Brancin na umetne vabe

Shore jigging in spinning z obale
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3427
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: Lov na brancina

Post by kr'en »

Texas montaža, Megabassova XLayer guma. Klasika. Na weightless montaži z worm trnkom jo lahko walk the dogaš tik pod površino. Problem je samo ker so megabassobvi silikoni nesramno dragi. 15 eur za 8 komadov ne dam.

Super komad od ribe drugače, samo pusti ti korejske in japonske ribetine. Tam so drugi standardi. :mrgreen:
Image
User avatar
tinker
Posts: 4057
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Lov na brancina

Post by tinker »

kr'en wrote:.....Super komad od ribe drugače, samo pusti ti korejske in japonske ribetine. Tam so drugi standardi. :mrgreen:
Saj sem rekel, da samo provociram...tile turobni dnevi so kot nalašč, da človek malo pogleda, kako to drugje počno.

P.S. Kolega Korejec vsak dan ulovi brancine, samo ta je bil največji...drugače pa dobi komade od 1-2 kg. Vsak dan ! Je pa res, druga morja-druge štimunge. Blagor njim.
blisk
Posts: 1521
Joined: 20 Jan 2012, 18:15

Re: Lov na brancina

Post by blisk »

A ni to suzuki in ne brancin? Zrase malo večji kot naši brankoti.
Te xlayer gumice pa kar hvalijo, samo cena je pa res ufafafafa sploh če loviš na kakem razgibanem terenu rata kar drago :) Tudi teksas montaža se rada zatakne v kako špranjo.
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3427
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: Lov na brancina

Post by kr'en »

Suzuki ja, Azijski brancin bi lahko rekel. Gled ena fishbase zrastejo nekje v ragu naših brenclov... http://www.fishbase.org/summary/4589
Image
miran
Posts: 392
Joined: 29 Jun 2011, 10:27
Location: Maribor

Re: Lov na brancina

Post by miran »

Ma kaj guma. To je zanič. Haribo črv je prava reč. :-)
(Če ne verjameš, daj enega in drugega v usta.)
blisk
Posts: 1521
Joined: 20 Jan 2012, 18:15

Re: Lov na brancina

Post by blisk »

Miran ti se hecaš, samo sem že razmišljal v tej smeri. Akcija ista kot silikonci, pa še okus :bwahaha:
miran
Posts: 392
Joined: 29 Jun 2011, 10:27
Location: Maribor

Re: Lov na brancina

Post by miran »

blisk wrote:Miran ti se hecaš, samo sem že razmišljal v tej smeri. Akcija ista kot silikonci, pa še okus :bwahaha:
Hecam ja. Včeraj zjutraj mi je haribo črva na 6g glavi kamen pojedel. :oops:
Image
User avatar
izi3
Posts: 322
Joined: 21 Jul 2013, 09:44
Location: Tržič

Re: Lov na brancina

Post by izi3 »

Imam eno vprašanje glede umetnih vab za lov na brancina, v trgovini trofeja, sem gledal dtd vabe skuša in turbo skuša ter gavun in turbo gavun, ali je kakršna koli drugačnost med enim(navaden) in drugim(turbo), in ali je to dobra vaba za lov na brancina?

Hvala za odgovore..:) pa dober prijem
blisk
Posts: 1521
Joined: 20 Jan 2012, 18:15

Re: Lov na brancina

Post by blisk »

Tisti z oznako turbo je deep diver kar pomeni da gre globje kot navaden. Drugače pa vaba kot vaba na njo dobiš tudi brancina.
mitja68
Posts: 289
Joined: 11 Jul 2013, 09:04
Location: Radovljica

Re: Lov na brancina

Post by mitja68 »

V novembru se mi obeta nekaj lovnih dni in razmišljam, da bi poizkusil ujeti tudi kakega brancina. Ker poznam terene in sem čez leto veliko pod vodo tako da približno vem kje brancina lahko pričakujem, se nagibam predvsem lovu z obale. Tudi opremo imam več ali manj kompletno, le še laks kupim.
Za vabo bi bil kak silikon in pa voblerji, o katerih je bilo tukaj veliko napisanega.
Ker pa bi bil ciljno to moj prvi ribolov na brancina, pa imam vseeno nekaj vprašanj.
Zanima me debelina laksa...0,25 ali raje 0,30mm?
Ali na dr. Minnow, Max Rapa, Duplex-a lahko prime tudi kaj bolj konkretnega in je zato bolje imeti močnejši laks?
Pa še vprašanje okoli voblerjev...kakšna je razlika (če sploh je) med voblerji, ki se uporabljajo za lov z obale in tistimi, ki jih uporabljajo za panulo?
The worst day of fishing is better than the best day of working!
Post Reply