Problem vozlanja vrvice pri metanju

Oprema, vabe, tehnika lova
User avatar
zmešan
Posts: 1864
Joined: 26 Nov 2012, 19:50
Location: litija -zg.jarše

Problem vozlanja vrvice pri metanju

Post by zmešan »

Da ne bom smetil po drugih postih.V glavnem v petek sem bil na lignjelovu,kolega od Bobra mi je prodal vrvico Sunline PE egi MS 1.5#.Zdaj pa problem od 10-tih metov 7x vozlanje.Rola je od Trabucca ASAHI NFT 300 4+1 lager nato sem še uležajil ročko in kolešček,ki navija na špulo(antitwist).Danes sem šel na "poligon" in sem odvil celo špulo ter šeenkrat navil.Nekaj metov sem naredil tako,da sem vrvico držal in navijal,rezultat nobenega vozlanja nato brez držanja vrvice od 5-tih metov 4x vozlanje.Torej,če je vrvica navita na tesno ni nobenega problema,ko pa je "labavo"pa vozlanje.Očitno bom moral zamenjati rolo.
Don't drink water,because fish fuck in it.
User avatar
zmešan
Posts: 1864
Joined: 26 Nov 2012, 19:50
Location: litija -zg.jarše

Re: Problem vozlanja vrvice pri metanju

Post by zmešan »

Jutri bom preizkusil z drugo rolo Sanger Serenity 3000 9+1lager.Je pa zanimivo da je slednja večja čeprav ima oznako 3000.
Don't drink water,because fish fuck in it.
User avatar
zmešan
Posts: 1864
Joined: 26 Nov 2012, 19:50
Location: litija -zg.jarše

Re: Problem vozlanja vrvice pri metanju

Post by zmešan »

Evo vrnil sem se s tečaja kleklanja.Tudi ta rola štrika, torej bo treba kupit drugo rolo.Katero priporočate.
Don't drink water,because fish fuck in it.
Bobr
Posts: 490
Joined: 16 Aug 2011, 11:20

Re: Problem vozlanja vrvice pri metanju

Post by Bobr »

Če boš izbiral kaj pri šimanu glej da ima rola aero wrap II, če pri daiwi mora imeti cros wrap. To križno zlaganje je kar potrebno pri vrvicah. IN te dve funkciji ti kar lepo zožajo nabor rol.
Nekaj rol za katere vem da dobro navijajo, shimano technium, rarenium, daiwa caldia, exceler in tako naprej... :)
User avatar
zmešan
Posts: 1864
Joined: 26 Nov 2012, 19:50
Location: litija -zg.jarše

Re: Problem vozlanja vrvice pri metanju

Post by zmešan »

Gledal sem v smeri Shimana in sicer NEXAVE 3000 in EXAGE 3000 samo nevem,če imata aerowrap.Potem je tu še Daiwa CROSSFIRE 2500 ne najdem pa podatkov o crosswrapu ima kdo kaj več informacij.Če pa te niso primerne grem pa na TECHNIUM 3000 SFC.
Don't drink water,because fish fuck in it.
User avatar
tinker
Posts: 4059
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Problem vozlanja vrvice pri metanju

Post by tinker »

Tecnium že ima aerowrap II
http://fish.shimano-eu.com/publish/cont ... um_fc.html
Za lignjelov/spin je taprav 3000 SFC model !
Twinman1979
Posts: 710
Joined: 05 Jun 2012, 20:49

Re: Problem vozlanja vrvice pri metanju

Post by Twinman1979 »

Živjo,

kako si pa uležajil kolešček?

LP

Twin
Fishing relaxes me. It is like yoga except I still get to kill something.
Bobr
Posts: 490
Joined: 16 Aug 2011, 11:20

Re: Problem vozlanja vrvice pri metanju

Post by Bobr »

zmešan wrote:Gledal sem v smeri Shimana in sicer NEXAVE 3000 in EXAGE 3000 samo nevem,če imata aerowrap.Potem je tu še Daiwa CROSSFIRE 2500 ne najdem pa podatkov o crosswrapu ima kdo kaj več informacij.Če pa te niso primerne grem pa na TECHNIUM 3000 SFC.
Seveda ne najdeš, ker nimajo križnega zlaganje omenjene role.
Jaz uporabljam tehniuma 2500 je vse B.P
Zgoraj sem napisal kakšen rang rol moraš gledat, nevem zakaj vprašaš za nasvet potem pa napišeš nekaj čisto drugega. :NO:
Morda tudi rola za 30-40e kot si jih omenil dobro zlagajo vrvice, ampak če pa skučajno ne, boš na koncu moral kupiti rolo v rangu cca 120 € in še prej dodatnih 40€ +stroški poštnin ali prevozov in bo na koncu zneslo toliko kot da bi v štatrtu kupil odlično rolo. Sicer je pa to zgolj samo moje mišlenje.
User avatar
zmešan
Posts: 1864
Joined: 26 Nov 2012, 19:50
Location: litija -zg.jarše

Re: Problem vozlanja vrvice pri metanju

Post by zmešan »

Brez zamere pač samo vprašam.Kupil bom TECHNIUM 3000 SFC potlej pa mora zadeva funkcijonirat.
Don't drink water,because fish fuck in it.
User avatar
zmešan
Posts: 1864
Joined: 26 Nov 2012, 19:50
Location: litija -zg.jarše

Re: Problem vozlanja vrvice pri metanju

Post by zmešan »

Twinman1979 wrote:Živjo,

kako si pa uležajil kolešček?

LP

Twin
originalne keramične puše sem premeril ter kupil take ležaje.
Don't drink water,because fish fuck in it.
Post Reply