Žlice - voblerji - silikon

Shore jigging in spinning z obale
Post Reply
User avatar
tinker
Posts: 4057
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Žlice - voblerji - silikon

Post by tinker »

Nabavil sem nekaj žlic od Blue Fox-a...za vijačenje na morju (originalno so namenjene skandinavskim lososom in morskim postrvem)
Inkoo
Image
Moresilda
Image

Jih je že kdo sprobal ?
Last edited by tinker on 22 Mar 2010, 10:57, edited 2 times in total.
TEKANE
Posts: 6
Joined: 20 Jun 2009, 19:09
Location: Kranj

Re: Blue Fox žlice

Post by TEKANE »

...zanimiv ozgleda...glih dons sm jih vidu u sulcu u medvodah.....zna se kej upecat na tole.....
User avatar
tinker
Posts: 4057
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Blue Fox žlice

Post by tinker »

Jap, taman za spin v plitvi vodi, globina do 1-1.5m, čez grote....jaz mislim s tem lovit ušate, pirke in iglice. Uporabna zadeva za situacije, kjer je škoda voblerjev.
User avatar
proton
Posts: 621
Joined: 05 Aug 2008, 10:01

Re: Blue Fox žlice

Post by proton »

Kje pa kupuješ žlice Tinker?
User avatar
tinker
Posts: 4057
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Blue Fox žlice

Post by tinker »

Bolj kot ne, sem jih po sreči odkril v "znani ribiški trgovini pod Emporiem v LJ BTCju"...so dobro skrite med tistimi tisoči voblerjev na steni.. Žlice so zelo kvalitetne in vem, da so med morskimi in sladkovodnimi ribiči v tujini zelo priljubljene. Firma spada pod okrilje finske Rapale.
Cena 3-4 eu. Bistveno ugodneje od voblerjev.

Zakaj se navdušujem nad žlicami?

Zato, ker je na morju bistvenega pomena dolg met. Vem, da je vobler Rapala Original taman za brancina, a kaj ko tehta 5 g in leti 10 m daleč (imam ustrezno spin opremo)...te 12g žlice pa mečem 50m daleč......,akcija žlic je pa itak že stoletja preverjena.
User avatar
proton
Posts: 621
Joined: 05 Aug 2008, 10:01

Re: Blue Fox žlice

Post by proton »

Hvala! Zanimivo, ker sem bil pred 2 dnevoma tam in sem jih iskal, pa nisem našel! očitno moral bolj natančno pogledat :lol:

Koliko pa se potopijo žlice, ko jih vlečeš proti obali? Kako hitro vijačiš? Tega še nisem počel, pa me je letos zamikalo ;)
User avatar
tinker
Posts: 4057
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Blue Fox žlice

Post by tinker »

proton wrote:Koliko pa se potopijo žlice, ko jih vlečeš proti obali? Kako hitro vijačiš? Tega še nisem počel, pa me je letos zamikalo ;)
Žlice se vleče hitro - tako dobijo značilno "živčno" akcijo..., hitro vodene žlice gredo 20-30 cm pod površjem, več ne. Sicer se jih lahko vodi tudi počasneje, tako gredo globlje, a so nekam "lene"...

Na odprtem tako loviš iglice, v plitvinah in čez "skale" pa ostalo....
User avatar
proton
Posts: 621
Joined: 05 Aug 2008, 10:01

Re: Blue Fox žlice

Post by proton »

Lahko prime tudi kaj večjega? Če hočeš lovit "ostalo" čez skale, mečeš vzdolž obale ali tudi pravokotno čimbolj na odprto?

Hvala za odgovore, rad bi malo več izvedel o tem načinu lova, a katerim si bom krajšal čas med čakanjem, da mi orada prime na grund :lol:
User avatar
tinker
Posts: 4057
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Blue Fox žlice

Post by tinker »

Mečem v vse smeri...rad grem na kak rtek in mečem vzporedno z obalo, čez skalno dno, 1m globina vode in gledam kako ušate preganjajo vabo...mečem pa tudi ven na odprto in vlečem hitro nazaj proti obali - tako se rada kakšna igla obesi.

Točno tako se jaz zabavam med lovom na grund. :D :D :D

Rabiš:
palico ca 3m, 10-30g
malo rolo
najlon ne več kot 0.22mm
vrtljivko s karabinom (da se ti ne deformira najlon, med vrtenjem vabe...)
User avatar
proton
Posts: 621
Joined: 05 Aug 2008, 10:01

Re: Blue Fox žlice

Post by proton »

Zakaj pa ravno vrtljivko s karabinom? nikoli nisem prav dobro vedel, zakaj se uporabljajo! :lol: Palico imam 3m, ima le malo več akcije. Se bom prilagodil razmeram ;) Kakšen daš pa predvez? Žlice kot mi je znano ne rabiš dodatno obtežit, kako pa je z voblerji? Jih kdaj obtežiš?
Post Reply