VOZLI in NAVEZE

Recenzije rol, Trgovine, Ribe Ostala oprema
Post Reply
miran
Posts: 392
Joined: 29 Jun 2011, 10:27
Location: Maribor

Re: VOZLI in NAVEZE

Post by miran »

Pri drsnem dam običajno med svinec in karabin še dobrih 5cm plastično palčko. Se mi je boljše obneslo, kot pa boom. Sem pa tudi sam že naletel na težavne FC-je. Se bo morda treba počasi odpovedati tej FC maniji. :-)
nejc
Posts: 92
Joined: 19 Apr 2015, 15:06

Re: VOZLI in NAVEZE

Post by nejc »

Katere vozle uporabljate za združevanje glavnega laksa in shock leaderja?
mitja68
Posts: 289
Joined: 11 Jul 2013, 09:04
Location: Radovljica

Re: VOZLI in NAVEZE

Post by mitja68 »

Uf...ko človek prvič pogleda kako se naredi tale FG vozel, popolnoma razume tiste, ki vztrajate na albrightu.
No ja, ko večkrat pogledaš posnetek in še kakega drugega, pa vidiš, da se da naučiti...kako urico časa si bo treba vzet, pa bo šlo.
nejc wrote:Zdravo!

Mene zanima za lov orade. Jaz načeloma za predvez uporabljam 0,32mm fluocarbon. Zgodi se mi, da je po parih metih v vodi ta predvez že čisto navita okoli sebe (taka zgrbančena) in jo moram velikokrat menjat. Je to normalno ali je mogoče slab fluocarbon?

Kako se vi soočate s tem problemom? :D
Uporabljam FC 0,30mm in se mi včasih zgodi isto.
Težava nastane takrat, ko se že v zraku FC ovije okoli laksa in tako pristane v vodi. Ko to potem vlečeš iz vode, pa se vaba (v mojem primeru volek) zaradi upora v vodi še vrti okoli lastne osi. Vrtljivka seveda ne more funkcionirati, ker je FC ovit okoli laksa in ven dobiš vse nakravžljano. In brez skrbi...če ne boš takoj zamenjal predveza, se ti bo to zelo kmalu spet zgodilo :hrmf: verjetno že naslednji met.
The worst day of fishing is better than the best day of working!
User avatar
FIBRA
Posts: 262
Joined: 03 Jan 2013, 17:33

Re: VOZLI in NAVEZE

Post by FIBRA »

nejc wrote:Zdravo!

Mene zanima za lov orade. Jaz načeloma za predvez uporabljam 0,32mm fluocarbon. Zgodi se mi, da je po parih metih v vodi ta predvez že čisto navita okoli sebe (taka zgrbančena) in jo moram velikokrat menjat. Je to normalno ali je mogoče slab fluocarbon?

Kako se vi soočate s tem problemom? :D
Nabavi si karabin, ki ima 3 vrtljivke in boš videl razliko.
User avatar
coil
Posts: 105
Joined: 02 Aug 2015, 11:42
Location: Domžale

Re: VOZLI in NAVEZE

Post by coil »

Kakšna je prednost direktnega vezanja fc in pletenice, če je predvez 50-70cm in nebi šla čez rinke, bi lahko uporabil malo vrtljivko.
User avatar
Sanpei
Posts: 91
Joined: 06 Aug 2015, 09:48

Re: VOZLI in NAVEZE

Post by Sanpei »

FC-Pletenica ; Enostaven in brez posebne opreme. Preverjeno zdrži velike obremenitve.
http://www.henry-gilbey.com/blog/the-ea ... st%20to%20
Festina lente
User avatar
Sanpei
Posts: 91
Joined: 06 Aug 2015, 09:48

Re: VOZLI in NAVEZE

Post by Sanpei »

Pero wrote:Vem da je :) Sicer jaz sem malce drugače naredil zadevo. Jo pa uporablja prijatelj, ki mu je zadevo pokazal ribič iz obale... Vendar ga o funkcionalnosti še nisem uspel vprašati...
Dobro deluje... za razliko od drugih s tem nisem še zapel/odtrgal (verjetno pa je tudi precej sreče vmes)
Festina lente
User avatar
zmešan
Posts: 1864
Joined: 26 Nov 2012, 19:50
Location: litija -zg.jarše

Re: VOZLI in NAVEZE

Post by zmešan »

Kaj pa yucatan.Zelo enostaven in močan.Je pa mogoče ena negativna stran tega vozla.Ponavadi je pletenica na zunanji strani vozla.Pri tem vozlu je fc na zunanji strani,kar bi lahko povzročilo trganje ob kakem drsanju ob ostri oviri.Ali se motim.
Don't drink water,because fish fuck in it.
User avatar
funt
Moderator
Posts: 413
Joined: 02 Sep 2010, 13:14

Re: VOZLI in NAVEZE

Post by funt »

Jaz bi za spajanje pletenine in FC priporočil Albright knot ker je preprost in zanesljiv. Do sedaj še ni popustil čeprav smo že nekajkrat trgati naveze iz raznih mrež in škarp in je vedno počilo na drugih koncih sistema praviloma na FC. Ga je pa potrebno vezati na tesni in po slini ti pred zategovanjem :) Lp. Funt
User avatar
zmešan
Posts: 1864
Joined: 26 Nov 2012, 19:50
Location: litija -zg.jarše

Re: VOZLI in NAVEZE

Post by zmešan »

Saj albrighta uporabljam.Se mi pa yucatan tudi dopade.
Don't drink water,because fish fuck in it.
Post Reply