Lov orade

Tehnike in oprema
User avatar
viljuska
Posts: 25
Joined: 24 Mar 2010, 09:03

Re: Lov orade

Post by viljuska »

Imam vprašanje glede natikanja cele dagnje.Namreč mučim se z natikanjem če pričakujem orado seveda.
Poskusil sem že celo nataknit brez ovijanja z elastiko vendar se mi pri metu napol sname s trnka.Čeprav ne mečem daleč seveda
ker ni potrebe.Potem sem največkrat poskusil z elastiko pa nevem ali je ta način uspešen.
Spomnim se da mi je Dare omenil da njegov kolega Čičo natika dagnjo na specifičen način - da znotraj dagnje zasukne
trnek in ga namesti tako da vmes iz odprtine samo špička ven pogleda.Seveda sem to poskusil ampak seveda brez uspeha.
Tako da če ima kdo kako tehniko ki ni preveč komplicirana bi bil hvaležen.
User avatar
viljuska
Posts: 25
Joined: 24 Mar 2010, 09:03

Re: Lov orade

Post by viljuska »

Aja pa ali uporabljate sveže dagnje ali so ok z Mercatorja :D
User avatar
tinker
Posts: 4056
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Lov orade

Post by tinker »

Uporabljam lignje iz Mercatorja :D , z dagnjami še nisel lovil....Kuhane so trše, obvezno oviti s filoelastiko, če loviš na samo meso...če na celo pa ne vem točno.
Daniel R
Posts: 586
Joined: 28 Mar 2010, 00:24
Location: Dol pri Ljubljani

Re: Lov orade

Post by Daniel R »

viljuska wrote:Aja pa ali uporabljate sveže dagnje ali so ok z Mercatorja :D
Definitivno sveže, edino če jih poslim ali pa posušim, na zmrznjene pa še nisem probal, ker običajno že najdem kaj svežega za vabo.
User avatar
viljuska
Posts: 25
Joined: 24 Mar 2010, 09:03

Re: Lov orade

Post by viljuska »

Pomoje tokrat probam z lignjo se pravi velik kos lignje na trnek 1 recimo pa montirat
da riba ne vidi trnka predvidevam.Tinker a ovijaš z elastiko?
Daniel a dagnjo montiraš z oklepom ali loviš samo na meso?
Hvala za nasvete
User avatar
tinker
Posts: 4056
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Lov orade

Post by tinker »

Lignje nikoli ne povijam z elastiko...ko se meso razmoči (postane mehko, cunjasto), ga še jaz težko spravim dol s trnka, kaj šele riba...

Lignjo montiram na dva načina na postavo za orado:

1. Odrežem file dimenzij ca 6 x 2 cm in ga našijem na trnek (križno večkratno prebadanje), zgornji del mesa potegnem čez uho trnka na najlon, da je vaba lepo razpotegnjena.

2. Sendvič sistem.., odrežem krpico dimenzij ca 4x4 cm, jo enostavno prepognem na pol in prepičim obe polovici s trnkom.

To je to, obe postavi sta že priesli lepe orade.
Daniel R
Posts: 586
Joined: 28 Mar 2010, 00:24
Location: Dol pri Ljubljani

Re: Lov orade

Post by Daniel R »

Jst lovim samo z mesom. Ampak ko lovim s čolna. Če lovim z obale pa raje uporabim kaj bolj čvrstega, ker drugače je preveč dela z njo in premalo efekta.
vitranc
Posts: 32
Joined: 22 Jan 2010, 11:14

Re: Lov orade

Post by vitranc »

zanima me ali lovite z obale na celega bibija in ali iz čouna tudi na celega al kako k js jih režem in ne vem ali delam prav
User avatar
Suhokranjčan
Posts: 56
Joined: 03 Jul 2008, 15:51

Re: Lov orade

Post by Suhokranjčan »

Mene pa neki glede rolce zanima. Na moji rolci sploh ni nobene opcije prvijat al pa odvijat bremzo, sm ena ročka, k preklopim se laks ob potegu odvija s koleščka, pa me čist tko zanima al je to dost da orada ne čut odpora, al moram met prov odprto rolo?
lp
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3427
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: Lov orade

Post by kr'en »

katero rolo maš to? Sigruno ima zavoro, mora jo met.
Image
Post Reply