Bibi

Veliki morski črv, Bibi, srdela, ligenj,...
Post Reply
matko85
Posts: 142
Joined: 22 Dec 2015, 09:59

Re: Bibi

Post by matko85 »

Majster iz Zadra bibije nabira na Viru. Pravi, da ima toliko posla da je vsak dan v vodi po 6 - 8 ur. So pa te bibiji res ogromni. Prave klobase. Tako veliki, da sem jaz montiral kar polovičke, pa bi imela porcijska orada še vedno problem z njim. :D Res da jih je prinesel direktno iz vode. Potem počasi spuščajo vodo iz sebe in so vedno manjši. Živijo mi kake 4 dni. Jaz jih dam v hladilno torbo, not čim več časopisnega papirja, narezanega na trakove. Pazim, da so bibiji res zaviti v papirju in se ne dotikajo preveč eden drugega. Se mi zdi, da jim preveč vlage škoduje (ne vem po kakšni logiki). V glavnem se mi zdi da bolj so na suhem, dlje zdržijo. Čez vržem zmrznjen vložek ali dva.. V hladilniku tudi radi crknejo, saj je pre hladno. Verjetno jim tudi tak temperaturni šok ne paše.
Lep pozdrav Mato
Oradex
Posts: 67
Joined: 14 Jul 2015, 16:26
Location: Ljubljana

Re: Bibi

Post by Oradex »

Vse lepo in prav, ampak če daš bibija na pol a ni tako, da izgubi tisto najpomembnejše-tekočino?
Popravi me če se motim.
:)
Lp Anže
matko85
Posts: 142
Joined: 22 Dec 2015, 09:59

Re: Bibi

Post by matko85 »

Ma kaj pa vem.. Ja tekočina res izteče. Ampak se mi zdi da rib to ni preveč motilo. Bibi je ostal trd še kar nekaj časa, tako da verjetno vse res ni izteklo iz njega. Tudi on je rekel, da jih zaradi velikosti domačini režejo na pol
Lep pozdrav Mato
POTAPI
Posts: 456
Joined: 19 Sep 2011, 17:20

Re: Bibi

Post by POTAPI »

Ali se dobi bibije v trgovini celo leto. Ali imajo mogoce lovopust.l.p
User avatar
5er
Posts: 166
Joined: 15 Apr 2008, 21:14

Re: Bibi

Post by 5er »

Da, imajo lovopust mislim da od maja do julija
Fishing charter v Kopru. Rezerviraj svoj datum ribolova na: seafishingslovenia.com
sanny
Posts: 40
Joined: 14 Jan 2015, 08:56

Re: Bibi

Post by sanny »

Jaz ga približno na sredini 2x stisnem s koščkom laksa in med temi dvemi zankami odrežem. Ne steče nič ven in imam iz enega velikega 2 ravno prava. Za korbelje in ribončke pa se mi je izkazal boljše sfiletiran in potem večkrat nataknjen na trnk da ostane samo špička zunaj...
nejc
Posts: 92
Joined: 19 Apr 2015, 15:06

Re: Bibi

Post by nejc »

https://www.youtube.com/watch?v=mwO5m-4KzeY

Evo je objasnu, da mama pride "na meso ne na juhu". :D
User avatar
albacore
Diplomirani lignjelovec
Posts: 1291
Joined: 26 Aug 2012, 10:38
Location: Umag - Portorož

Re: Bibi

Post by albacore »

:fish: Aquarium

Image
.......... LP
Image
kolo
Posts: 2
Joined: 13 Jan 2015, 22:30

Re: Bibi

Post by kolo »

Je mogoče probal kdo že na tele bibije lovit ?
http://www.blinkersport.si/images_subproduct/1658_o.jpg
Oradex
Posts: 67
Joined: 14 Jul 2015, 16:26
Location: Ljubljana

Re: Bibi

Post by Oradex »

Sem jih ene 2 leti nazaj kupil v Sulcu...Kr neki ucrazy? Na eni palici sem imel živega bibija,na eni mrtvega, na tretji pa tega..Na prvih dveh se je konstantno majal vrh na tretji pa niti enkrat.Takega kot sem ga vrgel not sem čez 2uri enakega vn potegnu.Tako da absolutno dam raje teh nekaj evrou k nakupu živih.
Lp Anže
Post Reply