Oprema za panuliranje

Lov Zubatca, Gofa, Brancina in drugih predatorjev z panulo...
User avatar
CBB
Posts: 1462
Joined: 04 Dec 2013, 15:28
Location: Horjul
Contact:

Re: Oprema za panuliranje

Post by CBB »

Wiwa wrote:Sedaj imam tole opremo za lov iz obale.

- Palica Shimano Alivio EX Surf 4,20m/150gr.
- Palica Mikado Trython Univerzal MH Tele Rod 3,30m[Mikado Trython Univerzal 3,30 / 90-190g
- Prologic-C1 Tele.Carp 3,6m 3lb

- Rola Mistrall Big Fish XS 8000
- SPRO Super Long Cast LCS 555

Ali lahko kaj od tega uporabim za panuliranje ali je s tako opremo to bolj dolgčas.
Še zdaj nisi povedal, kakšni panuli se boš posvetil:) Težki panuli za gofa in zubatca ali površinski panuli za brancina in plavo ribo? Za težko panulo tvoja oprema ne pride v upoštev, ker rabiš čuvarja - svinec od 300-500g. Za brancina ali plavo ribo pa ni problema.
User avatar
barnes308
Posts: 127
Joined: 10 Aug 2015, 13:25
Location: Gorenc pr´ Lublan

Re: Oprema za panuliranje

Post by barnes308 »

Po moje lahko komot ponucaš SPRO Super Long Cast LCS 555 pa 0,50 laks na rezervno špulo in je to to. Jaz mam tud za panulo kar BR rolo (Daiwa Regal Plus 5000 BRI) in palico Cormoran SEACOR TRAVEL PILK / BOAT 100-200g pa sem še vse ven potegnu :yeah: . Pri večjih zadevah moraš bolj počas pa z užitkom. :bwahaha:
User avatar
barnes308
Posts: 127
Joined: 10 Aug 2015, 13:25
Location: Gorenc pr´ Lublan

Re: Oprema za panuliranje

Post by barnes308 »

Res pa je, da ne vem kako bi pa blo, če bi kakšno zverino od 20 kg + zapel. Do 12 kg sem že prišel pa ni bilo panike.
Wiwa
Posts: 74
Joined: 14 Aug 2012, 22:42

Re: Oprema za panuliranje

Post by Wiwa »

CBB wrote:
Wiwa wrote:Sedaj imam tole opremo za lov iz obale.

- Palica Shimano Alivio EX Surf 4,20m/150gr.
- Palica Mikado Trython Univerzal MH Tele Rod 3,30m[Mikado Trython Univerzal 3,30 / 90-190g
- Prologic-C1 Tele.Carp 3,6m 3lb

- Rola Mistrall Big Fish XS 8000
- SPRO Super Long Cast LCS 555

Ali lahko kaj od tega uporabim za panuliranje ali je s tako opremo to bolj dolgčas.
Še zdaj nisi povedal, kakšni panuli se boš posvetil:) Težki panuli za gofa in zubatca ali površinski panuli za brancina in plavo ribo? Za težko panulo tvoja oprema ne pride v upoštev, ker rabiš čuvarja - svinec od 300-500g. Za brancina ali plavo ribo pa ni problema.
Se še nisem odločil,...verjetno bi rajši kakšnega zubota :)
Skratka če kupim opremo za težko panulo, potem lahko tudi lovim površinsko. Če kupim za površinsko ne morem na težko panulo ?
Kakšno palico mi svetujete ?
Modra_Skusa
Posts: 58
Joined: 13 Sep 2015, 16:04

Re: Oprema za panuliranje

Post by Modra_Skusa »

Wiwa wrote:
Se še nisem odločil,...verjetno bi rajši kakšnega zubota :)
Skratka če kupim opremo za težko panulo, potem lahko tudi lovim površinsko. Če kupim za površinsko ne morem na težko panulo ?
Kakšno palico mi svetujete ?

Za zubota niti ne potrebuješ opreme za težko panulo. Jaz sem za letošnje poletje kupil samo laks 0,9mm in fluorocarbon 0,85mm in moram reči da je boljše kot katerakoli palica. Če pa misliš poleg zubota loviti še kakšne kapitalne lice, luce, strelke pa ti priporočam palico (do 20lb).
vasko
Posts: 27
Joined: 07 Apr 2015, 09:07

Re: Oprema za panuliranje

Post by vasko »

Prosim svetujte, katero palico za panulo z lahko obtežitvijo (čuvar do 80g), ker panulam pretežno na globinah do 20m (severna Istra). Sedaj imam rolo WFT Pro Salt 10000 zaradi možnosti navitja velike kapacitete pletenice. Sparjeno trenutno z eno boat palico za bolentin Carson 270cm 80-120gr. Komplet je potegnil letos ven lico cca. 12kg brez problema ter nekaj strelk od 2kg. Palica sicer lepo deluje, pri tej se je ukrivila po celotni dolžini. Težava je, da rola ne sede lepo v ležišče, zato bi najraje rolo sparil za namensko palico za panulo z živo vabo in čuvarjem. Zapraviti mislim cca. 65€.
Nagledano imam naslednje:
Daiwa BG Boat 210cm 100-400gr
WFT Oceanic Downrigger 240cm 10-20lbs

Prva ima karbonski blank, meni bolj primerne dolžine in verjetno primerne akcije za uporabo pri panulanju. Predvsem na hrvaških forumih je dostikrat zaslediti komplet za panulo sestavljen iz Okume jig 165-325g. Spravi ven tudi kapitalne gofe.
Druga je steklenka, namenska za panulo. Obe sta primerni za uporabo na morju. Pozna kdo te palice in kaj bi svetovali?

Morda lažjo, da bo večji užitek pri drilu?
Daiwa Megaforce Solid Tip 2,10m 80-200g
User avatar
funt
Moderator
Posts: 413
Joined: 02 Sep 2010, 13:14

Re: Oprema za panuliranje

Post by funt »

Ne kupujte Okume 300g ker je prekruta. Moja zmagovalna kombinacija je Okuma Eclipz 40-100g in Daiwa Bg 8000. Skupaj manj kot 200 eur. Včeraj zdrilal gofa 12 danes 23kg da o zobatcih naad 5kg ne govorim. Drugi komplet Okuma Cedros 90-200 g in Okuma Azores 90. Rezulati pad pod rubriko Kamenjak ki bo dopoljnena te dni in to z hudiiimi zgodbami zadnjega tedna ;)
Lp. Funt
vasko
Posts: 27
Joined: 07 Apr 2015, 09:07

Re: Oprema za panuliranje

Post by vasko »

hvala funt za nasvet. torej bom gledal neko lažjo varianto od nagledanih.
gofi so že na kamenjaku? še malo višje bi jih rabil 😀
User avatar
Anze
Posts: 179
Joined: 04 Aug 2010, 18:07
Location: Krško

Re: Oprema za panuliranje

Post by Anze »

Mene pa nekaj zanima, kako imate poštimano snemanje svinca pri panuliranju? Namreč sam vlečem s kajakom. Ampak potem je potrebno z eno roko sneti svinec, ali pa nadaljevati z izvlačenjem na roko.
User avatar
Psycho
Posts: 1242
Joined: 06 Jun 2011, 14:12
Location: Lukovica pri Domžalah
Contact:

Re: Oprema za panuliranje

Post by Psycho »

Zanka na glavni vrvici (ne prevelika, da se lepo navije na rolo), nanjo pa obesiš kraparsko sponko za svinec, ki jo lahko preprosto snameš. Uporabiš samo spodnji del in vrtljivko.
Image
Usus magister est optimus.
Post Reply