Oprema-nakup tujina

Post Reply
lojz
Posts: 107
Joined: 18 May 2008, 10:19

Oprema-nakup tujina

Post by lojz »

Dajmo malo info. kako je znakupom v tujini(It, Cro,Austr. in druge države.)Je kdo kupoval preko Neta,Kako je z dostavo?Plačilo poštnine in vse kar paše zraven !
Lojz
User avatar
tinker
Posts: 4056
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Oprema-nakup tujina

Post by tinker »

ni tujina, ampak vseeno, sam imam izkušnje samo s som.si in blinker športom, 95 % opreme kupujem pri njih, brez problema...zelo zadovoljen.

P:S:
Kupujem pa precej MTB opreme v tujini v on-line shopih, če koga zanima kaj v to smer....
lojz
Posts: 107
Joined: 18 May 2008, 10:19

Re: Oprema-nakup tujina

Post by lojz »

Koliko sem jaz gledal po on-line trgovinah po EU, ni nevemkakšne velike razlike v cenah.V poštev bi morda prišle samo "akcije".Mogoče ima kdo izkušnje s popularnim E-bay ?Vprašljiva je tudi poštnina?Namreč jaz sem dal za 30 gr paket iz Italije naši" hitri pošti" 46 EUR !Ja gledal sem omenjene trgovine in izgleda kar solidno.
Tinker ali greš osebno v trgovine ali po Netu naročiš ?
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3427
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: Oprema-nakup tujina

Post by kr'en »

Naroči po netu, tako kot večina tistih ki niso blizu maribora.

Blinker šport je namreč v Mariboru, som.si je pa še malce naprej od Lenarta v Slovenskih goricah. ;)
Meni je Blinker šport najbolj všeč od teh dveh. Ima ogromno ponudbo pošljejo pa tudi takoj, če imajo na zalogi.

Sem gledal pred dnevi ponudbo oblačil in obutve v BŠ. Ampak drek je, ker sem mnenja, da tega ne moreš naročit po netu. Saj rabiš prej preizkusit, če ti obleka paše. :|
Je od vas že kdo kupoval obleke ali čevlje po netu? Kako veste ali vam bo dovolj veliko ali ne?
Image
User avatar
robar4
Posts: 260
Joined: 17 Sep 2009, 19:54

Re: Oprema-nakup tujina

Post by robar4 »

a kdo pozna kakšno dobro trgovino za podvodni ribolov???
User avatar
tinker
Posts: 4056
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Oprema-nakup tujina

Post by tinker »

http://www.scubatom.net/
tale je zelo dobra....
lucky78
Posts: 182
Joined: 27 Sep 2008, 21:20
Location: Lucija

Re: Oprema-nakup tujina

Post by lucky78 »

Hja tujina,,,kako stvar se da dobit ceneje ja večinoma so pa cene iste samo kar se pa tiče izbire in svetovanja pa se recimo domači prodajalci skrijejo proti sosedom Italijanom. Še tu na obali recimo če greš od enega do drugega prodajalca moraš prav vleči iz njega kak podatek da ti razjasni kaj in kako. Evo rangiranje:

''Ulov'' - v Luciji mišljenje kolegov iskušenih ribičev......''tip nima blage veze o ribolovu...o lovu ajde še nekako''.....pa še drag je!!

''Laks'' - v Izoli....... če boš hotel kaj izvedet mu boš moral težit z vprašanji in če ne bo njegov dan ti ne bo nič povedal popuste lahko samo sanjate...sam sem pustil več kot 300€ pa 1% nisem dobil

''Lovec'' - v Kopru na ogrlici.......običajno je neka teta ki pa ve kaj je kaj ampak kak vreden nasvet je težje dobit od nje gospod
pa je kar zgovoren.

''Fish market Koper'' - Koper na obali....no trgovina na mestu od ''low budget-a'' do Hi-class-a.

''Postugnia'' - v Muggi.......kar češ kolko češ popusti taki in drugačni nasveti oh in sploh

V Trstu sta še dve trgovine okoli znanega ''Ponte Rosso'' V eni celo govorijo hrvaško tako da se da kaj sporazumet če ne znate italijansko druga je pa bolj HI CLASS pa te ne šmirglajo kaj dosti če ne vzameš za vsaj 150-200€
Hja kaj čmo 100 ljudi-100čudi 100 žensk-200 jošk!! :D :lol:
Image
User avatar
robar4
Posts: 260
Joined: 17 Sep 2009, 19:54

Re: Oprema-nakup tujina

Post by robar4 »

tinker mal sem pogledal tisto stran pa me nekako ni navdušila.Si bom raje vzel čas in šel malo po slovenskih trgovincah ribiških in potapljaških pa bomo vidl.
lojz
Posts: 107
Joined: 18 May 2008, 10:19

Re: Oprema-nakup tujina

Post by lojz »

Lucky 78,dobre info.,ali v Muggiji govorijo kaj slovensko? V FMK se bom oglasil ker kupujem eno palico,Pa saj veš če je človek dober z nasveti te kar povleče in si takoj še ob nekaj eur. Kaj pa Cro je kaj trgovin tu ob meji (Poreč ,Novi grad).Kaj bi bilo tam s povrnitvijo davka?
User avatar
tinker
Posts: 4056
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Oprema-nakup tujina

Post by tinker »

CRO trgovine :
sam imam izkušnje z zadrskimi in tisto eno iz malega lošinja...moje izkušnje so zelo pozitivne, ker so te trgovine naravnane 100% v morski ribolov, kar je razumljivo. Tako dobiš proizvode, ki so namensko za morski ribolov, pa bilokaj. Tam kupujem predvsem najlone, trnke, svince, umetne vabe....Droben material.
Palice in role pa kupujem v omenjenih dveh štajerskih trgovinah....

nekoč mi je nek krapar svetoval tole trgovino
http://www.carpfishing.de/kl/shop/catalog/default.php
baje imajo dobro izbiro in akcije !
Post Reply