljivih ali gibljivih delov. Zato na čolnu uporabljam kratke enodelne palice in dve deljivi, pa še ti samo pri ročaju.
ber_tok
Posts: 118
Joined: 24 Jul 2016, 23:15

Re: Palica za ribolov iz čolna

Post by ber_tok »

Vam ni neredno imeti 4+m palico na čolnu ? Prednost tako dolge palice za bolentino, kakšna je ? Osebno na čolnu nisem lovil s palico daljšo od 3m, na ( gumonu maestral 3m in pasara 4-5m ) pa me zanima informativno prednost dolžine. Lovite s pletenico pri bolentinotu ali laks ?

Lp
User avatar
Psycho
Posts: 1242
Joined: 06 Jun 2011, 14:12
Location: Lukovica pri Domžalah
Contact:

Re: Palica za ribolov iz čolna

Post by Psycho »

Za bolentino je dolga palica uporabna, če uporabljaš dolge naveze. Recimo, da imaš 3 prame po 60cm, potem je naveza dolga nekje 210cm+ in je zaradi tega vse skupaj lažje obvladljivo z daljšo palico. Če uporabljaš pa krathe naveze, pa ni tak problem. Jaz imam za bolentino Shimanovo Catano, dolžine 3m in mi kar odgovarja. Obnese se tudi za lažji grund ribolov, ker ima tršo špico kot povprečne bolentino palice.
Usus magister est optimus.
User avatar
kula shaker
Posts: 146
Joined: 26 Sep 2017, 14:59
Location: Ljubljana

Re: Palica za ribolov iz čolna

Post by kula shaker »

ber_tok wrote: 26 Jan 2018, 17:22 Vam ni neredno imeti 4+m palico na čolnu ? Prednost tako dolge palice za bolentino, kakšna je ? Osebno na čolnu nisem lovil s palico daljšo od 3m, na ( gumonu maestral 3m in pasara 4-5m ) pa me zanima informativno prednost dolžine. Lovite s pletenico pri bolentinotu ali laks ?

Lp
Take dolžine uporabljajo tekmovalci. Glavna prednost je "dolga ročica" pri kateri lahko pri prijemu palico samo malo dvigneš. Je nerodna, ti pa da kakšno ribo več ko se jo navadiš, na tekmah pa šteje vsak gram. V večini se lovi na pletenico, na koncu je pa laks.
ber_tok
Posts: 118
Joined: 24 Jul 2016, 23:15

Re: Palica za ribolov iz čolna

Post by ber_tok »

Hvala za odgovor :) trenutno mi je bilo zelo lepo loviti z italcanna speedy ( menljive špice) teleskopska, obvezno s pletenico. Katera debelina pletenice ti odgovarja za bolentino ? Imaš pred navezo še kaj laksa npr. 1-2m ?
User avatar
kula shaker
Posts: 146
Joined: 26 Sep 2017, 14:59
Location: Ljubljana

Re: Palica za ribolov iz čolna

Post by kula shaker »

Včasih sem tudi jaz uporabljal 3m teleskopko (Alcedo-Pride) z menljivimi špicami, pletenica 0.10mm, pred navezo obvezno 2-3m laksa (da amortizira), vaba vse živo (školjke, rakci, lignji, sardele, črvi...), različne dolžine pram...Za tekmovanja nujno.
Sedaj ne kompliciram več in uporabljam 1.8m palico, brez laksa, samo patagonski ligenj, pa moram reči, da rezultati ne zaostajajo. Se mi še ni zgodilo, da ne bi na grunt ujel kosila za družino. Pri panuliranju je pa druga zgodba.
ber_tok
Posts: 118
Joined: 24 Jul 2016, 23:15

Re: Palica za ribolov iz čolna

Post by ber_tok »

No, zaradi tega sprašujem. Tekmujem ne, vendar zaradi lažje kontre + daljših pram nisem imel namena kupovati daljše palice katera mi je v principu "bolj nerodna" kot krajša večinoma uporabljam 2 prami ( spodnja precej dolga, kratka za svinec, zgornja cca 40cm. Drugače pa vaba 1x imajo rajši eno drugič drugo, ni kej ;)
Hvala za odgovor. Za kosilo pa se vedno kaj dobi seveda.;)
Aky
Posts: 41
Joined: 17 Nov 2017, 14:18

Re: Palica za ribolov iz čolna

Post by Aky »

Mogoče kdo ve, kje bi lahko preko spleta kupil palico Okuma Eclipz?

Hvala,
A.
User avatar
CBB
Posts: 1462
Joined: 04 Dec 2013, 15:28
Location: Horjul
Contact:

Re: Palica za ribolov iz čolna

Post by CBB »

topfishing.hr
Post Reply