Brancin na naravne vabe

Plovec, A volo, Muharjenje in druge tehnike
User avatar
robar4
Posts: 260
Joined: 17 Sep 2009, 19:54

Brancin na naravne vabe

Post by robar4 »

nič še nismo pisali o lovu na meni osebno zelo zaželjeno ribo BRANCINA. Povejte svoje izkušnje,sisteme,vabo in obočja.
jero.k
Posts: 85
Joined: 23 Sep 2009, 12:01
Location: Ljubljana

Re: Lov na brancina

Post by jero.k »

Sam sem svojega prvega in edinega brancina dobil na Cresu(camp kovačine).Ujel sem salpo(ki jih je tam polno) jo nataknil na trnek št.2 in vrgel.Po pol ure pa gledam za plovčkom in ugotovim da ga ni :eee: hitro zategnem in res čutim upor na drugi strani.Po treh minutah borbe ven privlečem 70dkg in 36cm velikega brankota :aaa:

Ko sem drugič poskusil se mi je pa snel pet metrov pred pomolom :cry:
Last edited by jero.k on 10 Nov 2009, 16:00, edited 1 time in total.
User avatar
tinker
Posts: 4059
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Lov na brancina

Post by tinker »

Lov na brancina je zelo kompleksen in težaven, ker je branko prebrisana, plašna in redka riba. Lovi se na veliko načinov, najpogosteje pa s panulo (vlek vab za čolnom, šlepanje), na vijačenje z obale (spin tehnike), na grund (pozimi) in s plovčkom (match tehnika).

Sam sem ujel le enega, kljub mnogim poskusom. 1 kg brancin se je ujel na BlueFox-ovo žlico Inkoo pri vijačenju z obale (otok Zakintos_Grčija).

Največje in najlepše lovi Lošinj Dream Team, s tehnikami a volo in na grund. Cela mrtva riba montirana in brez obtežitve ali z obtežitvijo spuščena na dno. Brancini so tudi mrhovinarji in kjer so tega navajeni (pristanišča ribiške flote) pobirajo mrtve ribe in ostanke po dnu...

Plovčkanje - ni veliko teorije, nežen pribor, mali plovček, 3 g uteži, mali trnek in 1 ali 2 kozice, po možnosti žive, pa pod luč na pomolu ponoči...to je to. Kolateralno padejo ušate, šnjuri.

Panulanja ne prakticiram, teoretičnmo vem, da je treba "lizat" s čolnom obalo (čim bližje obali, plitva voda), počasi, mali voblerji 20 m za čolnom.

Moja edina C&R "žrtev"
Image


P.S. Sam sem se lotil orad prav zato, ker mi z brancini nikakor ni šlo... :NO: , z oradami gre bolje :D
User avatar
robar4
Posts: 260
Joined: 17 Sep 2009, 19:54

Re: Lov na brancina

Post by robar4 »

kaj pa sistem mrtve ribe brez obtežitve na osvetljenem pomolu ???sardela nataknjena tako da konica trneka gleda proti repu saj brancin golta z glavo naprej.
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3427
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: Lov na brancina

Post by kr'en »

Na sečo moram it lovit enkrat. Ko sem bil tam poleti s fotrom se mi je teren zdel dealen.
Image
User avatar
Suhokranjčan
Posts: 56
Joined: 03 Jul 2008, 15:51

Re: Lov na brancina

Post by Suhokranjčan »

Mene pa sam nekaj zanima: Če se spravim lovit brancina z obale, in uporabim sistem "na grunt", ali dam gor celo sardelo, ali le kos(toliko da pokrije trnk)?
User avatar
tinker
Posts: 4059
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Lov na brancina

Post by tinker »

Oboje deluje !

Na koščke srdele sem videl, da so jih lovili a volo - to se pravi košček srdele na trnku, brez obtežitve, met ponoči pod luč na pomolu..., da košček prosto tone, odprta špula.

Cela srdela tudi špila, vendar le tam, kjer so brancini navajeni pobirati mrhovino s tal...ribiške luke, in pristanišča...drugače je po moje bolje na prosto toneče koščke srdel...te pobirajo ponoči še ušate in šaruni.
User avatar
Suhokranjčan
Posts: 56
Joined: 03 Jul 2008, 15:51

Re: Lov na brancina

Post by Suhokranjčan »

Če mam gor svinec, pa stvar takoj potone, to tudi gre? Al pa sam plovc pa sardelo gor, tako da tone, ampk se malo pred dnom ustavi?
User avatar
tinker
Posts: 4059
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Lov na brancina

Post by tinker »

Laks in trnek. Nič svincev, nič plovcev.
Pol srdele na trnek..., stopit v senco za luč na pomolu. Trnek s srdelo vrži v soj luči par m od pomola in odpri rolo...čakat,....če se nič ne zgodi, pobrat ven in ponovit vajo. Fora je v tem, da košček počasi tone..., riba pa ga pobere.

To špila na pomolih, lukobranih, malo globlja voda, intenzivnejši tok...

Če boš lovil na plovec, daj raje na trnek 2 živi kozici/5 cm živega špara ali fraterčka, 1m po gladino, minimalna obtežba in spet pod luč.

Ne smeš metat senc v vodo, brancini so previdni in plahi.
User avatar
Suhokranjčan
Posts: 56
Joined: 03 Jul 2008, 15:51

Re: Lov na brancina

Post by Suhokranjčan »

Ej najlepša hvala, tole bom pa res probal, tam na pašmanu z ribiškega pomola. Sm če slučajno ni luči, lohka sm v temo mečem?
Post Reply