Vprašanja začetnikov

Plovec, A volo, Muharjenje in druge tehnike
User avatar
CBB
Posts: 1462
Joined: 04 Dec 2013, 15:28
Location: Horjul
Contact:

Re: Vprašanja začetnikov

Post by CBB »

JaTo wrote:jaz bi kupil sardele doma, jih dal v sol. Ne vem pa, kako trasportirati sardele do Cresa, da bi se najbolje ohranile.
- a jih lahko pustim v soli, pa v hladilno torbo? a bi lahko tako zdržale cel dopust, če jih pustim v hladilniku in vzamem na ribolov le toliko kot jih rabim?
- ali je bolje, da jih zamrznem in potem po kosih jemljem iz zmrzovalnika?
Nasoljene sardele daj u eno plasrično posodo s klick pokrovom. Spustile bodo vodo, ki jo ne odlivaj... Take sardele ti bodo zdržale ohoho časa. Merjeno v mesecih... Če jih ne boš porabil za ribe jih lahko poješ.
Tomy6699
Posts: 1
Joined: 21 Oct 2016, 22:12

Re: Vprašanja začetnikov

Post by Tomy6699 »

Ojla - pri nas v Novem mestu na reki Krki sem malo gledal kakšen teden dni nazaj kako ribiči lovijo postrvi, ne vem kaka tehnika je to muharjenje al kaj...gledam eno uro, 4 ribiči samo neko laso vihtijo, noben pa nič ne ujame. Kaj je to za en hec :) malo pogledam naprej - rib polno v reki. Sam se tudi malo navdušujem - predvsem takrat ko gremo s familijo malo na morje...vendar nisem prepričan, da bi bil ne vem kakšen užitek samo namakat trnek, verjetno nek profi nikoli ne bom...

Lp iz dolenske
Image Žužemberk - najlepša vas v Slo :)
snowzoor
Posts: 29
Joined: 15 Jun 2016, 11:17

Re: Vprašanja začetnikov

Post by snowzoor »

Zanima me, kako izbrati pozicijo za ribolov na grund. Predvsem me moti, ko pridem na pozicijo, ter vržem in zadanem v travo, ter morem utrgat. Včasih se mi zgodi, da je prvih 30 metrov brez trave, če pa vržem dlje, pa trava ter trgam. :grrr:
LP
B0ris
Posts: 54
Joined: 01 Nov 2015, 10:54
Location: Dolenjska

Re: Vprašanja začetnikov

Post by B0ris »

snowzoor wrote: 05 Jul 2017, 09:49 Zanima me, kako izbrati pozicijo za ribolov na grund. Predvsem me moti, ko pridem na pozicijo, ter vržem in zadanem v travo, ter morem utrgat. Včasih se mi zgodi, da je prvih 30 metrov brez trave, če pa vržem dlje, pa trava ter trgam. :grrr:
LP
Tudi jaz sem se to vedno spraševal, vendar nekega univerzalnega recepta/nasveta ni :smrk:
Predlagam, da vzameš masko in gasa v vodo, ter preveriš teren. Verjemi, da ti bo tako še najlažje :yeah:
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3427
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: Vprašanja začetnikov

Post by kr'en »

Poleti definitivno greš najprej z masko v vodo in pogledaš kam metat in si je, če boš lovil cel dopust z enega spota, najbolje postaviti kar marker bojo ki jo narediš iz plastenke, laksa in dovolj težkega kamna.
Image
snowzoor
Posts: 29
Joined: 15 Jun 2016, 11:17

Re: Vprašanja začetnikov

Post by snowzoor »

Torej, z masko greš v vodo, ter poizkušaš najti lise kjer ni trave, ki jih označiš z bojo? :fish:
User avatar
Anze
Posts: 179
Joined: 04 Aug 2010, 18:07
Location: Krško

Re: Vprašanja začetnikov

Post by Anze »

@JaTo jaz kupim sardele kar v lidlu ali hofru (1kg 3€). Pripeljem jih v hladilni torbi, nato pa dam v zamrzovalnik. Sardelce so lepo zamrznjene - vsaka posebej, tako da jih lahko jemlješ iz vreče vsako posebej.
ribič83828
Posts: 15
Joined: 28 Aug 2017, 19:58

Re: Vprašanja začetnikov

Post by ribič83828 »

Na kaj se mi splača loviti pri izolski ladjedelnici , pa katere ribe.
User avatar
Ramalak
Posts: 110
Joined: 05 Mar 2017, 23:34
Location: Solkan

Re: Vprašanja začetnikov

Post by Ramalak »

Žio!
A se da sedaj kaj ulovit? Pri meni je suša že kar nekaj časa. Niti kalamarov..... Imate kak predlog? Spining? Antenal? (je že čas?), kaj na dno, plovec.... kaj pa lokacija?

:wtf:
User avatar
Đony
Posts: 1018
Joined: 09 Oct 2015, 10:24
Location: Krašowc

Re: Vprašanja začetnikov

Post by Đony »

Ramalak wrote: 04 Feb 2018, 09:13 Žio!
A se da sedaj kaj ulovit? :wtf:
Seveda se da! Ampak ribolov ni ribarnica, prvo leto sem prvega kalamara ujel komaj februarja, letos sem jih že nekaj,pa se ne posvečam polno egingu =)
Kalamari-metat in metat , enkrat bo prijel- kraj povsod, razen izlivi rek
Brancin-spining isto kot eging samo , da največje možnosti na izlivih rek, plovčkanje -živa ribica ali živa kozica
na dno, največja možnost ugor-zajlica, kos ribe ali sipe in gasa.

Ustrajnost, enkrat prime, važno je ,da si ob pravem času na pravem kraju...pa je ! =)
Post Reply