BIG GAME - Izola 2017

User avatar
albacore
Diplomirani lignjelovec
Posts: 1291
Joined: 26 Aug 2012, 10:38
Location: Umag - Portorož

BIG GAME - Izola 2017

Post by albacore »

.......... LP
Image
User avatar
kula shaker
Posts: 146
Joined: 26 Sep 2017, 14:59
Location: Ljubljana

Re: BIG GAME - Izola 2017

Post by kula shaker »

Zanima me, kako bodo imeli urejeno za tune, saj pri nas ni kvote, tudi karte za njih ne moreš kupiti. Sem slišal, da bodo imeli navadne.

No, v glavnem v soboto bom v Kopru, pa bom malo spremljal dogajanje.
User avatar
Psycho
Posts: 1242
Joined: 06 Jun 2011, 14:12
Location: Lukovica pri Domžalah
Contact:

Re: BIG GAME - Izola 2017

Post by Psycho »

Bral sem da bo ciljana riba palamida, lica in lampuga. Štele naj bi ribe nad 3kg. S tuno je pa tako, da naj bi se izmerila v vodi ob čolnu in naj bi bila izpuščena takoj po meritvi. V primeru ulova morskega psa pa mora biti ta takoj izpuščen, ker ta ulov ne velja.
Tuno, ki jo bodo pekli na pomolu, bodoi kupili na hrvaškem.

Ne najdem več članka kjer je to pisalo. Upam, da sem vse prav napisal :)
Usus magister est optimus.
User avatar
tinker
Posts: 4059
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: BIG GAME - Izola 2017

Post by tinker »

Par let nazaj so nam vsem znanga Marca "Magurota", ultimativno pribili na križ, ker si je drznil lovit tune v Slo morju (slike pa objavljat na netu), sploh Obalni ribiči so bili zelooo ostri, tudi precejšnje probleme s inšpektorji je imel..., no, zdaj imamo pa že Big Game tekmo, čisto regularno in z vsem kar spada zraven. Zakonodaja pa še vedno ista.

Jaz tega ne razumem.
( aja, on je bil tujec, medijska osebnost, promotor.....zdej pa organiziramo mi, klub iz Lucije). vse OK, naši so...dejmo!
:X :X :X
User avatar
sova
Posts: 1318
Joined: 04 Apr 2013, 15:04
Location: Solkan

Re: BIG GAME - Izola 2017

Post by sova »

Psycho wrote: 19 Oct 2017, 09:49 Bral sem da bo ciljana riba palamida, lica in lampuga. Štele naj bi ribe nad 3kg. S tuno je pa tako, da naj bi se izmerila v vodi ob čolnu in naj bi bila izpuščena takoj po meritvi. V primeru ulova morskega psa pa mora biti ta takoj izpuščen, ker ta ulov ne velja.
Tuno, ki jo bodo pekli na pomolu, bodoi kupili na hrvaškem.

Ne najdem več članka kjer je to pisalo. Upam, da sem vse prav napisal :)
Tuki je članek o big game Izola 2017
https://www.delo.si/novice/slovenija/ul ... sneti.html

lp.
Image
User avatar
Psycho
Posts: 1242
Joined: 06 Jun 2011, 14:12
Location: Lukovica pri Domžalah
Contact:

Re: BIG GAME - Izola 2017

Post by Psycho »

Ja, to je ta članek. Hvala Sova! :yeah:
Usus magister est optimus.
User avatar
kula shaker
Posts: 146
Joined: 26 Sep 2017, 14:59
Location: Ljubljana

Re: BIG GAME - Izola 2017

Post by kula shaker »

Psycho wrote: 19 Oct 2017, 09:49 Bral sem da bo ciljana riba palamida, lica in lampuga. Štele naj bi ribe nad 3kg.
Sem se tudi sam malo pozanimal. Koliko lampug in palamid se je pri nas ujelo čez 3 kg, ne rečem za lice. Pa 3 kg ribe niso big game. Štartajo na tune, ker pa nimajo kvote, so malo pomutili in zakamuflirali.
User avatar
kula shaker
Posts: 146
Joined: 26 Sep 2017, 14:59
Location: Ljubljana

Re: BIG GAME - Izola 2017

Post by kula shaker »

tinker wrote: 19 Oct 2017, 12:01 Par let nazaj so nam vsem znanga Marca "Magurota", ultimativno pribili na križ, ker si je drznil lovit tune v Slo morju (slike pa objavljat na netu), sploh Obalni ribiči so bili zelooo ostri, tudi precejšnje probleme s inšpektorji je imel..., no, zdaj imamo pa že Big Game tekmo, čisto regularno in z vsem kar spada zraven. Zakonodaja pa še vedno ista.

Jaz tega ne razumem.
( aja, on je bil tujec, medijska osebnost, promotor.....zdej pa organiziramo mi, klub iz Lucije). vse OK, naši so...dejmo!
:X :X :X
To zgodbo dobro poznam. Dejstvo je, da pri nas ne moreš kupiti karte za tunolov in jih ne smeš namensko loviti. Poznam kar nekaj ribičev, ki jih lovijo na šverc, ampak so tiho. Marc, pa s tuno na pomol in tisti, ki jo niso tam videli, so pa videli javne objave z reklamo njegove bivše trgovine. Ni čudno, da so ga prijavili.
User avatar
tinker
Posts: 4059
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: BIG GAME - Izola 2017

Post by tinker »

kula shaker wrote: 19 Oct 2017, 21:06
Psycho wrote: 19 Oct 2017, 09:49 Bral sem da bo ciljana riba palamida, lica in lampuga. Štele naj bi ribe nad 3kg.
...............Štartajo na tune, ker pa nimajo kvote, so malo pomutili in zakamuflirali.
Točno tako, ciljna lovina je tuna (kolateralna lica), vse ostalo je pesek v oči.
Me prav zanima, kdo bo zmagal in s kako prijavo ulova :bwahaha:, da bo zakonskim okvirom zadoščeno ;)
sasok
Posts: 122
Joined: 19 Aug 2013, 17:28
Location: Beltinci

Re: BIG GAME - Izola 2017

Post by sasok »

Kolikor jaz razumem se šteje tudi "kolateralna" tuna (izmerjena in posneta).. :hrmf:
Meni osebno se zdi zadeva v redu.... mogoče pa bo premaknila tudi zakonske okvirje... upam.
LP,
Sašo
Post Reply