Najlon za lov na grund

Tehnike in oprema
miran
Posts: 392
Joined: 29 Jun 2011, 10:27
Location: Maribor

Re: Najlon za lov na grund

Post by miran »

V nedeljo zjutraj sem na Okumi DS-60, ki sedi na poceni teleskopski Konger 3.9m/120g kraparici, lovil s precej ploščato 20lb kitajsko špago na kateri piše power pro. Za SL je služil že omenjeni sufix supreme 0,45, ki se pa nekako preveč rad ovije okrog vrha palice. Svinec 80 ali 90g na kratkem boom-u. Vsake toliko časa me zanese in nataknem boom katerega potem krajšam in krajšam, dokler ga ne vržem dol. :-)
Dolžino meta težko ocenim (boom) ampak po občutku nekako nič kaj bistveno dlje, kot prej z 0.35 sufix laksom. :oops: No zadnja beseda še ni rečena, boom mora dol. :) Špaga pa najbrž tudi ni bogve kaj.
Razteznost, nična :yeah: .
Pri metih nobenih problemov, rola tako na oko navija s presledkom 3-4mm, se pa pri navijanju pač sliši "žaganje" špage.
POTAPI
Posts: 456
Joined: 19 Sep 2011, 17:20

Re: Najlon za lov na grund

Post by POTAPI »

Mene pa zanima kak je z barvo pri najlonih (silkih ) vidim da se uporabljajo svetli,rdeči,modri florocentni v čem je finta barve.L.P.
miran
Posts: 392
Joined: 29 Jun 2011, 10:27
Location: Maribor

Re: Najlon za lov na grund

Post by miran »

Finta te barve je v tem da ti lepše vidiš vrvico.
User avatar
albacore
Diplomirani lignjelovec
Posts: 1291
Joined: 26 Aug 2012, 10:38
Location: Umag - Portorož

Re: Najlon za lov na grund

Post by albacore »

:fish: Tudi pri meni je prišlo do menjave najlona. Imel Daiwa Tournament - rumen ( ker imam rad viden najlon ) ter ga menjal zaradi '' kodranja '', ko ga prosto spustiš s špule. Sedaj je namotana Sakuma 0,31 mm - rumen. Je nekoliko manj rastegljiv kot Daiwa Tournament in nekoliko bolj poceni ( 1300 m - 16,40 Eur s poštnino ). Treba bo nekajkrat na ribolov da vidim obnašanje, drugače pa nabavil tudi Trabuccov S long cast - rumen v kolikor se ta ne bo obnesel.

http://www.sakuma.co.uk/,

kupljen pa preko e-baya:

http://www.ebay.co.uk/itm/Sakuma-Nite-C ... 0786213697
.......... LP
Image
User avatar
zmešan
Posts: 1864
Joined: 26 Nov 2012, 19:50
Location: litija -zg.jarše

Re: Najlon za lov na grund

Post by zmešan »

nisi edini.Sem navil Sufix tritanium 0.30 rumen,če se nebo obnesel imam v rezervi Trabucco xps surf cast 0.30 oranžen.Imaš prav Albacore bo treba za vodo. :D
Don't drink water,because fish fuck in it.
POTAPI
Posts: 456
Joined: 19 Sep 2011, 17:20

Re: Najlon za lov na grund

Post by POTAPI »

No se priporočam ,ker moram tudi jaz nekaj nabavit za obe šuli kaj priporočate 0,30 ali 0,35 za orade oziroma še za kakega fratra ribona če bo butno zraven. l.p.
User avatar
zmešan
Posts: 1864
Joined: 26 Nov 2012, 19:50
Location: litija -zg.jarše

Re: Najlon za lov na grund

Post by zmešan »

0.30 je nekak spodnja meja bi rekel.Potreboval boš cca. 1000m. za obe špuli.Poglej Trofejo in Blinker sport oba ponujata navitje 1000m+
Don't drink water,because fish fuck in it.
mitja68
Posts: 289
Joined: 11 Jul 2013, 09:04
Location: Radovljica

Re: Najlon za lov na grund

Post by mitja68 »

Mene pa zanima, koliko ga lahko polomim pri nakupu fluorokarbona.
Morda tale Shimano http://www.blinkersport.si/index.php?st ... rodid=3804
Ali pa tale T-Force: http://www.sulc.si/product.php?id_product=1162

Ali pa kak drug predlog...
The worst day of fishing is better than the best day of working!
User avatar
sine5
Posts: 108
Joined: 16 Jun 2010, 00:11

Re: Najlon za lov na grund

Post by sine5 »

Z nobenim ne boš falil,oba sta dobra.
Do pretkratkim sem prisegal na Seaguar pa me je malo razočal letos(ne vem stara zaloga ali kaj).Malo ga potegneš čez skalo,sicer je brez vidnih poškodb pa se kar trga-preveč občutljiv.
Zdej sem pa nabavil Shimano po priporočilu febole&amberja,in se obnese bp.Je pa tudi vakumsko pakiran tako, da se ne postara tako hitro.
User avatar
sova
Posts: 1318
Joined: 04 Apr 2013, 15:04
Location: Solkan

Re: Najlon za lov na grund

Post by sova »

Tudi jaz mislim, da sta oba dobra tako, da ne zgrešiš nič, če kupiš bilo katerega.
Jaz sicer uprabljam
Toyo 0.25
Tokusho 0.35
Berkley Trilene 0.24
Z vsemi tremi sem zadovoljen.

lp
Image
Post Reply