Žive vabe

Veliki morski črv, Bibi, srdela, ligenj,...
lucky78
Posts: 182
Joined: 27 Sep 2008, 21:20
Location: Lucija

Re: Žive vabe

Post by lucky78 »

Ja kar se tiče zaščitenosti je tako da je zaščiten samo naši mlaki......Sosedje spodaj in levo pa lahko delajo kaj hočejo z njimi.
Ne glede na to gregorio tvoj frend te vleče malo za nos če ti je tako povedal ker črvi so po 10€ 2m dolžine cirka. Če pa ga ne dobiš se zapelješ v umag ali pa v Savudrijo pa je.
Ta zadeva s tem črvom pri nam je kot neka ''javna tajna'' vsi vemo kako je ampak vsi delamo drugače.
Image
User avatar
proton
Posts: 621
Joined: 05 Aug 2008, 10:01

Re: Žive vabe

Post by proton »

Kot pa vem, je pri nas tako prepovedana uporabe žive vabe! Koliko kontrolirajo, pa ne vem ...
paja patak
Posts: 24
Joined: 20 Dec 2009, 09:37
Location: lublana

Re: Žive vabe

Post by paja patak »

za vsak lov rib ki so po naravi plenilske je sigurno najboljša živa vaba pa katerakoli že to je. karkoli boš lovi ga ni čez vabo ki je živa in na trnku miga oz. celo s trnkom beži pred ribo. lovim veliko tudi s puško zato sem marsikdaj videl že v živo kako se riba hrani (lica,brancin,orada....). jaz vedno poskušam loviti na tisto na kar riba dela pa karkoli to je. nisem namreč eden od komplikatorjev ki zajebavajo sami sebe z nekimi muhami in trnki brez zalusti pa laksom 0.05,pa.... zato sladkovodni ribolov ni zame ker vem da posrtv najbolje dela na rapalo silver minnow.
imel je tako globoke misli, da se je nekega dne utopil
User avatar
Suhokranjčan
Posts: 56
Joined: 03 Jul 2008, 15:51

Re: Žive vabe

Post by Suhokranjčan »

Mene pa sam zanima kk je najbolj praktičen način za ulovit gavune al pa male šparčke? (za vabo)
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3427
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: Žive vabe

Post by kr'en »

Gavune ponavadi zajameš kar z kako mrežico ali tisto mrežo, joj kako se ji že reče, mislim da je križak.

Šparčke boš pomojem najlažje ujel z malim trnekom na plovec.
Image
User avatar
robar4
Posts: 260
Joined: 17 Sep 2009, 19:54

Re: Žive vabe

Post by robar4 »

križaka postaviš tik ob pomol na dno...posuješ z drobtinami ali brumom (stolčeš polžke,školjke,sir,ribe) in počakaš 1 min...ponovno vržeš brum da se ribice zapodijo nato pa na hitro povlečeš navzgor...ujel boš tja najmanj 5-10 rib me dnjimi skor zihr šparčka...če pa ne postaviš mrežo ob pomol vržeš trnek z vabo v vodo in ga navlečeš nad mrežo ter potem potegneš..garatirano!!! obadva načina :aaa: :aaa:
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3427
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: Žive vabe

Post by kr'en »

Aja, pa dobi se tudi ena mala zložljiva vršica ravno za take manjše ribice lovit. Včasih so jo v PR imeli.
Image
User avatar
Suhokranjčan
Posts: 56
Joined: 03 Jul 2008, 15:51

Re: Žive vabe

Post by Suhokranjčan »

lp
spet imam dve moreči vprašanji:
1. kako dve živi kozici montirati na trnek da ostaneta živi?(da se lahko tepeta)
2.Kako ene 5 cm velikega šparčka prepičiti pod hrbtno plavutjo, da ostane živ?
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3427
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: Žive vabe

Post by kr'en »

Skozi vrh repka prepičiš. Seveda to ni za dolge mete, spustiš v vodo in naj tok odnese.

Ravno z Jolly-em sva se ne dolgo nazaj pogovarjala o tem in mi je rekel, da so se včasih dobili posebni trnki, za smuče, z dvema lokoma, kot nekakšni dvojčki, samo da nista loka enaka ampak je en malo manjši in višje.

Mislim da so takile
Image

Prepiči ga tik pod plavutjo, zgoraj ima itak mišice, tako da ne poškoduješ vitalnih organov ali hrbtenice. Mogoče celo uporabit kar dva trnka, enega bolj spredaj in drugega zadaj. :|
Image
zobatec1
Posts: 31
Joined: 22 Jul 2011, 19:47

Re: Žive vabe

Post by zobatec1 »

kaj bi po vašem ujel če bi za živo vabo uporabil kakšnega gavuna, kneza, rakovico?
Post Reply