Lov Skuse in Snjurov na panulo

Lov Zubatca, Gofa, Brancina in drugih predatorjev z panulo...
Modra_Skusa
Posts: 58
Joined: 13 Sep 2015, 16:04

Lov Skuse in Snjurov na panulo

Post by Modra_Skusa »

Kot ze naslov pove, vam bom malo opisal kako uloviti skuso ali velike snjure na panulo. Na morje se morate odpraviti dokaj zgodaj zjutraj (7h-8h). Z colnom se odpeljete na bolj odprto morje, in vsekakor opazujete kaj se dogaja okoli vas - pozorni bodite na galebe na vodi in se jim priblizajte.(Kjer so galebi so tudi ribe).
Image
Kot sem ze omenil, priblizajte se galebom, pripravite potrebno opremo (Motovilo ali ribisko palico in seveda vabe). Sam uporabljam silikonske ribice dolge 5,6 in 7cm.
Image
Taksna se odlicno obnese! Naslednji postopki ne sodijo med "hujso" znanost :P samo vabo spustimo v morje priblizno 20 metrov od colna, ter vozimo pocasi in pri tem se nam zna zgoditi da zelo hitro izvlecemo kaksnega velikega snjura ali skuso. Najvecjega snjura sem ujel lansko poletje in sicer je bil velik priblizno 34cm, prav tako sem uspel ujeti 24cm dolgo skuso.
Ko se bomo vozili s colnom naokoli in sledili galebom bomo opazili ribe kako se "mecejo" iz vode.To traja v povprecju kaksno uro, Mogoce dve. Ko opazite da se to ne dogaja vec, je zelo verjetno da je konec z to tehniko.
Verjamem da ste mnogi to ze poceli in me tudi prehiteli z kaksnimi vecjimi ribami z to "tehniko". Splaca se potrudit in zjutraj malo prej vstat ;) .
Se nekaj slik rib, za dokaz :)
Image
Image

Lep pozdrav!
Last edited by Modra_Skusa on 01 Oct 2015, 15:49, edited 2 times in total.
User avatar
panceta
Posts: 121
Joined: 12 Aug 2014, 14:29
Location: Koper

Re: Lov Skuse in vecjih Snjurov na panulo

Post by panceta »

kako hitro greš s čolnom?
Modra_Skusa
Posts: 58
Joined: 13 Sep 2015, 16:04

Re: Lov Skuse in vecjih Snjurov na panulo

Post by Modra_Skusa »

Imam manjsega gumenjaka, dolgega priblizno 3 metre in motor z mocjo 3 konjskih moci. Vozim na priblizno 5kmh
Last edited by Modra_Skusa on 15 Sep 2015, 14:15, edited 1 time in total.
Oradex
Posts: 67
Joined: 14 Jul 2015, 16:26
Location: Ljubljana

Re: Lov Skuse in vecjih Snjurov na panulo

Post by Oradex »

S 3 konji pa ne vem če se res pelješ 15-20km/h s polovično hitrostjo? :D
Lp Anže
Modra_Skusa
Posts: 58
Joined: 13 Sep 2015, 16:04

Re: Lov Skuse in vecjih Snjurov na panulo

Post by Modra_Skusa »

Napisal sem polovicno hitrostjo ALI 15-20kmh, to ne pomeni da je 20kmh polovicna hitrost od 3 konjev :)
User avatar
panceta
Posts: 121
Joined: 12 Aug 2014, 14:29
Location: Koper

Re: Lov Skuse in vecjih Snjurov na panulo

Post by panceta »

kakšna je končna hitrost, da si izračunam polovično :)
in s 3 konji ne greš 15-20kmh - to je 10 vozlov.
rockeeter
Posts: 82
Joined: 11 Apr 2013, 00:03
Location: Izola/Fažana

Re: Lov Skuse in vecjih Snjurov na panulo

Post by rockeeter »

Da se ne spuščamo v podrobnosti izračunov bi rekel, da dosežeš kakšne 3 vozle (5,5 km/h) in to je za takšno panulo optimalna hitrost.
blisk
Posts: 1521
Joined: 20 Jan 2012, 18:15

Re: Lov Skuse in vecjih Snjurov na panulo

Post by blisk »

Kaj pa če ni galebov :)

Ta prozoren raglu dela drmr ob določenih dnevih, probaj pa še tistega ki je cel bel boš imel še ušate, in tistega ki je bel z modrim hrbtom. Ta je meni najbolj loven :yeah:
mitja68
Posts: 289
Joined: 11 Jul 2013, 09:04
Location: Radovljica

Re: Lov Skuse in vecjih Snjurov na panulo

Post by mitja68 »

Blisk, katere velikosti pa ti največ uporabljaš? 6 in 7 cm se mi zdki kar malo velik...ali ni?
The worst day of fishing is better than the best day of working!
Modra_Skusa
Posts: 58
Joined: 13 Sep 2015, 16:04

Re: Lov Skuse in vecjih Snjurov na panulo

Post by Modra_Skusa »

mitja68 wrote:Blisk, katere velikosti pa ti največ uporabljaš? 6 in 7 cm se mi zdki kar malo velik...ali ni?
Moras vedeti, da okoli tebe plavajo 30+ cm veliki Snjuri tako da je 7cm kar vredu velikost.
Post Reply