Shore Jigi

Shore jigging in spinning z obale
User avatar
doctor78
Posts: 361
Joined: 19 Jul 2012, 20:55
Location: Postojna

Re: Shore Jigi

Post by doctor78 »

Glede na to, da je nekakšno zatišje pred nevihto na forumu :yeah: in vas je očitno potrebno malce prebuditi me zanima brez katerih 10 umetnih vab jigov/spinnerjev/plastike si ne upate zamisliti vašega letošnjega dopusta :D
User avatar
tinker
Posts: 4066
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Shore Jigi

Post by tinker »

doctor78 wrote: brez katerih 10 umetnih vab jigov/spinnerjev/plastike si ne upate zamisliti vašega letošnjega dopusta... :D
10 vab :rofl: , prej 5

JIGI
1. Tissot 60
2. ZOM Triton 45
3. Shout Lighten 50
4. Jugulo 60

VABE
1. MiniKetc
2. Duo Saira
3. Duo Larus

Moj letošnji pučina izbor, kot vidite, dva speed jiga, dva slow jiga in tri shore game vabe razreda "tuna". To je to.
User avatar
CBB
Posts: 1464
Joined: 04 Dec 2013, 15:28
Location: Horjul
Contact:

Re: Shore Jigi

Post by CBB »

tinker wrote:
doctor78 wrote: brez katerih 10 umetnih vab jigov/spinnerjev/plastike si ne upate zamisliti vašega letošnjega dopusta... :D
10 vab :rofl: , prej 5

JIGI
1. Tissot 60
2. ZOM Triton 45
3. Shout Lighten 50
4. Jugulo 60

VABE
1. MiniKetc
2. Duo Saira
3. Duo Larus

Moj letošnji pučina izbor, kot vidite, dva speed jiga, dva slow jiga in tri shore game vabe razreda "tuna". To je to.
A ti boš letos tuno z obale al kako?:)
User avatar
tinker
Posts: 4066
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Shore Jigi

Post by tinker »

To je moj dopustniški izbor za Viška lovišča.
Jigi za vse predatorje, vabe za kuhanje morja. Kakršnokoli. Je pa 90% kuhanj tam zaradi tun....
User avatar
doctor78
Posts: 361
Joined: 19 Jul 2012, 20:55
Location: Postojna

Re: Shore Jigi

Post by doctor78 »

Tinker kako tebi rata da ne izgubljas vab??? Meni to ne uspe?
Twinman1979
Posts: 710
Joined: 05 Jun 2012, 20:49

Re: Shore Jigi

Post by Twinman1979 »

Ha ha h ah ha ha .... dobra..... tud jaz nisem preveč uspešen v tem.
Je treba bit zelo zbran, da hitrost navijanja in spuščanje na dno dovolj precizno ponavljaš in ne narediš napake npr., ko se jig bliža obali. Takrat samo še navijaš in 90% ne zapneš jiga. Če se tam igraš (meni npr. pade koncentracija in takoj zapnem....) potem boš izgubil ne samo eno ampak več vab na istem mestu. Tudi jiganje po dnu je dobro naredit tako, da v bistvu ne udarjaš po tleh, ker tudi zapneš v 3 poskusih. :rofl:
Ostale vabe pa so ali površinci ali pa počasneje toneči stick baiti, v glavnem niso jigi in jih je lahko "skužit". Potem ponavadi vedno najdejo pot nazaj v škatlo ob koncu ribolovnega dne.
Pa še moja specialnost, ponavadi v začetku ribolova, poln adrenalina naredim napako in se mi naredi kak vozel ali pa se mi zapre rola in adijo vaba. Vse posledica nezbranosti in bezljanja - pa imam opremo BP.

ROGI :yeah:
Fishing relaxes me. It is like yoga except I still get to kill something.
miran
Posts: 392
Joined: 29 Jun 2011, 10:27
Location: Maribor

Re: Shore Jigi

Post by miran »

Twinman1979 wrote:... - pa imam opremo BP.

ROGI :yeah:
Razen role, ki se sama od sebe zapira? :?:
Twinman1979
Posts: 710
Joined: 05 Jun 2012, 20:49

Re: Shore Jigi

Post by Twinman1979 »

Mojster Miran bo verjetno vedel, da če rolo odpreš in ne zavrtiš (pozabiš zavrteti) rotor v stop položaj, se bo rola zaprla here and there.....adrenalin buzz in bum. Se opravičujem za nepopoln opis dogodka na drugače BP roli. Naslednja ne bo imela več samozapiranja pa bo vse dobro. :ojej:
Fishing relaxes me. It is like yoga except I still get to kill something.
miran
Posts: 392
Joined: 29 Jun 2011, 10:27
Location: Maribor

Re: Shore Jigi

Post by miran »

Ma jaz moram priznati, da se mi je parkrat zgodilo, da sem pri spinerki dal špago na prst brez, da bi odprl rolo in šele potem iskal pravo mesto kam stopiti. Ker je bila špaga na prstu pa sem potem kar zabrisal. :eee:
Da bi se mi kdaj katerakoli rola sama zaprla, še pa nisem doživel.
Mojster je bil popolnoma odveč.
:fish:
Twinman1979
Posts: 710
Joined: 05 Jun 2012, 20:49

Re: Shore Jigi

Post by Twinman1979 »

Se naredi sploh pri rolah z večjim knobom, če ne obrneš rotorja potem, ko špulo odpreš. In ko zamahneš na polno se samo obrne in zapre...in ni jiga.
Fishing relaxes me. It is like yoga except I still get to kill something.
Post Reply