rola

Recenzije rol, Trgovine, Ribe Ostala oprema
dyn
Posts: 70
Joined: 13 Mar 2013, 22:16

Re: rola

Post by dyn »

Sem neodločen, ker imam Penn Sargusa in Penn Battla, pa mi zelo dobro služita. Se pa vidi razlika med obema, zato sem pomislil da bi bil conflict kul glede na to, da je boljši oz novejši. Sem pa prebral tudi jaz Alana Hawka in sem začel razmišljat o AbuGarcijiSoronu ucrazy?
dyn
Posts: 70
Joined: 13 Mar 2013, 22:16

Re: rola

Post by dyn »

Noben, ki ima pameten nasvet/izkušnjo?
Morem se odločit čim prej :damn:
User avatar
CBB
Posts: 1466
Joined: 04 Dec 2013, 15:28
Location: Horjul
Contact:

Re: rola

Post by CBB »

dyn wrote:Noben, ki ima pameten nasvet/izkušnjo?
Morem se odločit čim prej :damn:
Kupi nekaj od shimana ali daiwe.
dyn
Posts: 70
Joined: 13 Mar 2013, 22:16

Re: rola

Post by dyn »

Imam stradica ci4+ in sem bolj zadovoljen s Battlom. Uporabljam pa samo za light panulo in tataki oz sipe iz colna. Stradic ima preveč "močno" sklopko, ker ko panulam jo tako nastavim, da ne popušča sama, lih na limitu da odvija, in če zapnem premajhnega lignja mi sklopka ne pupusti. Battla, ko nastavim, čim zakačim najmanšega lignja sklopka že odvija...
Tako, da ze panulo mi stradic ne ustreza
dyn
Posts: 70
Joined: 13 Mar 2013, 22:16

Re: rola

Post by dyn »

Kaj pa Okuma Cedros 40?
User avatar
Psycho
Posts: 1244
Joined: 06 Jun 2011, 14:12
Location: Lukovica pri Domžalah
Contact:

Re: rola

Post by Psycho »

Jaz imam 2 Okumini roli z baitrunnerjem zdaj že peto sezono in sem zelo zadovoljen, še posebej zato, ker sta bili v nižjem cenovnem rangu med 30 in 40€. Imam tudi dve Shimano Catani istega cenovnega razreda prav tako 5 sezon v uporabi, ter sta obe še vedno kot novi. Konkretno za Cedrosa pa ne vem...
Usus magister est optimus.
User avatar
sova
Posts: 1321
Joined: 04 Apr 2013, 15:04
Location: Solkan

Re: rola

Post by sova »

Jaz imam Okumo Safina Noir SFR-40 dve leti, tudi brez problemov. Gor imam navito špago 0.20mm 20lb.

lp.
Image
blisk
Posts: 1521
Joined: 20 Jan 2012, 18:15

Re: rola

Post by blisk »

dyn wrote:Sem neodločen, ker imam Penn Sargusa in Penn Battla, pa mi zelo dobro služita. Se pa vidi razlika med obema, zato sem pomislil da bi bil conflict kul glede na to, da je boljši oz novejši. Sem pa prebral tudi jaz Alana Hawka in sem začel razmišljat o AbuGarcijiSoronu ucrazy?
imam sorona 60 SW in sem ga največ uporabljal za panulo lignjev. Z 300g svincem naštelaš sklopko lahko tako da ti začne odvijat že prva smet na vabi al pa na 10 kil kot ti paše. Jaz sem zadovoljen. In še to da abugarcijo drži colombo v stari gorici in ni nobenih problemov s servisom. Ko sem ga kupil sem dobil še 2 rezervne špule zraven. :yeah: Sem imel tudi battla in ga nesel nazaj po enem tednu :bwahaha:
dyn
Posts: 70
Joined: 13 Mar 2013, 22:16

Re: rola

Post by dyn »

Kupil sorona in po večkratnem testiranju lahko rečem, da je odličen :yeah:

Rabim pa nasvet oz pomoč, namreč imam prijatelja v Honk Kongu, kateri se vrača v Slo konec marca. Ker iščem, kupujem še eno rolo, me zanima kako je dol z nakupom. Je kej ceneje? Mi pomagate najt?
Kako je če naročim na Japonskem (ali kateri sosednji državi) in pošljem njemu v HK?
brezo
Posts: 464
Joined: 21 Sep 2015, 12:30
Location: Nova Gorica

Re: rola

Post by brezo »

Image

A se samo meni zdi ali je špagca v konus navita? Dam eno podložko pod špulco?
Post Reply