Spin na strelko

Shore jigging in spinning z obale
Post Reply
User avatar
tinker
Posts: 4049
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Spin na strelko

Post by tinker »

barnes308 wrote:Strelke so ..... letos jih bom probal lovit bolj na shore jigging pa da vidmo kaj bo......
Priporočam, da se strelk raje lotite s spinom in kako topwater vabo, kot pa z reletivno "overkill" SJ opremo.

Strelke so cel žur na spin opremi lahkih gramaž :D , edino predvez naj bo kakih 0.40mm FC.
User avatar
barnes308
Posts: 127
Joined: 10 Aug 2015, 13:25
Location: Gorenc pr´ Lublan

Re: Shore Jigging

Post by barnes308 »

Vem, da je poseben užitek strelke lovit na spin se tolko dogaja kot bi imel 20 kg ribo gor. Sam pa rad malo preizkušam razne variante in zato sem sklenil preizkusit SJ na strelke. Sam sem strelke lovil na panulo ali spin pa mi je dostikrat vse odtrgalo oz. pregriznilo. Pa sem uporabljal debelejši FC ali kevlar vrvico. Edino kar je za ziher je zajlica pa še to za ene tri strelke pol jo je pa potrebno menjat, vsaj moje izkušnje so bile take.
LP
User avatar
CBB
Posts: 1461
Joined: 04 Dec 2013, 15:28
Location: Horjul
Contact:

Re: Shore Jigging

Post by CBB »

barnes308 wrote:Vem, da je poseben užitek strelke lovit na spin se tolko dogaja kot bi imel 20 kg ribo gor. Sam pa rad malo preizkušam razne variante in zato sem sklenil preizkusit SJ na strelke. Sam sem strelke lovil na panulo ali spin pa mi je dostikrat vse odtrgalo oz. pregriznilo. Pa sem uporabljal debelejši FC ali kevlar vrvico. Edino kar je za ziher je zajlica pa še to za ene tri strelke pol jo je pa potrebno menjat, vsaj moje izkušnje so bile take.
LP
Strelka ti milimeterski najlon prereže za šalo:) Niti dvakrat ji ni treba šavsnit. Edini način, da jo dobiš ven je, da zagrabi vabo tako, da ne pride do najlona, ali pa da imaš zajlo, kar pa pri spinu pomoje odpade.
Žiga1
Posts: 13
Joined: 26 Apr 2015, 21:45

Re: Shore Jigging

Post by Žiga1 »

Jaz sem strelke vecinoma lovil na Savagearjev Panic Prey krajsi model in se je kar obneslo... Najljepse je loviti strelko v plitkih predelih ko zacnejo poditi manjse vrste kot so sardele. Najvecji problem jih je seveda najti...ampak ko pa jih :aaa: LP
User avatar
barnes308
Posts: 127
Joined: 10 Aug 2015, 13:25
Location: Gorenc pr´ Lublan

Re: Shore Jigging

Post by barnes308 »

Sem v kampu San Polo Bale zraven Paluda. Moj način za spinat strelke je pa takle, da dam od 5 do 7 cm zajlice pred umetno vabo. Do sedaj sem imel kar mir, če sem pa uporabljal max gavun 130 mm je pa tud redko zagrabila bolj spredaj.
Letos nabavil pa še tele za daljše mete in, da probamo kaj Kitajci delajo :bwahaha: : http://www.aliexpress.com/item/Retail-2 ... 33164.html.
Pa mal sem jih še dodelal in jim spredaj dodal žličko za akcijo.
LP
User avatar
CBB
Posts: 1461
Joined: 04 Dec 2013, 15:28
Location: Horjul
Contact:

Re: Shore Jigging

Post by CBB »

barnes308 wrote:Sem v kampu San Polo Bale zraven Paluda. Moj način za spinat strelke je pa takle, da dam od 5 do 7 cm zajlice pred umetno vabo. Do sedaj sem imel kar mir, če sem pa uporabljal max gavun 130 mm je pa tud redko zagrabila bolj spredaj.
Letos nabavil pa še tele za daljše mete in, da probamo kaj Kitajci delajo :bwahaha: : http://www.aliexpress.com/item/Retail-2 ... 33164.html.
Pa mal sem jih še dodelal in jim spredaj dodal žličko za akcijo.
LP
Tudi jaz sem naročil kar nekaj teh kitajčkov, takih, ki že imajo žličko. Moji so kopija DUO Tide Minnow, hudo dobra kopija, kar se tiče oblike in funkcionalnosti. Bomo pa videli, kakšni bodo, ko bo sezona mimo. Kako pa se zajlica obnese v smislu kvarjenja akcije vabi?
User avatar
tinker
Posts: 4049
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Shore Jigging

Post by tinker »

Reški spinerji imajo za spin na strelke titan predveze.
http://tenkaratalk.com/2013/04/titanium-tenkara-line/

Image

Zadevo se držal v roki...ko struna za kitaro :lol: , ampak deluje ! Komot se jo da zavozlat.

Kren, dej tele poste o strelkah v en topic o strelkah...da ne bo v shore jiggingu, ki nima dosti skupnega s strlekami.
User avatar
barnes308
Posts: 127
Joined: 10 Aug 2015, 13:25
Location: Gorenc pr´ Lublan

Re: Spin na strelko

Post by barnes308 »

Po moje ni kaj dosti razlike v akciji, ker je zajlica kratka in na kocu vrtljivka na katero pripnem umetno vabo z Split rinko.
brezo
Posts: 453
Joined: 21 Sep 2015, 12:30
Location: Nova Gorica

Re: Spin na strelko

Post by brezo »

Jst bom lovil z 0.4 mm FC jem, ker načeloma na strelke ne bom šel ciljano. Če prime pa prime.
don
Posts: 186
Joined: 16 Jun 2012, 22:06

Re: Shore Jigging

Post by don »

barnes308 wrote:Sem v kampu San Polo Bale zraven Paluda. Moj način za spinat strelke je pa takle, da dam od 5 do 7 cm zajlice pred umetno vabo. Do sedaj sem imel kar mir, če sem pa uporabljal max gavun 130 mm je pa tud redko zagrabila bolj spredaj.
Letos nabavil pa še tele za daljše mete in, da probamo kaj Kitajci delajo :bwahaha: : http://www.aliexpress.com/item/Retail-2 ... 33164.html.
Pa mal sem jih še dodelal in jim spredaj dodal žličko za akcijo.
LP
V tvojo stran še nisem veliko raziskoval... dalje od Veštarja so letos plani ;) mogoče bom te termine jaz na morju in lahko greva kam na Kamenjak preveriti globine :aaa:

Tinker je smiselno kar vedno uporabljati zajlo oz. kevlar vrvico?
Post Reply