[NEURADNO] SJ Challenge 2018

User avatar
Rdečko
Posts: 120
Joined: 04 Apr 2016, 08:31
Location: Trst

Re: [NEURADNO] SJ Challenge 2018

Post by Rdečko »

albacore wrote: 02 Jan 2018, 21:05 Točkovanje se mi zdi brezvezno kajti kot pravi Tinker je težko reč katera riba je več vredna. Zame bolj kot je redkost ujeti na spin in jig je ugor , orada, kovač , škarpena ... več vredna kot branko, strelka , tuna ...
Pri spinningu sem začetnik in v sj sem še brez izkušenj, tako, da mi ni jasno katere ribe je lažje ali težje ulovit, ampak ti si zgoraj navedel dva tipa rib:

Ugorja, orado, škarpeno in zubatca, ki se pasejo po morski gladini in katere ko imamo na palici dobro vemo, da bomo morali čimprej pumpat ven iz vode, ker bodo silile v globino, skale, luknje itd....
In na drugi strani imamo brancina/strelko, ki tega ne počenjajo in s katerimi se bomo "igrali" na površini.

Jaz bi to razliko ovrednotil s takim točkovanjem:

1) ugor, orada, škarpena, zubatac, glavoč... 1,5točk/g

2) brancin, strelka, palamida, lica, lampuga, tuna... 1točka/g

Za vsak ulov nad 3,5 ali 4kg teže pa bi veljalo 1,5 točk/g.

Poleg tega bi predlagal, da vsaki ribič, ki se bo vpisal na lestvico challenge-a napiše kratko poročilo o ulovu. Najlepše poročilo bi lahko izvolili in nagradili na druženju.

Ponavljam: sem začetnik v obeh panogah, z marsikatero ribo nisem še imel opravkov in govorim po izkušnjah, ki sem imel z ribolovom na grund in z brancini in strelkami lansko leto. Po mojem bi lahko ta bila ena rešitev in bi si spinnerji in shorejiggerji prišli vsi skupaj malo na roko.

Lp Erik
Catch & Roštilj :fish:
User avatar
zmešan
Posts: 1864
Joined: 26 Nov 2012, 19:50
Location: litija -zg.jarše

Re: [NEURADNO] SJ Challenge 2018

Post by zmešan »

:omfg:
Don't drink water,because fish fuck in it.
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3427
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: [NEURADNO] SJ Challenge 2018

Post by kr'en »

Ko boš dobil spodobno lico, tuno ali tudi brancina boš videl, da pač niso vredni 1 točko, niti ni katera druga riba iz te kategorije.
Po drugi strani bi pa škarpeni dal 1.5 pike ker je pri dnu in ki se praktično ne upira po zapetju. Sem imel zadnjič prijem škarpoča v Portorožu in sem ga zglisiral ven. :rofl:

Potem prideš pa še do tega kar je albacore rekel, da so nekate ribe bolj redke za ujet na spin kot druge.

Po mojem mnenju enostavno ne moreš točkovat.
Image
User avatar
SuperB
Posts: 164
Joined: 16 Oct 2017, 09:46

Re: [NEURADNO] SJ Challenge 2018

Post by SuperB »

Pravila so napisana. Za enkrat najbolje, da ostanejo takšna. Pa tudi v prihodnje ne vidim smisla o ocenjevanju vrste. Bi bila pa zanimiva popestritev podelitve nagarade za ''najbolšo'' ribo. Katero bi imel pravico izglasovat tekmovalci.
-broken HART- episode 2.
User avatar
Rdečko
Posts: 120
Joined: 04 Apr 2016, 08:31
Location: Trst

Re: [NEURADNO] SJ Challenge 2018

Post by Rdečko »

Haha, Sem malo trmast :aaa:
Sem skušal dobit en kompromis med borbo(npr. Zubo) ,redkostjo(npr. škarpena) in "igranjem"(npr. strelka).

