Recepti

Prostor za (morske) recepte naših forumašev
User avatar
proton
Posts: 621
Joined: 05 Aug 2008, 10:01

Re: Recepti

Post by proton »

Tudi jaz sem že slišal, da je taka pašteta super! Napišeš recept? :)

Sicer pa zaslužen ulov in odličen obrok! :yeah:
User avatar
albacore
Diplomirani lignjelovec
Posts: 1291
Joined: 26 Aug 2012, 10:38
Location: Umag - Portorož

Re: Recepti

Post by albacore »

:omg: Bom vprašal punce, ki so kuhale za recept...... :fish: Jaz drugače ribo samo ujamem, nadaljujejo s pripravo pa drugi .....
.......... LP
Image
User avatar
febola
Posts: 605
Joined: 20 Jul 2012, 16:01

Re: Recepti

Post by febola »

Lepo imate tole pošlihtano. Vsak ve kaj mora narediti ;) .
Komarčeroso
Posts: 74
Joined: 13 Sep 2012, 17:59

Re: Recepti

Post by Komarčeroso »

Super tema :yeah:

Sam ribe večinoma pripravljam v pečici s krompirjem, malo čebule in paradajza, olivno olje, s katerim ni fino šparat, na 180 in počasi čakaš da je fertik. (kmečka različica ribe izpod peke) Razne tržaške omake in podobno uporabljam zelo redko, če že jo dam čez krompir, ker mi je škoda uničit okus po sveži ribi. Vonjave iz pečice pa so nore :yeah: Se mi zdi zlo simpl za pripravit pa še res pride okus do izraza. Včasih jo pečem tudi brez krompirja samo s čebulo al pa mogoče kšn kos limone tu pa tam.. Enkrat je kolega peku orade na plinskem žaru in ker jih ni želel razmesariti z obračanjem jih je pustil predolgo gor, tako da so bile na koncu bolj podobne prepečencu kot ribi. Od takrat naprej raje vztrajamo pri pečici ker gre težje kaj narobe :D

Si pa že dolgo želim pripraviti kakšen brodet, tako da če ima kdo kakšen pravi recept bi se priporoču ;)

Še slikca za demo ;) :
Image
User avatar
proton
Posts: 621
Joined: 05 Aug 2008, 10:01

Re: Recepti

Post by proton »

V pečiči so zelo dobre, se stirnjam. Še rajši pa jih imam v soli!
Komarčeroso
Posts: 74
Joined: 13 Sep 2012, 17:59

Re: Recepti

Post by Komarčeroso »

Je vsekakor za sprobat tut v soli...bo to naslednji projekt ;)

Kako pa kaj pripravljate hobotnice?

Jaz sem vedno delal solato in mi tut na misel ni pršlo da bi probal še kako drugače...do letos. Punca je nekje zvohala en super recept za pečeno hobotnico. Najprej jo kuhaš v čim manj vode da je mehka. Zraven kakšen lovorov list in to je to. Med tem pečeš v pečici krompir in ko je na pol pečen dodaš še povrhu hobotnico in zaliješ s sokom ki je ostal od kuhe, nato vse skupaj pečeš še toliko časa da je pečeno. Če bi koga zanimal se loh mal potrudm pa zbrskam točen recept, saj ko sem jo pripravljal drugič na isti način brez recepta ni bila niti pol tako okusna...verjetno sem pozabil nekaj začimb in pa čas+temperaturo peke. Moj kolega pa za sveto trdi da je najboljša pečena hobotnica brez predhodnega kuhanja..sam je še nisem probal pa mogoče tuki kdo ve kako je s tem??

Tko je na koncu zgledal:
Image
User avatar
albacore
Diplomirani lignjelovec
Posts: 1291
Joined: 26 Aug 2012, 10:38
Location: Umag - Portorož

Re: Recepti

Post by albacore »

:fish: Evo danes dobil recept za ribljo pašteto. Ko sem vprašal za količine v :omfg: gr ali dkg, mi je bilo rečeno da ne vedo in da to gre '' od oka '' ...........

- riba ( tuna - lahko tudi konzervirana, orada, škarpena ........ ), ki jo imaš
- kuhano jajce
- kisle kumare
- sir ( posni ali skuta )
- maslo
- majoneza
- senf
- kečap
- začinbe po želji ( sol, poper, čili ... )
- slani inčuni
- česen
- peteršilj
Vse zmiksamo in pustimo čez noč v hladilniku
.......... LP
Image
klemn
Posts: 150
Joined: 14 Dec 2009, 13:18

Re: Recepti

Post by klemn »

klemn
Posts: 150
Joined: 14 Dec 2009, 13:18

Re: Recepti

Post by klemn »

Drugač so mi pa tele sardelse zakon...probejte ;)

http://klemenovakuhinja.blogspot.com/20 ... rdine.html


l.p. Klemen
klemn
Posts: 150
Joined: 14 Dec 2009, 13:18

Re: Recepti

Post by klemn »

Komarčeroso wrote:Je vsekakor za sprobat tut v soli...bo to naslednji projekt ;)

Kako pa kaj pripravljate hobotnice?

Jaz sem vedno delal solato in mi tut na misel ni pršlo da bi probal še kako drugače...do letos. Punca je nekje zvohala en super recept za pečeno hobotnico. Najprej jo kuhaš v čim manj vode da je mehka. Zraven kakšen lovorov list in to je to. Med tem pečeš v pečici krompir in ko je na pol pečen dodaš še povrhu hobotnico in zaliješ s sokom ki je ostal od kuhe, nato vse skupaj pečeš še toliko časa da je pečeno. Če bi koga zanimal se loh mal potrudm pa zbrskam točen recept, saj ko sem jo pripravljal drugič na isti način brez recepta ni bila niti pol tako okusna...verjetno sem pozabil nekaj začimb in pa čas+temperaturo peke. Moj kolega pa za sveto trdi da je najboljša pečena hobotnica brez predhodnega kuhanja..sam je še nisem probal pa mogoče tuki kdo ve kako je s tem??

Tko je na koncu zgledal:
Image

Drugač pa jest hobotnico tkole najlažje doma naredim:
http://klemenovakuhinja.blogspot.com/20 ... tnica.html

klemen
Locked