Surfcasting

Tehnike in oprema
POTAPI
Posts: 456
Joined: 19 Sep 2011, 17:20

Re: Surfcasting

Post by POTAPI »

Ja stoparje sem mislo sova . Sova midva bova pa tak vcetrtek vdarla debato ce bo vreme sem dobil dovoljenje od moje :)
POTAPI
Posts: 456
Joined: 19 Sep 2011, 17:20

Re: Surfcasting

Post by POTAPI »

Druzba eno vprasanje ali kdo lovi z obale na sistem bolentino oziroma z dvema trnekoma ki sta fiksna.l.p
User avatar
Psycho
Posts: 1242
Joined: 06 Jun 2011, 14:12
Location: Lukovica pri Domžalah
Contact:

Re: Surfcasting

Post by Psycho »

Seveda. Kaj te pa zanima? :yeah:
Usus magister est optimus.
POTAPI
Posts: 456
Joined: 19 Sep 2011, 17:20

Re: Surfcasting

Post by POTAPI »

Vse kako dolgo imaste predvrvice velikost trnekov dolzina sistem florocarbona pa se kaka slika sistema .l.p hvala
User avatar
Psycho
Posts: 1242
Joined: 06 Jun 2011, 14:12
Location: Lukovica pri Domžalah
Contact:

Re: Surfcasting

Post by Psycho »

Ponavadi uporabljam nekaj takega:
Svinec----------50cmlaksa (tanjšega!)-------T-Vrtljivka z 15-20cm predvrvico-------50cmlaksa (ista debelina kot glavni laks)------T-Vrtljivka z 15-20cm predvrvico------------glavni laks

Fluorocarbona ne uporabljam, lakse za predvrvice pa odvisno od velikost ciljne ribe, ampak načeloma raje malce debelejše, ker se ne zapletajo toliko kot tanjši. Recimo 0.20-0.30. Trnke pa uporabljam v velikostih od 6 - 1/0, spet odvisno od velikosti rib, ki jih pričakujem. Upam da se boš znašel iz tega tekstovnega prikaza sistema... ...če ni dovolj jasno, lahko narišem sliko. :) Aja, tudi laks za svinec uporabljam tanjši (za svince do 50g) 0.25, da če se svinec zatakne med kamenje lažje utrgam in dobim ven vsaj trnke.
Usus magister est optimus.
User avatar
sova
Posts: 1318
Joined: 04 Apr 2013, 15:04
Location: Solkan

Re: Surfcasting

Post by sova »

POTAPI wrote:Druzba eno vprasanje ali kdo lovi z obale na sistem bolentino oziroma z dvema trnekoma ki sta fiksna.l.p
Kolikor jaz vem je bolentino tehnika lova iz čolna. Tudi palica za bolentino je drugačno kot za SC, je manjša in lažja pa tudi rola je nekje do 6000, vendar lažja.
Psycho wrote:Ponavadi uporabljam nekaj takega:
Svinec----------50cmlaksa (tanjšega!)-------T-Vrtljivka z 15-20cm predvrvico-------50cmlaksa (ista debelina kot glavni laks)------T-Vrtljivka z 15-20cm predvrvico------------glavni laks

Fluorocarbona ne uporabljam, lakse za predvrvice pa odvisno od velikost ciljne ribe, ampak načeloma raje malce debelejše, ker se ne zapletajo toliko kot tanjši. Recimo 0.20-0.30. Trnke pa uporabljam v velikostih od 6 - 1/0, spet odvisno od velikosti rib, ki jih pričakujem. Upam da se boš znašel iz tega tekstovnega prikaza sistema... ...če ni dovolj jasno, lahko narišem sliko. :) Aja, tudi laks za svinec uporabljam tanjši (za svince do 50g) 0.25, da če se svinec zatakne med kamenje lažje utrgam in dobim ven vsaj trnke.
To kar si napisal je v bistvu srfcasting s fiksnim svincem in dvema trnkoma. Je pa to lahko tudi naveza za bolentino vendar bi jaz dal daljše predvrvice(80-100cm).

lp.
Image
POTAPI
Posts: 456
Joined: 19 Sep 2011, 17:20

Re: Surfcasting

Post by POTAPI »

Sova ja za bolentino sprasujem ce kdo lovi z obale saj ves da moram novo palico sprobat in ker se bliza dopust sem reko 2 palici zraven ena surfcasting ciljni na orado nova palica pa bolentino z obale stem da bom probal tudi na fedro v katero das hrano.Te pa bomo videli kaj go ce bo kaj . V petek dobim bibije in coreane iz sulca dase oborozim file sardele in dagnje pa ze cakajo v zmrzevalniku. Sem pa gledo na youtubu da z obale lovijo bolentino sistem zato sem reko da bi rad sprobal.l.p
miran
Posts: 392
Joined: 29 Jun 2011, 10:27
Location: Maribor

Re: Surfcasting

Post by miran »

POTAPI wrote:Sem pa gledo na youtubu da z obale lovijo bolentino sistem zato sem reko da bi rad sprobal.l.p
Link?
User avatar
sova
Posts: 1318
Joined: 04 Apr 2013, 15:04
Location: Solkan

Re: Surfcasting

Post by sova »

Bolentino je ribolov iz čolna. Sem vpisal na youtube bolentino z obale pa je bilo vse iz čolna. Z novo palico lahko loviš z obale ma bo vedno lov na grunt, lov s plovčkom, če ga boš uporabljal. Če boš lovil z obale narediš naveze kot ti je napisal Psycho ali pa na drsni svinec in to je to. Vendar ne bo to bolentino tehnika ampak SC.

lp.
Image
miran
Posts: 392
Joined: 29 Jun 2011, 10:27
Location: Maribor

Re: Surfcasting

Post by miran »

Bolentino palico sem 2x samo malo nerodno pogledal in sem že brusil špic in na novo lepil vrhnjo rinko. S to palico si ne bi upal nič čez ramo zabrisati. :-)
Post Reply