Baitrunner role - osnovna teorija

Tehnike in oprema
User avatar
panceta
Posts: 121
Joined: 12 Aug 2014, 14:29
Location: Koper

Re: Baitrunner role - osnovna teorija

Post by panceta »

pošlji mi sliko na zasebno sporočilo če lahko....
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3427
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: Baitrunner role - osnovna teorija

Post by kr'en »

Od tu naprej se glede prodaje menita po zs.
Image
JaTo
Posts: 257
Joined: 04 Oct 2012, 10:34
Location: Postojna

Re: Baitrunner role - osnovna teorija

Post by JaTo »

včeri sem si nabavil novo rolo - Okuma powerliner 865 http://www.trofeja.si/ribiska-trgovina/ ... rliner-865
Kupil sem jo, ker je stara rola je že malo uničena, jst pa rabim dobro rolo za 3 kg orado, ki jo bom povlekel naslednji teden iz morja na Lošinju :bwahaha:
User avatar
CBB
Posts: 1462
Joined: 04 Dec 2013, 15:28
Location: Horjul
Contact:

Re: Baitrunner role - osnovna teorija

Post by CBB »

JaTo wrote:včeri sem si nabavil novo rolo - Okuma powerliner 865 http://www.trofeja.si/ribiska-trgovina/ ... rliner-865
Kupil sem jo, ker je stara rola je že malo uničena, jst pa rabim dobro rolo za 3 kg orado, ki jo bom povlekel naslednji teden iz morja na Lošinju :bwahaha:

good luck:)
potepuh
Posts: 92
Joined: 28 Apr 2015, 11:49

Re: Baitrunner role - osnovna teorija

Post by potepuh »

Ima kdo izkušnje z rolo Mitchell Avocast Fs 7000 (na bolhi se prodajata dva kosa), ali raje katero drugo, uporaba za morski grunt lahko manjša kapaciteta špule obvezno pa enoročna ročica.
User avatar
CBB
Posts: 1462
Joined: 04 Dec 2013, 15:28
Location: Horjul
Contact:

Re: Baitrunner role - osnovna teorija

Post by CBB »

potepuh wrote:Ima kdo izkušnje z rolo Mitchell Avocast Fs 7000 (na bolhi se prodajata dva kosa), ali raje katero drugo, uporaba za morski grunt lahko manjša kapaciteta špule obvezno pa enoročna ročica.
Jaz imam malo manjšo, 4000 po velikosti. Dobil sem jo zraven ene rabljene match palice, ki sem jo kupil na bolhi. Ta rola (moja) ni vredna pol ku*ca. Sem jo namontiral letos na bolentino palico, za lov ribonov. Netočna bremza, površna izdelava. Jaz sem zaradi nje uničil pletenico. Na line rolerju pri zaklopu je luft, ravno toliko, da ti pletenica pride vmes. In ko naviješ ti jo seveda grobo zacufa... Skratka, moja rola je, kar se mene tiče dobra za lovit špare z obale.
Buhtel
Posts: 32
Joined: 20 Aug 2017, 15:42

Re: Baitrunner role - osnovna teorija

Post by Buhtel »

Shimano DL 10000 RB mi je zdržal 3 sezone, sedaj imam Sonik FS6000 black, ki crkuje že po pol sezone pri enaakem tempu, kot prej s Shimanom. Sedaj gledam enak Shimano, samo XT variano. Sem se pa tako razvadil, da mi je enoročna mašina res bad, dvoročna mi je tako mast. Za morebiten nasvet za drug dvoročen kvaliteten baitruner za lov iz obale bom hvaležen.

edit: lahko tudi tip za kakšno vzdržljivo enoročno, če se bo splačalo znebiti dvoročkovne razvade...
User avatar
albacore
Diplomirani lignjelovec
Posts: 1291
Joined: 26 Aug 2012, 10:38
Location: Umag - Portorož

Re: Baitrunner role - osnovna teorija

Post by albacore »

.......... LP
Image
Buhtel
Posts: 32
Joined: 20 Aug 2017, 15:42

Re: Baitrunner role - osnovna teorija

Post by Buhtel »

Hvala za usmeritve.
Menda se lahko ročice tudi zamenja prí Shimanu, ima kdo izlušnje? Recimo aero bait.. je z dvojno ročico na voljo le do 6000, naprej pa le z enojno. Če bi želel večjo kot 6000, pa bi zamenjal ročico, a? Bi to šlo tudi pri predlogu @ albacora?
Post Reply