Vprašanja začetnikov

Plovec, A volo, Muharjenje in druge tehnike
baracuda666
Posts: 93
Joined: 16 Apr 2013, 10:38

Re: Vprašanja začetnikov

Post by baracuda666 »

WD 40 je agresivna zadeva in s časom poškoduje tudi lak na grafitnih in karbonskih palicah. Sam že več let za zaščito palic, rink in mlinčkov uporabljam spray za armaturne plošče. Ko se ti pa palica tako zaštopa dobro našpricaj s sprejom in jo poskusi z vso močjo zavrteti v levo ali desno stran.
Gregat
Posts: 26
Joined: 16 Feb 2008, 18:33

Re: Vprašanja začetnikov

Post by Gregat »

Slabo kaže. Jezi me to, ker palic nikoli ne raztegujem na polno. Kdaj se mi še sama zloži, zdaj pa je ne morem dat skup. j**** sux happen.
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3427
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: Vprašanja začetnikov

Post by kr'en »

Enako se je meni zgodilo z Nexave surferko. Ga ni bilo boga s katerim bi jo uspel zložit skupaj. Na koncu sem jo prodal.
Image
Gregat
Posts: 26
Joined: 16 Feb 2008, 18:33

Re: Vprašanja začetnikov

Post by Gregat »

Samo zato, ker so narebrene letvice mamicu jim ... Daiwa nima narebrenih in ni težav.
Res pa da imam te palice že par let in nisem imel nikoli prej teh težav.
User avatar
Anze
Posts: 179
Joined: 04 Aug 2010, 18:07
Location: Krško

Re: Vprašanja začetnikov

Post by Anze »

Ne metati z slabo odprto palico, ker jo boš z metom zategnil preveč in po možnosti postrani. Ni fajn :)
JaTo
Posts: 257
Joined: 04 Oct 2012, 10:34
Location: Postojna

Re: Vprašanja začetnikov

Post by JaTo »

še nikoli nisem natikal vabe na dva trnka. A mi lahko kdo pove oz. pokaže, kako navezat dva trnka na laks?
User avatar
CBB
Posts: 1462
Joined: 04 Dec 2013, 15:28
Location: Horjul
Contact:

Re: Vprašanja začetnikov

Post by CBB »

JaTo wrote:še nikoli nisem natikal vabe na dva trnka. A mi lahko kdo pove oz. pokaže, kako navezat dva trnka na laks?
čisto enostavno. prvi trnek začneš vezat čisto na običajen način, le da pustiš laks, s katerim delaš ovoje daljši. Recimo 20 cm. Ko je trnek zavezan, navežeš malce nižjega še enega. Na isti način.
JaTo
Posts: 257
Joined: 04 Oct 2012, 10:34
Location: Postojna

Re: Vprašanja začetnikov

Post by JaTo »

ah, ok. Hvala. Grem na Lošinj, pa nikjer ni za dobit črvom in bom spet lovil na lignja in sardele. Sedaj pa obnavljam teorijo in berem prakse kaj in kako natikat na trnek :rofl:
Tin
Posts: 172
Joined: 17 Aug 2009, 13:30

Re: Vprašanja začetnikov

Post by Tin »

Zame je sardela boljša vaba od bibija in velikega črva. Kupi si samo filoelastiko pa fajn povije predno vržeš. Pazi samo, da ne povijaš preko špice od trnka.
User avatar
CBB
Posts: 1462
Joined: 04 Dec 2013, 15:28
Location: Horjul
Contact:

Re: Vprašanja začetnikov

Post by CBB »

Tin wrote:Zame je sardela boljša vaba od bibija in velikega črva. Kupi si samo filoelastiko pa fajn povije predno vržeš. Pazi samo, da ne povijaš preko špice od trnka.
odvisno kaj loviš in kje. Definitivno pa je sardela odlična.
Post Reply