Baitrunner role - osnovna teorija

Tehnike in oprema
User avatar
proton
Posts: 621
Joined: 05 Aug 2008, 10:01

Re: Baitrunner role - osnovna teorija

Post by proton »

lucky78 wrote:
Definitivno Italija, pri nam pa ne vem jaz recimo fmk ker mi da vedno popust. Je pa SOM kr poceni ko gledam malo cene. Ne vem koliko vam dajo kaj popuste blinker pa pravi pa ostali.
Meni blinker noče dat nič, pa sem že kar nekaj kupil pri njih, je pa res, da ne kupujem osebno. Mi je pa pod garancijo zamenjal palico, ki je počila.
lucky78
Posts: 182
Joined: 27 Sep 2008, 21:20
Location: Lucija

Re: Baitrunner role - osnovna teorija

Post by lucky78 »

No boš videl kdo ti jo bo dal ceneje. Jaz osebno bi jo kupil čez ker so cene definitivno BREZ POPUSTOV cenejše kot pri nam. Če pa ti dajo še kak % popusta si pa na konju!!! Jaz trenutno gledam za spinn da bi vzel od shimanota Rarenium in je v štartu cenejša čez za 30 € kot pri nam. Še Italijančki ki dajo takoj popust pa sem prišparal za tri voblerje od Marije :mrgreen:
Image
User avatar
tinker
Posts: 4057
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Baitrunner role - osnovna teorija

Post by tinker »

proton wrote:
tinker wrote:drugače je pa tale komplet ugoden http://www.blinkersport.si/index.php?st ... rodid=2380 za ceno role dobiš zraven še soliden najlon...
tole sem tudi gledal! ;) Tale rola se mi zdi kar fina - ti jo imaš, ane, Tinker?
kr'en wrote:V čem je že hec teh dvojnih ročk? Nekako ne vidim praktičnosti. :|
Ja, jaz imam za morski grund dva ST-ja, model 6000 in 10000 (iz Blinkerja). Brez pripomb 2 sezoni uporabe. Če ne nucaš LC špule so dobra investicija. Drugače pa saj veš:
1. Shimano Navi XT-A http://trofeja.si/ribiska-trgovina/izdelki.php?id=100# (glej longcast role)
2. Shimano Ultegra XT-B http://trofeja.si/ribiska-trgovina/izdelki.php?id=100# (glej longcast role)
cenovno kar ugodna LC baitrunnerja...od Shimana.
Od Tice pa:
1. Tica Abyss http://e-jure.com/e_shop/role/za_krapol ... aitrunner/

Dve ročke sta zaradi boljšega balansa in posledično mirnejšega teka role (tako mi je bilo razloženo :D ), sam nisem opazil nekih razlik. Moti pa tudi ne.
User avatar
proton
Posts: 621
Joined: 05 Aug 2008, 10:01

Re: Baitrunner role - osnovna teorija

Post by proton »

Lucky - misliš it v Italijo ali naročaš po netu? Imajo kakšno stran, ker ti kupuješ?
lucky78
Posts: 182
Joined: 27 Sep 2008, 21:20
Location: Lucija

Re: Baitrunner role - osnovna teorija

Post by lucky78 »

Ti jaz grem direkt ker imam kake pol urce vožnje do teh trgovin. Nisem pa vprašal če ima kdo kako stran. Sicer za Postognio v Muggi (Miljah) vem da je nima za une štiri ki so pa v centru Trsta pa ne vem. Sicer dvomim ampak ko krem jih vprašam če imajo kako stran pa javim.
Image
User avatar
proton
Posts: 621
Joined: 05 Aug 2008, 10:01

Re: Baitrunner role - osnovna teorija

Post by proton »

No, če greš, sem jaz že izbral - in me zelo firbec matra, za koliko bi mi oni prodali eno od teh dveh rol: Shimano DL 6000RA ali pa Shimano ST 6000 RA.

Prvi model je kar nekaj dražji, če bi kje dobil ugodno ceno, bi ga verjetno vzel, drugače pa drugega...
User avatar
RibAr
Posts: 468
Joined: 26 Aug 2008, 15:41

Re: Baitrunner role - osnovna teorija

Post by RibAr »

proton wrote:No, če greš, sem jaz že izbral - in me zelo firbec matra, za koliko bi mi oni prodali eno od teh dveh rol: Shimano DL 6000RA ali pa Shimano ST 6000 RA.
ST 6000 imam, za njim je ena sezona ribičije na morju, zaenkrat brez pripomb. Lovim le iz barke, tako da ti ne morem povedati kako se obnaša pri metih. Punca je z njim sicer nekaj lovila "a volo" tudi iz obale, ampak ker mam gor 0,33 laks, ni letelo preveč daleč, ampak je vseeno ujela lepega šura.
User avatar
proton
Posts: 621
Joined: 05 Aug 2008, 10:01

Re: Baitrunner role - osnovna teorija

Post by proton »

Ne bo potrebno hodit v Italijo, Shimanovo rolo ST 10000 RA sem že kupil od Tinkerja ;) Ribiški črv mu ni dal miru, pustil se mu je zapeljati, zato je prodal to rolo in že vneto išče novo Ultergo :lol: Tako sem imel priložnost spoznati še enega prijetnega člana foruma!
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3427
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: Baitrunner role - osnovna teorija

Post by kr'en »

Nič ne išče, jo že skoraj ima :rofl: Ultegro XTB 5500

Tale ribiški črv je huda žival, jaz imam za vsak kos opreme enega. ucrazy?
Image
User avatar
proton
Posts: 621
Joined: 05 Aug 2008, 10:01

Re: Baitrunner role - osnovna teorija

Post by proton »

Nima je še, kot vem in to ga muči (pa vse prodajalce v Slo, ki jo vneto iščejo za njega :lol: :lol: )
Post Reply