Spinn rola in palica

Shore jigging in spinning z obale
User avatar
CBB
Posts: 1462
Joined: 04 Dec 2013, 15:28
Location: Horjul
Contact:

Re: Spinn rola in palica

Post by CBB »

Palice ne bi komentiral, ne poznam je. Poznam pa rolo in nekaj njenih uporabnikov in noben je ne hvali pretirano. Kar se mene tiče, za take gnarje je Shimano stradic prava izbira za rolo, palica pa naprimer kak major craft.
User avatar
tinker
Posts: 4057
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Spinn rola in palica

Post by tinker »

Glede Freamsa ti je že CBB povedal in glede Stradica tudi.
Novi Stradic je res špica rola in cenovno ugodna..., glede na moje nanjnovejše pridobitve, ti vseeno predlagam size 4000;
https://www.nordfishing77.at/shimano-st ... xg-fk-2799

Glede palice pa, pojdi v Domžale v Monster Bite, vzemi Major Craft Skyroad Seabass gramaže 10-30g ali pa gramaže 7-23g...dolžine 270cm max.
Skyroad je top palica in zmagovalka kar nekaj review-ov...Pozanimaj se, kaj imajo, se da pa tudi naročiti...

Špaga PE 1 max.
Last edited by tinker on 22 Aug 2017, 08:21, edited 2 times in total.
User avatar
albacore
Diplomirani lignjelovec
Posts: 1291
Joined: 26 Aug 2012, 10:38
Location: Umag - Portorož

Re: Spinn rola in palica

Post by albacore »

https://www.nordfishing77.at/daiwa-frea ... -2017-6042

Palica za lov brancina z naše obale je predolga . Dolžina je nekje od 210cm pa max 270cm, kar je že skoraj preveč. Idealno 2,10m-2,4m tako da lahko vodiš razne voblerje, male jig silikone in jih občutiš. Jerka se z zapestjem in ne drži palico pod pazduho kakor pri shore jig., zato je zaželen lahek komplet s kratkim ročajem a zopet odvisno od terena kjer misliš lovit. Rola pa odvisno od vsakega posameznika. Naj bo lahka v vsakem primeru. Enim pač odgovarja da je hitrejša drugim pa počasna. Tu si malo preberi .............

https://www.henry-gilbey.com/fishing-tackle/
.......... LP
Image
User avatar
jerebinho
Posts: 76
Joined: 19 Sep 2012, 18:02
Location: Ljubljana

Re: Spinn rola in palica

Post by jerebinho »

Kot je že Tinker napisal je tudi zame Skyroad best buy. Imam jo kakšne 2 leti in sem super zadovoljen. Enako velja za Stradica. Imam size 4000 uparjeno na 10-30g verzijo Skyroad-a in lahko rečem samo "sedi 5". Lahka kambinacija in v nulo zbalansirana.
Lp
User avatar
riper
Posts: 79
Joined: 21 Jun 2017, 00:12

Re: Spinn rola in palica

Post by riper »

a ima kdo kakšne izkušnje s spining rolo Shimano Nasci C5000XG FB? https://www.nordfishing77.at/shimano-na ... ...kolikor sem pogledal teste jo zelo pohvalijo saj ima določene karakteristike veliko dražjih modelov.
Imam jo namen uporabljat za spining in lažji jigging skupaj s palico Shimano Blue Romance Power Game 20-60g....tudi Stradic 5000 mi močno diši :slin: ampak tale Nasci deluje solidno za pol manj denarja ;)
User avatar
coil
Posts: 105
Joined: 02 Aug 2015, 11:42
Location: Domžale

Re: Spinn rola in palica

Post by coil »

Ja po videzu :) katere karakteristika pa ima, od veliko dražjih modelov ?
User avatar
riper
Posts: 79
Joined: 21 Jun 2017, 00:12

Re: Spinn rola in palica

Post by riper »

coil wrote: 24 Aug 2017, 14:47 Ja po videzu :) katere karakteristika pa ima, od veliko dražjih modelov ?
malo po youtubu pa po netu prebrskaj pa boš ugotovil katere ;) ...ena zelo dobra karakteristika je Core Protect, se pravi, da je mehanizem role odporen na vpliv slane vode, kar sigurno podaljša trpežnost in življensko dobo role, pa recimo G Free Body kar ma recimo Stella...pa še se bi kaj našlo ;)

tukaj prilagam citat iz enega reviewa:
"The Shimano NASCI spinning reel is a high quality spinning reel at an affordable price point that is suitable for both freshwater as well as light to medium saltwater fishing applications. In this review of the Shimano NASCI spinning reel, we will look at how Shimano incorporates their Hagane HGN cold-forged gearing and their X-Ship technology for improved power, durability and functionality.

This would be considered to be an entry level reel from Shimano but at around $99 it still incorporates quality in many ways that you would typically only expect to find in a more expensive reel such as their Stradic FK for more than twice the money. The reel is lighter than some of its counterparts like the Penn Battle II which can be had for about the same price.

NASCI is actually Latin for birth or re-birth. Shimano stated at the 2016 ICAST that they are positioning this reel as the mid-priced spinning reel. One of the other features that are incorporated in this great reel is Core Protect water resistance – which means that the reel will last longer and stand up to saltwater conditions better than similarly priced reels that are not sealed.

Overall, I have to say that I am quite impressed with the quality of this reel at this price point. I have spent hundreds in the past from both Shimano and other manufacturers to get this type of quality. The reel is just silky smooth as I would expect from Shimano, so lets take a look at all that has been packed into this great reel......"
User avatar
CBB
Posts: 1462
Joined: 04 Dec 2013, 15:28
Location: Horjul
Contact:

Re: Spinn rola in palica

Post by CBB »

Jaz imam enega Nasci-ja za bolognese. Za tak denar odlična rola. Edino, kar me malo skrbi, kar se spininga tiče, je navijanje pletenice v malo bolj ekstremnih pogojih. Namreč, nima AeroWrap-a, ampak le VariSpeed II.
User avatar
riper
Posts: 79
Joined: 21 Jun 2017, 00:12

Re: Spinn rola in palica

Post by riper »

CBB wrote: 25 Aug 2017, 10:57 Jaz imam enega Nasci-ja za bolognese. Za tak denar odlična rola. Edino, kar me malo skrbi, kar se spininga tiče, je navijanje pletenice v malo bolj ekstremnih pogojih. Namreč, nima AeroWrap-a, ampak le VariSpeed II.
a tega čist novega s Hagane prenosom uporabljaš? na testih imajo vsi pletenico gor tako, da menim, da ne bi smelo bit problema z navijanjem pletenice ;)
NASCI Features:
•Hagane cold forged gearing
•Cold forged handle
•Composite body
•Coreprotect water resistance
•G Free Body
•X Ship
•Thick Bail Wire
User avatar
tinker
Posts: 4057
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Spinn rola in palica

Post by tinker »

Ne bo problemov s pletenico in navijanjem.
Dobra rola. Tudi sam sem jo hotel kupiti, pa sem se raje odločil za BG 3000.
Razlog je en sam...v Nasci se ne navije ročica na pogonski sistem, ampak ima tisto bedno osovino skozi. To pa potem pomeni - luft.
Luft pa mene osebno mori...zato nisem vzel Nasci 5000 XG
Post Reply