Najlon za lov na grund

Tehnike in oprema
User avatar
robar4
Posts: 260
Joined: 17 Sep 2009, 19:54

Re: Najlon za lov na grund

Post by robar4 »

ja če boš ujel 5 kilsko orado na o.20 laks....drugače pa ne razen če boš imel slabo zavezan vozel ali pa ti bo riba pregriznila laks.
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3427
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: Najlon za lov na grund

Post by kr'en »

Mislim da ni neke hude nevarnosti da bi ti riba utrgala, mora bit huda mrcina. :aaa:

Drugače pa, predveze se ponavadi dela zato da v primeru zapnejanja ne izgubiš vsega sistema in zato ker so nekatere ribe bolj občutljive.

Da ti riba pretrga laks je ravno tako nevarno tudi če nimaš predveza, tako da s tem se je brezveze obremenjevat.
Image
User avatar
robar4
Posts: 260
Joined: 17 Sep 2009, 19:54

Re: Najlon za lov na grund

Post by robar4 »

kr en...kako montiraš laks na ploščico trnka???bi lahko to pokazal s svojimi medijskimi prikazi :D :D :D
User avatar
gregorio
Posts: 24
Joined: 28 Sep 2009, 12:42
Location: Bled

Re: Najlon za lov na grund

Post by gregorio »

ja Žan, dej posnem..
men se glava odpira, k to gor vežem in se mi pridejo ribe na obalo smejat :D
User avatar
robar4
Posts: 260
Joined: 17 Sep 2009, 19:54

Re: Najlon za lov na grund

Post by robar4 »

ja pa še fajn je das ga znaš ker rabš za ugorja met zajlico in je problem jo na trnek navezat če nima luknje :D
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3427
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: Najlon za lov na grund

Post by kr'en »

Za ugorja obvezno trnek z ušesom in ne ploščico! Ker zajle ne moreš zavezat tako kot navaden laks. Zajlo spojiš z trnekom s pomočjo take bužirke kovinske, ki jo z kleščami stisneš, da uklešči laks.

Evo:
http://www.youtube.com/watch?v=i-8esO-2-ro takole

Žal se vidi en drek, nimam kamere ustrezne, pa še trnek je mali in težko je držat v kadru ves čas.

Je pa tako...laks ovijem okoli od 4-6krat oziroma odvisno od debeline laksa, nato pa ostanek laksa dam skozi tisto zanko, ki si jo pustim na začetku preden začnem ovijati.

Sem pa blazno težko našel trnek z ploščico. :lol: Sem prešaltal popolnoma na ownerje z ušesom, saj ti zadostijo vsem potrebam, ki jih imam.
Image
User avatar
gregorio
Posts: 24
Joined: 28 Sep 2009, 12:42
Location: Bled

Re: Najlon za lov na grund

Post by gregorio »

odlično, vse se čist lepo vidi :)
hvala!

in editirano/dodano:

sem samo hotel še povedat, da nevem zakaj sem jaz te navoje vedno delalal kontra.. kot da bi trnek v filmu zavrtel za 180°. res je, da sem 10x moral navezat preden je, ampak na koncu je vedno držal.. in tudi vozel je zgledal čist normalen, še postran ni štrlel..

sej vem.. začetniku se velikokrat "userje" pa sploh prav ne dela :D
ampak sej.. vaja dela mojstra :)
User avatar
RibAr
Posts: 468
Joined: 26 Aug 2008, 15:41

Re: Najlon za lov na grund

Post by RibAr »

Kr'en s katerim vozlom pa vežeš trneke z ušesom, kadar jih ne vežeš "klasično"?
Jaz uporabljam vozel "palomar", posebno še, če je v igri pletenica ali fluorokarbon. Za ta dva materiala klasični vozel res ni najbolj primeren.

Pa še eno vprašanje: kateri vozel uporabljate za zanko? Meni najbolje služi dvojna osmica.
User avatar
tinker
Posts: 4057
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Najlon za lov na grund

Post by tinker »

Zanke na predvezu delam z:
Image

Vrtljivke vežem s Palomar vozlom, karabine z Rapala vozlom..., trnke pa nekim homemade vozlom, sploh ne vem, če je "uraden" - drži pa dobro.
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3427
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: Najlon za lov na grund

Post by kr'en »

RibAr wrote:Kr'en s katerim vozlom pa vežeš trneke z ušesom, kadar jih ne vežeš "klasično"?
Jaz uporabljam vozel "palomar", posebno še, če je v igri pletenica ali fluorokarbon. Za ta dva materiala klasični vozel res ni najbolj primeren.

Pa še eno vprašanje: kateri vozel uporabljate za zanko? Meni najbolje služi dvojna osmica.
Pletenico uporabljam samo za lov na ščuko in za shock leader na morju, v obeh primerih jo vežem na vrtiljko in ne direktno na trnek. Uporabim pa vozel, katerega video sem dal na prejšni strani-clinch.

Do se daj trnke še nisem vezal z drugim ko z clinchem in onim na posnetku zgoraj. Jaz ne maram komplicirat in imam najraje vse čim bolj simpl Se pravi, da znam 3-4 vozle in to je to, and they work for me. :)
Image
Post Reply