Panulanje

Lov Zubatca, Gofa, Brancina in drugih predatorjev z panulo...
mango
Posts: 84
Joined: 16 Apr 2014, 20:04
Location: Mengeš

Re: Panulanje

Post by mango »

Zdravo,

jaz imam naveze za iglo pripravljene na 0.7 FC. Na enako debelino sem šlepal tudi umetne vabe. Je to predebela predvrvica?

hvala lp jan
User avatar
funt
Moderator
Posts: 413
Joined: 02 Sep 2010, 13:14

Re: Panulanje

Post by funt »

mango wrote: 19 Jun 2017, 10:46 Zdravo,

jaz imam naveze za iglo pripravljene na 0.7 FC. Na enako debelino sem šlepal tudi umetne vabe. Je to predebela predvrvica?

hvala lp jan
Tudi pri meni je predvez debelejši (FC 0,57) in na tega je vezan 5-10cm konec FC 0,35 ki ima na kancu manjši trnek ki gre v kljun igle.
Glede umetnih vab pa odvisno kaj si vlekel. Če vlečeš površinske vabe do 11 cm bi rekel da je stvar občutno predebela. Jaz sem včeraj lovil Luce z 0,26 in 0,33. Za lažjo panulo jaz preko 0,35 nebi šel in to bi moralo zadostovati za večino rib kot so: šnuji, ušate, palamide, luci, strelke,manjši zobatci,.....
Lp
Funt
User avatar
tinker
Posts: 4059
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Panulanje

Post by tinker »

Funt, vsaka čast. Delaš darmar in obvladaš svoje terene :yeah:
Lica ? Da niso bile tune morda....?? Si videl kaj tune raubat ?

A škarame kaj vidiš na tvojih koncih ?
Na Lošinju so že.
User avatar
jerebinho
Posts: 76
Joined: 19 Sep 2012, 18:02
Location: Ljubljana

Re: Panulanje

Post by jerebinho »

Škarami so. Že lani sem jih na Kamenjaku videl med potapljanjem (bolj majhne), 2 tedna nazaj pa sem ga ujel v Medulinskem zalivu (cca. 40 cm).
User avatar
funt
Moderator
Posts: 413
Joined: 02 Sep 2010, 13:14

Re: Panulanje

Post by funt »

@Tinker. Hvala. Ni bila tuna lica ampak ogromna. Kadar je hotela je odvila v kosu 30m. Grem ta vikend na popravni izpit ;) Škaramov tu gor še nisem opazil enako tun ne. Bojda jih pričakujemo čez ene 14 dni ko tudi sam začnem s ciljnimi izleti na tune. Upam da boš enkrat našel čas in se mi pridružil en dan na čolnu :). Lp. Funt
User avatar
tinker
Posts: 4059
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Panulanje

Post by tinker »

bom bom :yeah:
Uf, mega lica. Ta prava 20 kg+
A opremo za tuna casting/popping si si že nabavil...(loviš raube in feeding frenzy po morju in mečeš not stikbaite v to vrenje...) ?
User avatar
funt
Moderator
Posts: 413
Joined: 02 Sep 2010, 13:14

Re: Panulanje

Post by funt »

tinker wrote: 20 Jun 2017, 14:00 bom bom :yeah:
Uf, mega lica. Ta prava 20 kg+
A opremo za tuna casting/popping si si že nabavil...(loviš raube in feeding frenzy po morju in mečeš not stikbaite v to vrenje...) ?
Lica je bla res ogromna. Glede tun pa opremo kompletiram do konca tedna ker grem na prvi del dopusta :). Lovil bom klasiko. Sardele pa čakanje. Nabavil sem že rolo Shimano tiagra 50lb jutri pa v Zg. poberem še Okuma Makaira stand up 80lb. Gor gre Alutechnos Orange 80lb :) pa Fc 80lb in seveda owner. Imam seveda izkušenega inštruktorja pa nekaj sem prebral, pa wicked tuna.... :bwahaha: :bwahaha: :bwahaha:
Živi bili I videli:)
Lp. Funt
User avatar
tinker
Posts: 4059
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Panulanje

Post by tinker »

Aha, klasik drifting...to pa ja.
Kul !
User avatar
zmešan
Posts: 1864
Joined: 26 Nov 2012, 19:50
Location: litija -zg.jarše

Re: Panulanje

Post by zmešan »

Eno vprašanje.Koliko velike lignje uporabljate za panulo
Don't drink water,because fish fuck in it.
User avatar
sova
Posts: 1318
Joined: 04 Apr 2013, 15:04
Location: Solkan

Re: Panulanje

Post by sova »

Neki takega bo dovolj :bwahaha: :bwahaha: :bwahaha: ma smo se hecali
Image

lp
Image
Post Reply