Rdečko wrote: 03 Jan 2018, 17:02 Za vsak ulov nad 3,5 ali 4kg teže pa bi veljalo 1,5 točk/g.
Ne vem koliko kg predstavljajo spodobna lica, tuna in brancin, ampak sem napisal, da v primeru, da bi katerikoli ulov, presegal recimo 3,5kg teže bi ga potem računali z 1,5 točk/g.
Catch & Roštilj :fish:
User avatar
5er
Posts: 166
Joined: 15 Apr 2008, 21:14

Re: [NEURADNO] SJ Challenge 2018

Post by 5er »

Rdečko wrote: 03 Jan 2018, 17:02

1) ugor, orada, škarpena, zubatac, glavoč... 1,5točk/g

2) brancin, strelka, palamida, lica, lampuga, tuna... 1točka/g

Za vsak ulov nad 3,5 ali 4kg teže pa bi veljalo 1,5 točk/g.


Lp Erik
Ugor 1,5 točke? Ugorja res ni težko ujeti na spin, manjši silikonček ponoči ko ga vidiš ob obali bo zgrabil.
Fishing charter v Kopru. Rezerviraj svoj datum ribolova na: seafishingslovenia.com
User avatar
Rdečko
Posts: 120
Joined: 04 Apr 2016, 08:31
Location: Trst

Re: [NEURADNO] SJ Challenge 2018

Post by Rdečko »

Neznam, sem se držal albacorejevega mnenja. Nisem še imel prilike ga uloviti na spin opremo.
Večkrat sem jih lovil v Miljah na grund in večkrat jim je uspelo pretrgati predvez 0,45.
Na spin opremo si mislim, da je stvar še toliko več komplicirana.
Catch & Roštilj :fish:
_SilverArrow_
Posts: 258
Joined: 06 Aug 2014, 21:56

Re: [NEURADNO] SJ Challenge 2018

Post by _SilverArrow_ »

Jaz se ne strinjam glede točkovanja, saj je odvisno ogromno od spota. Kakšno je dno, pogoji, etc... navsploh pa vsaka riba ima svoje fore, tako da so “enakovredne”...
Tudi glede Antenala ni prav, da se daja takšne omejitve, takšnih spotov je še pa še. Tak kot je do sedaj bilo je prav v redu. Bo že komu gof/lica padla pa se nam bo vsem sline cedile... Men je cool tako kakor je bilo do sedaj.
Bobr
Posts: 490
Joined: 16 Aug 2011, 11:20

Re: [NEURADNO] SJ Challenge 2018

Post by Bobr »

Prosim da ne komplicirate in naj ostane Challeng kot je bil.
Vsako leto je več prijavljenih, je pa tudi kar nekaj članov iz prvih dveh let odpadlo... tako da gremo lovit in ne komplicirat.
Antenal se morda sliši prideš tja in natreseš rib, pa ni čisto tako. Tudi sam če nebi dobil ustreznih Albacorjevih navodil bi pritisnu 0 ob obisku, pa verjamem da jo je še kakšen forumaš.

Rogi
Blaž
pajdo19
Posts: 28
Joined: 20 Aug 2017, 16:47

Re: [NEURADNO] SJ Challenge 2018

Post by pajdo19 »

Zivjo imam vprasanje predvsem za albakorja ker vidim da si veliko v antenalu.. zanima me ali ni zdaj v antenalu prepovedano lovit ? Vem da je bilo okrog tega ze dosti napisano ampak v glavnem nisem iz nobenega posta tocno razbral kako je... Zanima me predvsem ce lovis tudi zdaj tam za mostom ali kje bolj ven ker js sm lovil enkrat novembra tam pri mostu in mi je nek domacin svetoval da ce ze mislim zganjat krivolov naj grem bolj ven ... Takrat sm sel pac domov ampak zdej k vidm te brancine me mika it spet mal pogledat... :) Pisem pa v ta topic ker ce je lovostaj teoreticno ne smes prijavit brancina od vceraj ali ?
Hvala za odgovor
L.p.
Post Reply