Nakup ribolovne dovolilnice na Hrvaškem

User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3427
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: Nakup ribolovne dovolilnice na Hrvaškem

Post by kr'en »

Meni se cca 8eur za dovolilnico, kolikor stane dnevna, ne zdi veliko. Razen če si veliko na hrvaškem potem se pa nabere.
Image
granatov
Posts: 117
Joined: 11 Apr 2011, 12:03

Re: Nakup ribolovne dovolilnice na Hrvaškem

Post by granatov »

Jah, cene so itak relativne in ja, vsi bi bili veseli če bi bilo cenejše. Jaz sem glede tega že razčistil v glavi. Ko greš na dopust imaš približno tak strošek kot je gorivo še strošek z kartami, ampak si miren za vodo, srkaš pivo...skratka nobenga stresa. Tisti, ki pa računa kolk stanejo karte in kolk pol ulovi, pa verjetn sploh ne začne lovit, ker računice na dolgi rok ni (vsaj jaz ne ulovim dost da bi bila računica:))
omi983
Posts: 26
Joined: 04 Oct 2012, 10:33

Re: Nakup ribolovne dovolilnice na Hrvaškem

Post by omi983 »

Mogoče še eno vprašanje oz. pojasnilo:
vem, da lahko preberem to nekje na netu v hrvaščini vendar se obračam na vas
- razlika med rekreacijsko dovolilnico in sportno dovolilnico?
če prav razmumem je rekreacijski ribolov iz obale in sportni ribolov pod vodo in iz colna?
Če moja trditev drži, me zanima ali je možno kupiti dovolilnico za športni ribolov in loviti tudi iz obale?

Hvala za vas čas in odgvore,

lp Matic
User avatar
CBB
Posts: 1462
Joined: 04 Dec 2013, 15:28
Location: Horjul
Contact:

Re: Nakup ribolovne dovolilnice na Hrvaškem

Post by CBB »

omi983 wrote:Mogoče še eno vprašanje oz. pojasnilo:
vem, da lahko preberem to nekje na netu v hrvaščini vendar se obračam na vas
- razlika med rekreacijsko dovolilnico in sportno dovolilnico?
če prav razmumem je rekreacijski ribolov iz obale in sportni ribolov pod vodo in iz colna?
Če moja trditev drži, me zanima ali je možno kupiti dovolilnico za športni ribolov in loviti tudi iz obale?

Hvala za vas čas in odgvore,

lp Matic
Imaš prav. Športna dovolilnica je tista, ki je namenjena podvodnim lovcem. Za nakup take dovolilnice moraš biti včlanjen tudi v športni klub. S tako dovolilnico lahko ravno tako loviš s trnekom, ne moreš pa jo kupiti on-line če se ne motim.
blisk
Posts: 1521
Joined: 20 Jan 2012, 18:15

Re: Nakup ribolovne dovolilnice na Hrvaškem

Post by blisk »

Narobe.
Športna dovolilnica je v osnovi namenjena tekmovalcem, lahko loviš z obale, čolna ali pa s puško. Rabiš bit član športne zveze
Rekreativna je praktično isto samo ne smeš lovit s puško in ne rabiš bit član zveze. Razlike so še pri lastnikih letne, rekreativci lahko lovijo z vršo, športni pa s parangalom ...
Cene so iste razen da za športno daš še 50 veveričk za članstvo v zvezi.
Oboje se da nabavit peko neta.
User avatar
sova
Posts: 1318
Joined: 04 Apr 2013, 15:04
Location: Solkan

Re: Nakup ribolovne dovolilnice na Hrvaškem

Post by sova »

Rekreacijsko dovoljenje velja za lov z obale in čolna in ga lahko kupiš preko neta. Za športni ribolov pa rabiš drugo dovoljenje. Moraš bit član športnega društva ni važno kje, samo , da je veljavno.Če si član bilo katerega ribiškega društva v SLO lahko kupiš športno dovoljenje. Brez tega ne moreš kupit dovoljenja na netu, ker moraš napisat številko tega dokumenta. S tem dovoljenjem lahko izvajaš obe vrste ribolova. Mislim, da je tako.
http://www.mps.hr/ribarstvo/default.aspx?id=23

lp.
Image
User avatar
panceta
Posts: 121
Joined: 12 Aug 2014, 14:29
Location: Koper

Re: Nakup ribolovne dovolilnice na Hrvaškem

Post by panceta »

kdor lovi s puško kupi samo letno Godišnja članska iskaznica Hrvatskog saveza za športski ribolov na moru ki stane 50 kun. to se kupi samo 1x za tekoče leto. S tem dobite posebno kodo ki jo potem vpišete na dovolilnico pred nakupom po spletu. Tako vam tista dovolilnica velja tako za ribolov z obale kot tudi s puško pod vodo.
blisk
Posts: 1521
Joined: 20 Jan 2012, 18:15

Re: Nakup ribolovne dovolilnice na Hrvaškem

Post by blisk »

Sem videl sedaj da je problem ker se ne da kupit karte za zvezo po netu, ko jo pa enkrat imaš pa ni problema za športno dovolilnico
spinr123
Posts: 125
Joined: 16 Oct 2013, 08:53

Re: Nakup ribolovne dovolilnice na Hrvaškem

Post by spinr123 »

Nekaj gradiva iz spleta/drugih forumov glede letne dovolilnice
Spoštovani,

sporočamo vam, da se je glede problema nakupa letnih dovolilnic za športni ribolov na Hrvaškem za rezidente drugih članic EU Evropska komisija odločila, da bo Republiki Hrvaški poslala uradni opomin, v katerem jo bo pozvala, naj predloži svoje pripombe v okviru predhodne faze postopka za ugotavljanje kršitev.

Zadeva se sedaj rešuje neposredno med Evropsko komisijo in Republiko Hrvaško.

Lep pozdrav.
Image


1.1.2015 naj bi izšel tudi nov pravilnik
iv567 wrote:Pravilnik je objavljen na HSSRM.hs
poleg tega, da ni omenjeno bivališče v hr za letno dovolilnico tudi ni omejeno št. trnkov na palico
št.vab na panuli in št vab na sistemu za glavonošce
Povsod piše uporabiš lahko do 2 komada tako, da si bo vsak policaj lahko to razlagal po svoje.
Zakona, ki je nad pravilnikom pa niso spremenili in je najbrž še vse po starem
pa mirno morje

link do pravilnika
http://www.hssrm.hr/doku/doc_download/4 ... 55-14.html
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3427
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: Nakup ribolovne dovolilnice na Hrvaškem

Post by kr'en »

Image
Locked