Shore Jigging

Shore jigging in spinning z obale
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3427
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: Shore Jigging

Post by kr'en »

Image
User avatar
riper
Posts: 79
Joined: 21 Jun 2017, 00:12

Re: Shore Jigging

Post by riper »

kr'en wrote: 04 Jul 2017, 06:00 Monster Bite fishing
najdu in kupu 25lb Varivas...hvala :yeah:
Aljaž555
Posts: 10
Joined: 17 Jul 2016, 13:36

Re: Shore Jigging

Post by Aljaž555 »

Živjo, kako je kaj z jiggingom na Pašmanu proti kornatom (ultra light varijanta tam do 20g) ? Imel bom tudi čoln ,zato me zanima, če je kdo že lovil na teh manjših otočkih ,ki so razporejeni praktično po celi hrvaški obale so skalnate morje pa se spusti v kar konkretne globine zdi se mi, da je zaradi omejenega dostopa do njih (rabiš čoln) ribolov še toliko bolj mamljiv.

Lp, Aljaž
matko85
Posts: 142
Joined: 22 Dec 2015, 09:59

Re: Shore Jigging

Post by matko85 »

Bemti japance.. Ker je nekaj viska v denarnici in ker berem, da se populacija zubotov veca, moja zelja je ujeti zubatca, colna nimam.. Pa sem si kupil en shore jigging kompletek za duso. Sicer sem oradar, pravzaprav sem bil krapar, ampak sicer redki ulovi pri shore jiggingu me navdusujejo. Cincal sem in cincal pa sem se le odlocil, da malo bolj resno probam se to tehniko. Kupil sem Hart shore power 20 - 80, daiwa BG 4000 nanjo pa 300 m J-Braid PE 2,5. Tinker, Amber in ostali maherji.. Prosim za mnenje predvsem glede role. Bo za nekaj casa verjetno? Istocasno pa sprasujem, kaj bi se dalo konec septembra ujeti na rtu Metajne ali v okolici Zigljena. Tinker zate vem, da si kresnil nekaj zubotov.

Hvala
Lp
Lep pozdrav Mato
User avatar
tinker
Posts: 4057
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Shore Jigging

Post by tinker »

Zivjo, javljam se z Losinja, kjer se borim z masami lampug vsakodnevno...

Kupil si dobro! Vse stima. Rola BG tud, tudi jaz jo imam, samo size 3000....

Na rtu Metajna so zuboti. Ujel lani dva. Isci terene s globino vsaj cca 20m...jig na dno in pumpaj. Potem rabis samo se sreco, da je pink buldog kje v blizini. Pa bo.
matko85
Posts: 142
Joined: 22 Dec 2015, 09:59

Re: Shore Jigging

Post by matko85 »

No saj spraseval sem se v bistvu le glede role. Jigov je nekaj na zalogi, nekaj jih bom se dokupil. Ne pricakujem nekega ulova, bo pa vsaj trening. Nekajkrat sem jigal na pravih terenih, vendar s pre svoh opremo, je pa ze nor filing, ko zabrises jig tja daaaalec v modro, potem pol ure pada in ko pade na dno imas v glavi "le kaj plava tam dol".

Mogoce se kaksen nasvet kako najhitreje in najlazje priti do kaksne solidne pozicije.. Te kraje poznam kar dobro.

Upam da lampuge vztrajajo do konca septembra.. Tudi v vali so jih ze lovili. Menda je na krozniku odlicna. Se je ne bi branil :P
Lep pozdrav Mato
User avatar
SuperB
Posts: 164
Joined: 16 Oct 2017, 09:46

Re: Shore Jigging

Post by SuperB »

Bellerophon wrote: 09 Jun 2012, 15:27
tinker wrote:Verjamem, da to kar je sedaj je optimum, nebi Japonci tako delali, če to ne bi bilo skrbno pregruntano.
Spomni se na tale stavek čez 5 let. Pa mi boš povedal, če še vedno stojiš za svojo trditvijo. =)

5 let je mimo. Kaj je zaključek tega citata? :rofl:

Ali je že ujel kdo tuno po vsem tem času na SJ?

Če greš čez celo temo, ugotoviš, da se idealna teža jiga spremeni iz začetkov 2012 30g na 2017 60-80g.

Ali hočete predstaviti izbor najbolj uporabnih/lovnih jigov?

Lp Miha
-broken HART- episode 2.
User avatar
tinker
Posts: 4057
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Shore Jigging

Post by tinker »

:yeah:

5 let je mimo.

Pionirsko obdobje, otroške bolezni, puberteta...zdej smo mojstri :rofl: . Veliko robe je bilo sprobano, ogromno denarja zapravljeno...role, palice, špage, jigi.... Takrat na začetku ni bilo prav nobenih informacij, SJ sploh še ni bilo ne na Jadranu pa tudi v Mediteranu zelo zelo malo. Intenzivnejši razmah na Jadranu je morda v zadnjih 2-3 sezonah. Oprema se, normalno, razvija naprej, se tehnično izpopolnjuje. Palice, role ..so vedno bolj tehnično dovršene, nišno usmerjene.

Tune dokazano, da jaz vem, smo imeli na palici in na drilu Amber 2x, Stayby 1x, Sine 1x in jaz 1x. Pa še kdo verjetno. Tuno se ob parih predpostavkah, seveda da ujet na SJ, vendar je ni dovoljeno uplenit.

Za Jadran je idealna teža jiga 60g. Na tak jig ujameš vse možne jadranske predatorske ribe, od pirke do tune. Dokazano !
Variacije na temo teže jigov so potem individualna izbira. Jaz osebno uporabljam gramaže od 12g - 75g + inchiku 60g in 80g.

Danes je, za razliko od leta 2012, na trgu na stotine vrst jigov, ogromno robe...ne samo po gramažah, tudi po specifikacijah delovanja; slow jig, speed jig, shore slow jig....obalni "big-game" ribolov je je po letu 2015 doživel izjemni razmah popularnosti pa tudi tržne produkcije. Je ni japonske firme, ki se ne bi detajlno specializirala za tovrstno opremo.

Moj osebni izbor favorite SJ jigov:

Shout Shiver 60
Major Craft Jigpara semilong 60
Shout Sparrow 60
Palms Zetz Slow blatt Cast 60
Shout Ligthten 70
OG 75

Moj osebni izbor favorite LSJ jigov:

Xesta Afterburner 30
Damiki Tokon 30
Ima Gun 30
Major Craft Jigpara 20

Se pa to spreminja skoz mal. Stalnica sta samo Shiver 60 in Tokon 30.
User avatar
peškador
Posts: 502
Joined: 16 Aug 2017, 15:36
Location: Šangrila

Re: Shore Jigging

Post by peškador »

Zelo lepo in strkovno poročilo
L.P. Sebastian
User avatar
peškador
Posts: 502
Joined: 16 Aug 2017, 15:36
Location: Šangrila

Re: Shore Jigging

Post by peškador »

Kaj pa za naše morje,bi blo lahko kaj uspeha?moja cona je Strunjan :yeah:
L.P. Sebastian
Post Reply