Tip run eging

Oprema, vabe, tehnika lova
User avatar
5er
Posts: 166
Joined: 15 Apr 2008, 21:14

Re: lignjelov

Post by 5er »

Ponedeljki pa res niso dolgočasni :yeah:

Image

Image

Skupna teža 3,9kg
Fishing charter v Kopru. Rezerviraj svoj datum ribolova na: seafishingslovenia.com
blisk
Posts: 1521
Joined: 20 Jan 2012, 18:15

Re: lignjelov

Post by blisk »

5er wrote:Živijo, za globine nad 12m ti priporočam 30g ali 20g(naory dd) pod 12m pa ti svetujem uporabo dd sinkerja 3,5g(do cca 8m globine) 5g(8-10m)bolje je če imaš na mašinci tanko pletenico #0,6 ker ustvarja bistveno manjši upor v vodi med tem ko se čoln premika. Glede barv pa je tako, odvisno od svetlobnih pogojev, dobro sta se mi izkazala oranžna z rainbow podlogo in zelena z oranžnim trebuhom.
5er kateri model se pa boljše obnese. DD naory ali DD live?
User avatar
5er
Posts: 166
Joined: 15 Apr 2008, 21:14

Re: lignjelov

Post by 5er »

Ubistvu ni razlike glede lignjev, se pa sipe na naorya boljše zapnejo.
Fishing charter v Kopru. Rezerviraj svoj datum ribolova na: seafishingslovenia.com
User avatar
5er
Posts: 166
Joined: 15 Apr 2008, 21:14

Re: lignjelov

Post by 5er »

V petek zjutraj sem šel lovit, že ko sem stopil na čoln bi skoraj čofnil v vodo saj je bil led na špici :smrk: .

Ampak iz hladnega jutra se je naredil lep sončen dan.

Image

Image

Image

Začel sem bolj pri obali ampak ni bilo uspeha, kasneje sem se premesitl na globino 15 - 18m.

Ujel sem tri manjše kalamare in 5 lepih sip. Izgleda, da je prva pošiljka velikanov se že zdrstila :(
Fishing charter v Kopru. Rezerviraj svoj datum ribolova na: seafishingslovenia.com
User avatar
5er
Posts: 166
Joined: 15 Apr 2008, 21:14

Re: lignjelov

Post by 5er »

En današjni

Image
Fishing charter v Kopru. Rezerviraj svoj datum ribolova na: seafishingslovenia.com
Post Reply