Ribolov iz čolnička,kajaka...

Drifting in ribolov iz zasidranega čolna
User avatar
tinker
Posts: 4056
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Ribolov iz čolnička,kajaka...

Post by tinker »

Kar se tiče ribolova iz kajaka lahko malo povprašate Igorja Virag-a
https://www.facebook.com/igor.virag1
Je ustanovil hrvaško seakayak ligo....vse ve.
B0ris
Posts: 54
Joined: 01 Nov 2015, 10:54
Location: Dolenjska

Re: Ribolov iz čolnička,kajaka...

Post by B0ris »

kr'en wrote:Če bi bil jaz na tvojem mestu, bi kupoval kajak oranžne oziroma kakšne druge na morju dobro vidljive barve. Varnost je prva, in v kajaku je dobro biti viden na daleč, ker že tako ni zelo opazen saj sedi nizko na vodi in tudi prav velik ni.

Kar se tiče tehnik bo po mojem šlo loviti isto kot če bi lovil iz čolna. Eging, bolentino, spinning, zasiran, na drift. Edino kako bi se pri zapetju tune končalo nisem prepričan. :rofl:
Hja, kar se tiče barve bom najbrž ostal kar na tej, ki sem jo omenil, ker je na zalogi in dobim konkreten popust. Večinoma bom tako ali tako bolj ob obali. Vseeno bom pa namontiral potem zastavico zelo žive barve (malo višje, da se vidi - malo bo pomagalo, da me prej opazijo) :) Sicer pa glede na to, kako je morje že "izropano" ne pričakujem nobenega konkretnega ulova nekih bajnih kg :bwahaha: :bwahaha:

Kako je pa glede sidranja med ribolovom ? Je smiselno, da razmislim tudi o tem ali ni potrebno ?
Predvsem pa upam, da bodo Hrvatje sprejeli zakon, da bomo tudi ostali lahko kupili letno ribolovno karto po "normalni" ceni :roll:
User avatar
Anze
Posts: 179
Joined: 04 Aug 2010, 18:07
Location: Krško

Re: Ribolov iz čolnička,kajaka...

Post by Anze »

Barva ni toliko pomembna ob lepem vremenu. Zelo izstopaš iz gladine. Problem so "šoferji" ki vzadaj dremajo. Parkrat sem že kričal in
žvižgal. Kaj češ... treba bit pozoren.
User avatar
Đony
Posts: 1018
Joined: 09 Oct 2015, 10:24
Location: Krašowc

Re: Ribolov iz čolnička,kajaka...

Post by Đony »

Malo za šalo malo zares sem si sestavil kajak za ribolov
Image
Včeraj sem imel krstno vožnjo , stvarca se je izkazala za precej zabavno in vodljivo vse dokler ni mimo priletela ena jahtica in povzročila metrske valove :grrr:
Nič, jutri grem z masko iskat palico :) ostala oprema je bila neprodušno zaprta in pritrjena na desko ,tako da je prestala test obračanja :jadranje:
Definitivno ni stvar za pozimi, je pa komot 8-)
ps. palica je bila vstavljena v luknjo od jadra,ravno prav velik fi. Ne prenese pa obračanja :(
User avatar
funt
Moderator
Posts: 413
Joined: 02 Sep 2010, 13:14

Re: Ribolov iz čolnička,kajaka...

Post by funt »

Hehehehehehhehe. Tale je pa huda :)
Upam da najdeš palico :)

lp
Funt
User avatar
Đony
Posts: 1018
Joined: 09 Oct 2015, 10:24
Location: Krašowc

Re: Ribolov iz čolnička,kajaka...

Post by Đony »

Funt, boš videl ko bom z njo ulovil 20 kg gofa :bwahaha: :bwahaha: :bwahaha:
User avatar
Psycho
Posts: 1242
Joined: 06 Jun 2011, 14:12
Location: Lukovica pri Domžalah
Contact:

Re: Ribolov iz čolnička,kajaka...

Post by Psycho »

Da ne izgubiš palice in ostalih stvari s kajaka, lahko uporabiš tole:

http://www.ebay.com/itm/Boating-Fishing ... uXeKZyXaxg
Usus magister est optimus.
branevrankar
Posts: 114
Joined: 18 Aug 2017, 12:22

Re: Ribolov iz čolnička,kajaka...

Post by branevrankar »

Pozdravljeni

Pred leti sem na morju imel možnost opazovati dva možakarja, ki sta si naredila svoje plovilo za ribolov.
Kasneje je en umrl, in potem tega plovila ni bilo več v vodi.
Zakaj plovilo? Ker nevem kako bi temu rekel, mobitelov z fotoaparati pa takrat se skoraj ni bilo.
Lahko pa opišem.

Možakarja sta imela dva surfa dolžine na uc 3m ozr toliko kot je standard :roll: ta dva surfa pa sta povezala z kovinsko konstrukcijo, v višini, da sta komot gor sedela in imela noge na deski. Zadaj pa sta imela nek 3-4 konjski motor, s katerim sta lahko res hitro potovala. Ob straneh pa sta imela pritrjene nosilce za palice.
Zadeva se je komot razstavila in sestavila.

Sem že razmišljal, da bi si nekaj takega umislil naredit zase vendar me skrbi, kako je to potem legalno ozr. kaj porečejo policaji na tako plovilo.
User avatar
FIBRA
Posts: 262
Joined: 03 Jan 2013, 17:33

Re: Ribolov iz čolnička,kajaka...

Post by FIBRA »

Sem že razmišljal, da bi si nekaj takega umislil naredit zase vendar me skrbi, kako je to potem legalno ozr. kaj porečejo policaji na tako plovilo




Probaj pa boš videl.
Mislim,da moraš to prijavit kot samogradnjo in ne vem če bi šlo čez.
User avatar
FIBRA
Posts: 262
Joined: 03 Jan 2013, 17:33

Re: Ribolov iz čolnička,kajaka...

Post by FIBRA »

Đony wrote: 30 Aug 2017, 12:18 Malo za šalo malo zares sem si sestavil kajak za ribolov
Image
Včeraj sem imel krstno vožnjo , stvarca se je izkazala za precej zabavno in vodljivo vse dokler ni mimo priletela ena jahtica in povzročila metrske valove :grrr:
Nič, jutri grem z masko iskat palico :) ostala oprema je bila neprodušno zaprta in pritrjena na desko ,tako da je prestala test obračanja :jadranje:
Definitivno ni stvar za pozimi, je pa komot 8-)
ps. palica je bila vstavljena v luknjo od jadra,ravno prav velik fi. Ne prenese pa obračanja :(

Car!!!!
Izumitelj polž...
Post Reply