WFT Pro Salt 6000

Podforum o posameznih rolah s katerimi imamo osebne ribolovne izkušnje.
Post Reply
User avatar
sine5
Posts: 108
Joined: 16 Jun 2010, 00:11

WFT Pro Salt 6000

Post by sine5 »

Za WFT firmo močno dvomim, da je kdo od nas slišal že prej.
Na tole rolo sem na letel na fb-ju, ko jo je Dennis Verreent pohvalil kot odlično low budget rolo-in ravno to mi je dalo mislit...fantina lovi s Shimano stellami & Daiwa dogfight rolami in on pohvali neko rolo za 100 €.
Sem si mislu, dobi sponzorsko ogromno materjala in med tem se je znajdla tale rola. Ampak, ker je dečko uveljavljen v fišing sceni si nebi šel blatil imena in hvalit slabo robo. Naročim zadevo in veselje ob odpiranju paketa nepopisno (še posebaj zato, ker je prišla isti dan, ko se je šlo na vikend fišing)

Image

WFT Pro Salt 6000- prenos 1:4.9, na obrat navije 90cm, 8kg carbontex zavora, 540g teže, 10 ležajev, kapaciteta nekje PE3.5 300m

Rola je cela kovinska, kar je za ta cenovni rang pravo čudo. Res kompaktno narejena, daje tisti pravi občutek v roki. Osovina role je masivna in ni šans, da se zvije.
Ročaj se privijači v body in nima nobenega lufta. Res pa je da je nekje slabe 0.2 mm lufta na eva knobu. Ampak nobene panike, zadevo se bo rešilo s podložko.
Špula ima v sredi gumijasto prevleko, da se pletenica lepo vleže in ni potrebno podkladati z najlonom.
Image

In seveda kar je najbolj pomembno, v 30h+ ribolova ni bilo enega samega wind knot-a, pa je pihal močan veter.
Uporabljam jo za SJ, vabe ki jih mečem so ranga 40-100g, rola se obnaša suvereno in ni pokazala nobene slabosti. Pa lahko rečem, da sem se na trenutke prav izživljal. Pravi delovni stroj.

Pro Salt mi služi odlično, upam, da bo čez eno leto v podobnem oziroma istem stanju. Kako se obnaša s težjo ribo pa povem, ko kaj priplava mimo :rofl:
Upam, da se s tem stavkom nobenemu ne zamerim :bwahaha: "Rola je ranga Shimano Saragosa & Biomaster za polovico denarja"

LP


Lp
User avatar
tinker
Posts: 4056
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: WFT Pro Salt 6000

Post by tinker »

Res je. Tudi mene je ta rola navdusila !
Twinman1979
Posts: 710
Joined: 05 Jun 2012, 20:49

Re: WFT Pro Salt 6000

Post by Twinman1979 »

Vrhunska backup rola!!!
Fishing relaxes me. It is like yoga except I still get to kill something.
brezo
Posts: 455
Joined: 21 Sep 2015, 12:30
Location: Nova Gorica

Re: WFT Pro Salt 6000

Post by brezo »

Pozdrav! Kaj mislite da bi bil za shore jig zadosti velik model 4000, ali bi bil boljsi 6000? Jigi do 70g max...
Twinman1979
Posts: 710
Joined: 05 Jun 2012, 20:49

Re: WFT Pro Salt 6000

Post by Twinman1979 »

6000 vzemi. S takimi jigi mi lovimo, pa sta dve 6000ke v ekipi.

Lp
Fishing relaxes me. It is like yoga except I still get to kill something.
don
Posts: 186
Joined: 16 Jun 2012, 22:06

Re: WFT Pro Salt 6000

Post by don »

Po več mesecih uporabe kakšna novica glede teh rol? Ostaja mnenje enako ali se je kaj spremenilo? :fish:
User avatar
barnes308
Posts: 127
Joined: 10 Aug 2015, 13:25
Location: Gorenc pr´ Lublan

Re: WFT Pro Salt 6000

Post by barnes308 »

Omenjeno rolo nabavil dva meseca nazaj za potrebe vijačenja in lahkega jiganja tam do 40-50 g. Za rolo sem se odločil po dobrih kritikah na našem forumu in tujem. Ko je prišla domov ti res kar srce malo zaigra lep dizajn, na občutek kompaktna, zavora se da lepo nastavljat in samo navijanje je gladko. Na rolo sem dal Sunline super PE 8-20lb in moram reči da mi je ta kombinacija top, pri vijačenju lepo laufa vrvico navija lepo, pri jiganju nobenega wind knota in je prov veselje lovit. Res pa je, da jo bo treba še bolje stestirat, za enkrat je pa res top rola za 100 eur.
brezo
Posts: 455
Joined: 21 Sep 2015, 12:30
Location: Nova Gorica

Re: WFT Pro Salt 6000

Post by brezo »

Rolo lahko samo hvalim! Tank! Za ta denar top namenska rola! Moja je sedaj dala skozi okoli 10 ribolovov z gonjenjem jigov max 60g in je kot nova. :yeah:

Edino nekaj mi ne da miru. Rola velikost 6000 ima kapaciteto cca 240-250m PE #3 špagice. Bom te dni poskusil navit gor varivas avani casting pe 3, baje da je tanjša špagica od 0.28, bomo vidli :) seveda upam da bo šlo useh 300 metrov gor,...
Post Reply