oprema za lov z plovcem

Plovec, A volo, Muharjenje in druge tehnike
car
Posts: 66
Joined: 17 Jun 2011, 15:54
Location: Idrija

Re: oprema za lov z plovcem

Post by car »

Mislim da je za ta denar prav vseeno kaj kupiš. Če hočeš da ti bo zdržalo malo več časa si rajši kupi kaj bolj kvalitetnega :)
blisk
Posts: 1521
Joined: 20 Jan 2012, 18:15

Re: oprema za lov z plovcem

Post by blisk »

Začetnik sam imam shimano sienno 1000 že 3 leta. Po uporabi oprana in dela bp. Za ta denar (25 e) super rola, samo spet ne pričakuj preveč. Se je pa brez problemov borila s polkilskimi lokardami in pa kilskimi kalamari.
User avatar
zacetnik
Posts: 156
Joined: 17 Jul 2012, 19:10

Re: oprema za lov z plovcem

Post by zacetnik »

hvala za odgovora

ja najraje bi vzel Sienno, čeprav je potrebno čakat in bi najraje čimprej dobil že ta komplet palice in role, bom verjetno kar Alivio, bo ravno tako ok

ma za to plovčkanje pri obali za do polkilske ribe bo pomojem vsaka rola potegnla vn, gre se mi samo za kvaliteto, da je materjal ok in pa ležaji


Lp
Teach a man to fish and he will fish forever
User avatar
febola
Posts: 605
Joined: 20 Jul 2012, 16:01

Re: oprema za lov z plovcem

Post by febola »

Začetnik;
Letos sem šel prvič po dolgem času na lignjelov in to s Shimano cyclo 2500F rolico ki jo imam ža kar nekaj časa. Privlekla je 1,3kg kalamara bp! Sem pa videl kaj je bolj problem pri teh rolicah, togost nosilca. Bremza drži bp samo ko sem navijal to beštijo se je rolica kar pošteno krivila pri pritisku tako da ... bremza bo sigurno zdržala pri vseh naštetih rolcah.
Post Reply