Spin na strelko

Shore jigging in spinning z obale
Post Reply
_SilverArrow_
Posts: 258
Joined: 06 Aug 2014, 21:56

Re: Spin na strelko

Post by _SilverArrow_ »

JaTo wrote: 16 Jan 2018, 14:23 V petek sem bil prvič v Plominu na ribolovu. Ugotovil sem, da imam bistveno premalo površinskih vab. Rezultat tega so bile 4 izgubljene. Ribe pa nobene. :argh: Zraven mene so lovili domačini in sem opazil, da imajo (vsaj meni se je zdelo) enako vabo kot sem že opazil na Antenalu. Dolga je bila cca 15-20 cm, zgleda kot torpedo. Glede na to, da se v Plomin želim še vrniti, moram povečati zalogo površincev. Ciljna riba bo strelka. A mi lahko kdo predlaga kakšno vabo?

hvala.

lp

Jaka
Jack fin stylo 210
hoba123
Posts: 52
Joined: 01 May 2016, 14:39

Re: Spin na strelko

Post by hoba123 »

Stylo je zame predraga vaba ker ko ti strelka pregrize predvez zgubis 40eur. drugace pa kak povrsinec npr. patchinko, sakuara naja v vecjih velikostih, razni poperji meni najbol ocinkovit savagear poper 10cm bele barve, savagear 12,5cm panic prey zopet bele barve na to sem dobil tut mojo najvecjo strelko, illex bone wtd za ponoci, duo realis pencil popper... Niso slabi kaki hitro twichani voblerji (zopet beli ali pa naravnih barv) in vecje gume na dart glavah. Odvisno tudi od velikosti strelk. Vcasih delajo tudi manjse zare. Drugace pa ti priporocam kopije styla, ali od hrvaskih majstrov, savagear surfwalker 180f ali pa aguglia evo needlefish dobis v carpio lj, ki ma prednost da dela zvok in je plasticna ker vabe iz balze lahko strelke hitro unicijo (meni se je stylo ko sem imel strelko ob kontri pocil). Imajo pa te iglice prednost ker se dajo ob pravi opremi metat zelo dalec do 90m. Najvecja for pa je v vodenju vab in v tem kako jih pripravit na griz.
Letos dobro v plominu lovijo brancine in strelke na velike bele voblerje cca.15cm, in pa klasika povrsince(iglice).
User avatar
tinker
Posts: 4057
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Spin na strelko

Post by tinker »

Savagear sandeel surf walker 155mm, 23g floating
Odlicna topwater vaba, leti super, dela super in stane 13 eur.
Strelka-lica-branko
User avatar
zmešan
Posts: 1864
Joined: 26 Nov 2012, 19:50
Location: litija -zg.jarše

Re: Spin na strelko

Post by zmešan »

Uuuiii,huda k ps.Je pa tudi 180
Don't drink water,because fish fuck in it.
User avatar
tinker
Posts: 4057
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Spin na strelko

Post by tinker »

Ja tudi vecja verzija je, ki pa je sinking in je bolj stikbait.
Jaz sem jo metal z mojo jigerico in PE 3 spago, kar je cisti overkill. Komaj cakam, da to vabo sprobam v Seči z novim medium spin kompletom in PE 1.5 spago ! Meti 70 m :) in samo gasa po povrsini ful speed...
User avatar
zmešan
Posts: 1864
Joined: 26 Nov 2012, 19:50
Location: litija -zg.jarše

Re: Spin na strelko

Post by zmešan »

Katero barvo priporočaš.Malo gledam v smeri white flash ali ssw dirty silver.
Pazi 23g. Je tudi sinkinh
Last edited by zmešan on 16 Jan 2018, 21:26, edited 1 time in total.
Don't drink water,because fish fuck in it.
User avatar
tinker
Posts: 4057
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Spin na strelko

Post by tinker »

Jaz mam blue sardine, white flash je tud super.
Sej so vse svetle in prozorne v bistvu. Pravi strelka dekorji..
hoba123
Posts: 52
Joined: 01 May 2016, 14:39

Re: Spin na strelko

Post by hoba123 »

A ni 180 surfwalker tudi plavajoč?
User avatar
zmešan
Posts: 1864
Joined: 26 Nov 2012, 19:50
Location: litija -zg.jarše

Re: Spin na strelko

Post by zmešan »

Ja ,27 g.
Don't drink water,because fish fuck in it.
JaTo
Posts: 257
Joined: 04 Oct 2012, 10:34
Location: Postojna

Re: Spin na strelko

Post by JaTo »

hvala vsem, naročil na ebay-u Savagear sandeel surf walker 155mm, 17g floating, ker je 23g sinking. Vzel sem kar vse tri barve (Pink Flash, Blue Sardine in White Flash), ker je poštnina ista al vzameš 1 ali 3. Zdaj pa sam počakat in potem šibat nazaj k vodi :yeah:
180mm 27g pa je mogoče za mojo palico vseeno malo pretežek, glede na to,da imam palico 10-30g
Post Reply