Ulovi

Lov Zubatca, Gofa, Brancina in drugih predatorjev z panulo...
User avatar
Psycho
Posts: 1242
Joined: 06 Jun 2011, 14:12
Location: Lukovica pri Domžalah
Contact:

Re: Ulovi

Post by Psycho »

Super ulovi! :yeah: Kako daleč za sabo pa vlečeš iglo in kako jo montiraš?
Usus magister est optimus.
blisk
Posts: 1521
Joined: 20 Jan 2012, 18:15

Re: Ulovi

Post by blisk »

Lepe ribice :yeah:
User avatar
funt
Moderator
Posts: 413
Joined: 02 Sep 2010, 13:14

Re: Ulovi

Post by funt »

Psycho wrote:Super ulovi! :yeah: Kako daleč za sabo pa vlečeš iglo in kako jo montiraš?
Predvez fluorocarbon 15-20m naprej pletenica in na njo obešen čuvar. Koliko za mano se nahaja igla je odvisno od globine in toka. Včasih na 8 m globine je za mano 23m na 30m globine in pri toku pa lahko tudi 50m. Za zobatce je dobro čim več pri strelkah ni panike ker jih ne moti nič ne zajla ne mrtva igla.
Igla se montira na predvez en manjši trnek v kljun in 2x owner 4/0 ki gresta v trup. Prva dva sta drsna zadnji fiksen. Ne najdem fotk ampak je na netu precej prikazov. Lp. Funt
User avatar
Psycho
Posts: 1242
Joined: 06 Jun 2011, 14:12
Location: Lukovica pri Domžalah
Contact:

Re: Ulovi

Post by Psycho »

Super! :yeah: Hvala za info. Glede montaže iglice bom pa pobrskal, oziroma se mi zdi, da mi je jasno kako se jo montira. :yeah:
Letos bom poizkusil z živo iglo, vendar ne preveč globoko, ker je precej plitvo tam kjer ponavadi vlečem panulo. Vem pa da se tam mimo vozijo palamide.
Kaj pa če obesim gor kako drugo ribo, recimo ciplja ali bukvo? So dnevi, ko jih je lažje ujeti kot iglo.
Usus magister est optimus.
User avatar
funt
Moderator
Posts: 413
Joined: 02 Sep 2010, 13:14

Re: Ulovi

Post by funt »

Za Palamide bi svetoval da se ne mučiš z živo iglo ampak vzameš yo zuri minowa 7cm in vlečeš za sabo s hitrostjo okoli 5 kn.
Na splošno Palamida ni ravno ciljani ulov na panuli z živo iglo se pa zgodi da se zaleti tudi ona. Že zaradi načina lova palamide, velikosti ust,.....igla mogoče ni ravno nabolša stvar in je bolje vzeti vobler. Enako glede ostalih živih vab ki jih omenjaš z voblerejem bo manj dela in težav in mislim da tudi boljši ulov.
lp
Funt
blisk
Posts: 1521
Joined: 20 Jan 2012, 18:15

Re: Ulovi

Post by blisk »

Funt samo tukaj na severu je živ cipelj iskana roba, bolj kot igla. Je pa res da so ciljne ribe lica, brancin in strelka.
A prideš tudi k nam na sever kaj pokazat, pivo in barko zrihtamo :yeah:
User avatar
funt
Moderator
Posts: 413
Joined: 02 Sep 2010, 13:14

Re: Ulovi

Post by funt »

Za strelke in lice verjamem, saj jim je cipelj glavna hrana. Posebej strelke se praviloma zadržujejo v njihovi bližini in jih zvečer masakrirajo brez da bi jih sploh pojedle.
Mi ciljano lovimo predvsem zobatce zato kot vaba vedno igla ali ligenj, ko se vračamo pa na poti praviloma poberemo par strelk, še posebej če ni sreče z zobatci.
In obe strelka in lica lepo skačeta na iglo še posebej strelka ki se z veseljem vrže tudi na mrtvo.
Glede vabila pa z veseljem pridem enkrat na pivo in se kaj novega naučit :)
Glede na tvoj opis predvidevam, da loviš v okolici Savudrije?

lp

Funt
blisk
Posts: 1521
Joined: 20 Jan 2012, 18:15

Re: Ulovi

Post by blisk »

Ne, ne, mi smo na okupiranem ozemlju :bwahaha: severno od Trsta.
Tu so zobatci eksotika, baje so ga že videli enkrat. Glede na ogromne populacije cipljev v teh koncih je to primarna vaba. Živ cipelj se prodaja po 5 e kos pa ne sme bit ulovljen v kanalih ker ne preživi v slani vodi (reka Timav). Tam okrog Gradeža so pa še dražji. Lovi se tudi na iglo samo to prakticirajo samo slovenci, taljanci striktno cipelj in glavoč za brancina.
Letos se mislim malo bolj posvetit živi vabi glede na to da je barka vezana v Villagiotu, tako da če boš imel kaj časa za obiskat ta konec si vabljen.
Peter
Posts: 205
Joined: 07 Nov 2017, 12:43

Re: Ulovi

Post by Peter »

Pozdravljeni vsi panulaši !
Funt odlični ulovi, čestitke. :yeah:
Letos sem tudi jaz začel z panulo, ( medulin ) dobil skoraj nič :smrk: , ampak me zaradi tega še bolj vleče v to, res pa je da sem lovil samo na umetne vabe.
User avatar
Psycho
Posts: 1242
Joined: 06 Jun 2011, 14:12
Location: Lukovica pri Domžalah
Contact:

Re: Ulovi

Post by Psycho »

Dobrodošel na forumu! S kakšnimi vabami pa si lovil?
Usus magister est optimus.
Post Reply