Shore casting- Shore game

Shore jigging in spinning z obale
Post Reply
User avatar
tinker
Posts: 4056
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Shore casting- Shore game

Post by tinker »

Ne se ustrašit, ne gre za novo tehniko ribolova :omfg: , gre za čisto obično obalno vijačenje, kjer pač mečeš težke vabe v morje. Ciljni ulov so večje predatorske ribe - kapitalni brancin, lica, strelka, vse sorte tunidi, gof, lampuga, palamida....

Torej, gre za malo širši aspekt kot shore jigging, kjer se uporabljajo kot umetne vabe le jigi vseh sort, pri shore castingu pa se kombinira:
- težke voblerje (stickbaite, WTD, popperje...)
- žlice (to obvladajo predvsem Angleži :D )
- težke silikone
- jige

Jaz si počasi sestavljam osnovno bazo teh "težkih vab" lepo od same površine do globine. Vem, da tovrstna scena odlično špila v tropskih morjih, bomo videli, kako bo s tem na Jadranu (in ja vem, s čolna se krasno lovijo tune na stickbaite in popperje), mene zanima obala....

Težje vabe = 30-50g :mrgreen:
Last edited by tinker on 05 May 2014, 15:32, edited 1 time in total.
Twinman1979
Posts: 710
Joined: 05 Jun 2012, 20:49

Re: Shore casting

Post by Twinman1979 »

Ja, dober občutek predvsem ko zabrišeš kak poper u daljave. Čisto drug felling kot z jigom....še mal vetra pa kar pojadra.Včeraj zvečer v Lovrečici je bil ravb tune cca 15kg v dometu mojega kompleta z Halco Roosta poperjem, še prav preveč se mi ne bi bilo potrebno naprezat. Nardila je en krog s štirimi skoki. Lahko pa je bilo več tun. Jaz pa s ta lahko špinerco in silikoncem na pomolu.
:damn:
Fishing relaxes me. It is like yoga except I still get to kill something.
User avatar
albacore
Diplomirani lignjelovec
Posts: 1291
Joined: 26 Aug 2012, 10:38
Location: Umag - Portorož

Re: Shore casting

Post by albacore »

:yeah: predrzne, brez straha, v plitvinah ..... kako si samo dovolijo :bwahaha:

.... Danes ( ravnokar ) sestavil moj komplet,

- palica : Palms Bluevision BVKS 103 H+ ( cw. 40 - 110 gr.)
- rola : Shimano Saragosa 10.000 SW
- vrvica : Varivas Avani Casting PE Max Power 8x ( P 4 / 0,33mm/ 64 Lb - točno 400 m do spodnjega poševnega roba + 10-15m najlona 0,30mm za podlogo. :rofl: prismodil prste skozi rokavico pri navijanju )
- predvrvica : Seaguar FC ( 0,74 mm / cca. 2m )
- vozel - predvrvica : PR knot
- vozel - solid r. : palomar
- solid ring in split r. : Shout 7 ( 170 lb )
- vaba : razni jigi, poperji, skiping lures ..... čaka se še nekaj jigov

Načeloma v Ponedeljek, ko konča gužva test opreme ......
.......... LP
Image
Twinman1979
Posts: 710
Joined: 05 Jun 2012, 20:49

Re: Shore casting

Post by Twinman1979 »

Ja.....smo kar pogledal vsi na pomolu. Eni fantje so bli čist paf, drugač krapolovci. :bwahaha:

Albacore.......hud komplet. Ravno polovička od mojega, misliš, da bi imel kaj šans?? :fish:
Fishing relaxes me. It is like yoga except I still get to kill something.
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3427
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: Shore casting

Post by kr'en »

albacore, si sepa odmetal na vrvici, uffff. :rofl:
Image
User avatar
albacore
Diplomirani lignjelovec
Posts: 1291
Joined: 26 Aug 2012, 10:38
Location: Umag - Portorož

Re: Shore casting

Post by albacore »

kr'en wrote:albacore, si sepa odmetal na vrvici, uffff. :rofl:
:yeah: ....... Kad je bal nek' je maskenbal .........

Kupil 400m pri Antecommerc za cca. 102-105 Eur.

http://www.ante-commerc1.hr/vise/ribolo ... x8-400m-63

drugače prilika za koga, če rabi manj metrov

http://www.ebay.it/itm/Trecciato-braid- ... 8bbc414b4c
.......... LP
Image
User avatar
albacore
Diplomirani lignjelovec
Posts: 1291
Joined: 26 Aug 2012, 10:38
Location: Umag - Portorož

Re: Shore casting

Post by albacore »

Twinman1979 wrote:Ja.....smo kar pogledal vsi na pomolu. Eni fantje so bli čist paf, drugač krapolovci. :bwahaha:

Albacore.......hud komplet. Ravno polovička od mojega, misliš, da bi imel kaj šans?? :fish:
Z malo sreče gre, je vedno več tega na youtube tako, da prej kot slej bo nekomu ratalo ......
.......... LP
Image
User avatar
tinker
Posts: 4056
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Shore casting

Post by tinker »

Albacore - hud komplet! Dovolj moči, hrbtenice in kapacitete za zeloo resen ulov. Ampak :rofl: , ...ta komplet gre v tisto zgodbo; Albacore doma pije kavico in čita časopis, zazvoni GSM, raub je dol, raub, tune norijo po mandraču..., Albacore ima glih za ta primer opremo skrbno zloženo na dohvatu ruke, šiba dol in puf....zapne pošast....nadaljevanje zgodbe je znano :aaa:

Kaj hočem reči, če bi jaz imel čoln na Krku npr. ...in bi čez vikende zasledoval raube tun po morju, bi tudi imel tak komplet pripravljen !

Ja, res je, zmeraj več je tun ujetih z obale na casting opremo ! Grki, Italijani....
Twinman1979
Posts: 710
Joined: 05 Jun 2012, 20:49

Re: Shore casting

Post by Twinman1979 »

Jaz bom vseeno začel nosit opremo za SJ v Istro. Ob večerih, če bom na pomolih, kjer sem tune videl do sedaj, bo z mano na "stand by"....ker zadnji primer bi me premamil v met, priznam.
Fishing relaxes me. It is like yoga except I still get to kill something.
User avatar
tinker
Posts: 4056
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Shore casting

Post by tinker »

Twinman1979 wrote:Jaz bom vseeno začel nosit opremo za SJ v Istro. Ob večerih, če bom na pomolih, kjer sem tune videl do sedaj, bo z mano na "stand by"....ker zadnji primer bi me premamil v met, priznam.
Twin tako ja, lepo ponudiš plavim kraljicam Sairo, sveže servirano direkt v gužvo....pa makar ode Saira in 300m špage.
Jaz bi tud !
Post Reply