Zanimivi videi

User avatar
CBB
Posts: 1462
Joined: 04 Dec 2013, 15:28
Location: Horjul
Contact:

Re: Zanimivi videi

Post by CBB »

puljo jr. wrote:Pridruzujem se tvojim besedam blisk. Tud je res usako leto vec tudi drugi pisejo o tem. Ampak zanima me sMo ena stvar. Ne razumem zakaj jih ne smes lovit ce ni nikjer prepovedano. Z nekaterimi ki sm govoril so rekli da lovis jih lahko ampak plenit je pa nesmes. Mogoce se motim zato bi prosil ce mo kdo objasni to tezo :)
Tole je objavljeno na forumu Morjeplovec. Vse sem prenesel od tam.

Imagescreenshot_70 by saso cepon, on Flickr

Tole je link do uradnega lista, kjer je uredba objavljena: https://www.uradni-list.si/_pdf/2012/Ur ... 012077-pdf

Pa še par iszekov:

Imagescreenshot_74 by saso cepon, on Flickr

Imagescreenshot_71 by saso cepon, on Flickr

Imagescreenshot_77 by saso cepon, on Flickr

Imagescreenshot_78 by saso cepon, on Flickr

Mislim, da je zadeva precej jasna.
User avatar
sova
Posts: 1318
Joined: 04 Apr 2013, 15:04
Location: Solkan

Re: Zanimivi videi

Post by sova »

Pri nas je namensko sploh prepovedano lovit tune. V Italiji pa imajo kvoto in , ko je ta dosežena je prepovedano razen C&R. Če pa hočeš lovit, ko je še dovoljeno se moraš prijavit na kapitaneriji, da ti izdajo dovolilnico ne za osebo ampak za čoln skaterim boš lovil potem moraš prijavit kdaj greš na tunolov, če jo uloviš poklicat kapitanerijo, da pridejo kontrolirat in šele nato, če je vse v redu se mi zdi, da jo lahko vzameš, če se ne motim z odkupom. Če pa loviš, ko ni dovoljeno pa bog ne daj, date dobijo. Kazen par tisoč eur ter zaplemba vsega orodja in čolna. Tuna pa v socialne ustanove za hrano. Mislim, da je tako nekako, če sem kaj narobe napisal me pa popravite.

lp.
Image
blisk
Posts: 1521
Joined: 20 Jan 2012, 18:15

Re: Zanimivi videi

Post by blisk »

Tako nekako sova. Samo ko je tuna v lovostaju je prepovedan tudi C&R. V Italiji znaš imet probleme že če te dobijo z opremo za BG ko je lovostaj. Kazni od 10 jurčkov naprej. Kvoto izpolnejo v enem tednu
User avatar
FIBRA
Posts: 262
Joined: 03 Jan 2013, 17:33

Re: Zanimivi videi

Post by FIBRA »

Kaj tune???? Jih je kar veliko ja in ko se kje pojavijo lahko kar pospraviš svojo opremo za orade in kar greš domu....
Se mi je pa že zgodilo, da sm se piz.. ko je bla prou v obali in sm mislu, da je podvodni Ribič in ko sem ustal iz stola se vidu, da je tuna 80+....
puljo jr.
Posts: 36
Joined: 20 Jan 2016, 11:26
Location: bilje

Re: Zanimivi videi

Post by puljo jr. »

Hvala za obrazlozitev :)
blisk
Posts: 1521
Joined: 20 Jan 2012, 18:15

Re: Zanimivi videi

Post by blisk »

FIBRA wrote:Kaj tune???? Jih je kar veliko ja in ko se kje pojavijo lahko kar pospraviš svojo opremo za orade in kar greš domu....
Se mi je pa že zgodilo, da sm se piz.. ko je bla prou v obali in sm mislu, da je podvodni Ribič in ko sem ustal iz stola se vidu, da je tuna 80+....
Sem doživel podobno situacijo pa ji je model vrgel sardelo pred nos. V 15ih sekundah je bil shimano big baitruner brez laksa :bwahaha: :bwahaha: :bwahaha:
blisk
Posts: 1521
Joined: 20 Jan 2012, 18:15

Re: Zanimivi videi

Post by blisk »

blisk
Posts: 1521
Joined: 20 Jan 2012, 18:15

Re: Zanimivi videi

Post by blisk »

11. maj pred Monfalkonom. C&R, cca 50 kil

Image

noče dat posnetkov :smrk:
User avatar
sova
Posts: 1318
Joined: 04 Apr 2013, 15:04
Location: Solkan

Re: Zanimivi videi

Post by sova »

Za tiste, ki imate IPhone. :ojej: :ojej:
https://www.youtube.com/watch?v=a_vP1p_RVY8

LP.
Image
Post Reply