prvi lov s čolnom

Drifting in ribolov iz zasidranega čolna
User avatar
Martin
Posts: 17
Joined: 22 Jul 2015, 14:09

Re: prvi lov s čolnom

Post by Martin »

Pa se gor ulovijo tudi kakšne večje ribe?
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3427
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: prvi lov s čolnom

Post by kr'en »

CBB wrote:
kr'en wrote:Zakaj pa nebi deloval v našem morju? :wtf:

Kakšno palico za sabiki ne vem, kadar smo mi z njim lovili je bilo zmeraj kar iz roke. Dobiš ga v ribiških trgovinah, ja, pa glej da ne kupiš kakšnega s prevelikimi peresci.
sabiki zahteva precej močno palico, ker pri lovu z njim navadno uporabljaš torpedo svinec, ki ima recimo 200-300 g. Mi na sabiki lovimo kar iz roke, se nekako bolje obnese.
Saj ne panulaš. :lol: Daš svinec solzo gramaže recimo do 100gr spustiš v vodo in pustiš da te nese tok oziroma je dovolj že gibanje barke od valov, če si zasidran. Če ni valov pa vsake toliko časa malo gor povlečeš sistem in spustiš, da oživi.

@Martin, kaj pa je zate večja riba? :unsure:
Image
User avatar
Martin
Posts: 17
Joined: 22 Jul 2015, 14:09

Re: prvi lov s čolnom

Post by Martin »

Recimo če bi lovil s tem sistemom bi bil zadovoljen če bi ulovil velikega brancina
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3427
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: prvi lov s čolnom

Post by kr'en »

Ti si pa za hece. S sabikijem boš lovil ribe do 1kg, to je potem že kapitalna skuša ali lokarda, povprečni ulov pa je manjši.

Koliko pa imaš izkušenj z (morskim) ribolovom, če smem vprašat?
Image
User avatar
zmešan
Posts: 1864
Joined: 26 Nov 2012, 19:50
Location: litija -zg.jarše

Re: prvi lov s čolnom

Post by zmešan »

Pomoje nič.
Don't drink water,because fish fuck in it.
sasok
Posts: 122
Joined: 19 Aug 2013, 17:28
Location: Beltinci

Re: prvi lov s čolnom

Post by sasok »

Zato pa sprašuje.. ;) ....
sicer sem tudi sam rookie, ampak ali se ne reče temu turška panula? jaz sem lansko leto sabikija panulal s 30 - 150g svincem, odvisno od globine jate.... če sem jo seveda našel, je bilo hitro za kosilo ali dva...

Glede na moje izkušnje iz lanskega leta (prvi lov s čolnom) si pripravi
klasično navezo s svincem za na grunt (bolentino) kot je že kr'en predlagal, bo še največ dogajanja... potem naprej pa še vse ostalo....

Jaz bumbar sem šel na prvi ribolov s čolnom na vertikalo... sam :bwahaha: no ja natelovadil sem se...
LP,
Sašo
User avatar
CBB
Posts: 1462
Joined: 04 Dec 2013, 15:28
Location: Horjul
Contact:

Re: prvi lov s čolnom

Post by CBB »

sova wrote:Če boš že lovil s sabikijem imaš tu en video kako se to dela. Ima palico 2.5m, 100gr maksimalno(max moč palice). Je pa to palica prav za sabiki Trabucco Kazuma Sabiki. O roli pa le to, da mora bit primerna za ta način ribolova.
http://www.italianfishingtv.it/video/?v=KZeI7xPZLdw

@CBB zakaj si uporabljal 200-300gr svinec ? S sabikijem ne panulaš, loviš iz mirujočega čolna kolkor jaz vem. Pri min.14.51 se vidi, da uporablja lažji svinec. Po moje je to okrog 60-80 gr.

lp.
Pri nas lovimo drugače. Čoln v gibanju išče jato na sonarju, ko jo najde rukneš torpedo u vodo.... Včasih iščemo ribo v minimalnem gibanju, kjer je torpedo ravno tako v vodi. In če ni torpedo, potem je na površini...
User avatar
CBB
Posts: 1462
Joined: 04 Dec 2013, 15:28
Location: Horjul
Contact:

Re: prvi lov s čolnom

Post by CBB »

kr'en wrote:
CBB wrote:
kr'en wrote:Zakaj pa nebi deloval v našem morju? :wtf:

Kakšno palico za sabiki ne vem, kadar smo mi z njim lovili je bilo zmeraj kar iz roke. Dobiš ga v ribiških trgovinah, ja, pa glej da ne kupiš kakšnega s prevelikimi peresci.
sabiki zahteva precej močno palico, ker pri lovu z njim navadno uporabljaš torpedo svinec, ki ima recimo 200-300 g. Mi na sabiki lovimo kar iz roke, se nekako bolje obnese.
Saj ne panulaš. :lol: Daš svinec solzo gramaže recimo do 100gr spustiš v vodo in pustiš da te nese tok oziroma je dovolj že gibanje barke od valov, če si zasidran. Če ni valov pa vsake toliko časa malo gor povlečeš sistem in spustiš, da oživi.

@Martin, kaj pa je zate večja riba? :unsure:
Seveda panulaš:) lahko ti iščeš jato, ali pa čakaš da jata najde tebe. Mi delamo prvo. In ko najdeš jato spustiš desetkrat v vodo in imaš 50 rib:) ajmar poln... Da bi jaz sabiki metal brez da vem kaj je spodaj.... :) raj ne. Preveč popijem...
User avatar
Martin
Posts: 17
Joined: 22 Jul 2015, 14:09

Re: prvi lov s čolnom

Post by Martin »

Priznam nisem strokovnjak ampak kušam pridobit iskušnje na forumu. :?
miran
Posts: 392
Joined: 29 Jun 2011, 10:27
Location: Maribor

Re: prvi lov s čolnom

Post by miran »

Ja a ne pride na sabiki spodaj torpedo in zadeva med tonjenjem potem dela kroge?
Sicer pa ... ribi je itak vseeno. :-)
Post Reply