Volek

Veliki morski črv, Bibi, srdela, ligenj,...
User avatar
Gwba
Posts: 175
Joined: 26 Jun 2015, 12:18

Re: Volek

Post by Gwba »

Sedaj sem nabiral voleke in najboljse pri vsem tem je da je z mano sodelovalo enih 6-7 lepih orad, en par fratrov, par picov in nekaj tecnih usat 😁 so ze neucakani za vecerjo danes :aaa:
adica
Posts: 2
Joined: 27 Aug 2017, 21:54

Re: Volek

Post by adica »

Sanpei wrote: 19 Aug 2015, 23:49
Wiwa wrote:Ima kdo kakšen video ali sliko kako se ga namontira na trnek.
Kako se voleku reče po italjansko da malo na youtube pogledam.
Pozdravljeni,
sledeča zadeva se mi zdi ok. Voleke pa prebadati skozi belo meso, da ostanejo čim dlje živi.
Upam da bo komu koristilo in lp!
https://www.youtube.com/watch?v=z5F1hDgP1iE
Pozdravljen, jaz ga vedno montiram tako kot ta italijan na posnetku, ampak moram priznati da so m.črvi zakon.
skoda23
Posts: 118
Joined: 15 Aug 2018, 16:09

Re: Volek

Post by skoda23 »

Kako se odstrani barvo od volekov iz rok?
branevrankar
Posts: 114
Joined: 18 Aug 2017, 12:22

Re: Volek

Post by branevrankar »

kaksno barvo?

Edit.

Sem pogooglal, volekova sluz naj bi se na zraku obarvala vijolicno.
Sam sem ga ze velikokrat uporabil za vabo, pa se mi to se ni zgodilo. Verjetno ker ga takoj , ko razbijem lupino nataknem na trnek in vrzem, roke pa sperem v vodi, ker mi volek smrdi :D
ber_tok
Posts: 118
Joined: 24 Jul 2016, 23:15

Re: Volek

Post by ber_tok »

Škrlat,
Ko razbijaš in natikaš voleke, dobiš vijola prste in barva je trdovratna kot hudič, se je ne rešiš. Je treba prat prste sproti, ali pa rokavice.
rj85
Posts: 186
Joined: 25 Jan 2018, 12:26

Re: Volek

Post by rj85 »

Se nikoli nisem imel vijolcnih prstov. Grem stavit, da vsak natika vabo drugace, in zato pride do tega. Jaz imam dva nacina, ali razbijem voleka v celoti , primer pri poklopcu, ga odrezem in nataknem samo meso. Druga - voleka razbijem samo malo, da lahko skrijem trnk in ga povezem s filoelastijo. Vse to naredim v manj kot pol min. Mogoce nekateri šarite po crevesju itd, dolgocasa natikate in imate zato umazane prste. S prsti se ga dotikam cim manj.
ber_tok
Posts: 118
Joined: 24 Jul 2016, 23:15

Re: Volek

Post by ber_tok »

Pri 1 voleku na uro nisem imel nikoli problemov z vijola prsti, če pa sem jih nataknil veliko zapored ( ribolov iz čolna) pa se nisem temu nikoli izognil, čeprav sem jih pral sproti.
Post Reply